ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 522/5620/20

Провадження № 1-кс/522/5821/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 квітня 2020 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Іванов В.В., при секретарі Торчинській О.О., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Карасьової Л.О., про надання тимчасового доступу до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Карасьова Л.О., звернулась до суду з клопотанням, погодженим із прокурором, про надання тимчасового доступу до речей та документів, вилучення копій документів та електронних копій наявної документації, що перебувають у володінні у володінні фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

В провадженні СВ Приморського ВП в м. Одесі Головного управління НП в Одеській області знаходиться кримінальне провадження №12020160500001403 від 02.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.191 КК України, за фактом привласнення майна держави невстановленими посадовими особами за попередньою змовою групою осіб, шляхом здійснення закупівель/постачання товарів та медичного обладнання до медичних закладів Міністерства охорони здоров`я, за суттєво завищеною вартістю в супереч встановленому Законом порядку, вчиненого у великих розмірах.

В рамках розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що відповідно до опрацювання сайту Prozorro , фізична особа підприємець ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1) уклав 3 договори із посадовими особами комунального некомерційного підприємства Міська клінічна інфекційна лікарня Одеської міської ради (код ЄРДПОУ 01999023, Одеська область, м. Одеса, Приморський район, вул. Пастера, буд. 5/7, 65023) (надалі - КНЛ МКІЛ ОМР) на постачання/закупівлю товарів на загальну суму 1 456 593,16 (один мільйон чотириста п`ятдесят шість тисяч п`ятсот дев`яносто три) гривні 16 копійок шляхом використання переговорної процедури державних за купівель, а саме: договір №38 від 26.03.2020 року щодо постачання /закупівлі меблів для дому (ДК 021:2015:39140000-5) на загальну суму 656 368,16 гривень; договір №42 від 26.03.2020 року щодо постачання/закупівлю виробів домашнього текстилю (ДК 021:2015:39510000-0) на загальну суму 423 755,00 гривень; договір №41 від 26.03.2020 року щодо постачання/закупівлю - сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них (ДК 021:2015: 39110000-6) на загальну суму 376 470,00 гривень.

При цьому умовами укладених договорів постачання/закупівлю товарів шляхом використання переговорної процедури державних за купівель встановлено, що обумовленим строком поставки таких товарів: протягом 2020 року, при цьому строк дії договору набирає чинності з моменту підписання і діє до 31 грудня 2020 року.

Разом з тим, проаналізувавши ціни за одиниці товару відповідно до специфікації, зокрема за договором №38 від 26.03.2020 року виявлено факти завищення вартості придбаного товару - меблі для дому (ДК 021:2015:39140000-5).

Зокрема, посадовими особами КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023) придбано меблі вартість одиниці товарів яких складає: кухонний гарнітур - 36 247,00 гривень, диван 16250,00 гривень, диван розкладний - 26600,00 гривень, крісло м`яке одномісне - 11 262,00гривень, крісло - 8700,00 гривень, що за даними Інтернет ресурсу вище середніх ринкових цін.

Крім того, в ході вивчення укладених договір на придбання/поставку товарів та медичного обладнання, встановлено, що розпорядником бюджетних коштів проведено державні закупівлі товарів, робіт чи послуг з грубим порушенням вимог Закону України Про публічні закупівлі та вимог Закону України Про державні закупівлі , що підтверджується наступним.

Проаналізувавши тендерну документацію та наявні специфікації до укладених вище вказаних договорів щодо постачання/закупівлю товарів, встановлено, що здійснення за купівель вказаного товару відбулося шляхом використання переговорної процедури державних за купівель відповідно до ст.ст. 16, 17 Закону України Про Публічні закупівлі (надалі - Закон).

Проте згідно пункту 1 статті 35 згаданого Закону переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Водночас в пункті 2 статті 35 Закону, наведено вичерпний перелік підстав за яких застосовується переговорна процедура закупівлі замовником як виняток, серед яких зокрема: у випадку нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв`язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов`язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам. Застосування переговорної процедури закупівлі в таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури (п.п.3 п.2 ст.35 Закону); у випадку необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов: договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, такі роботи технічно чи економічно пов`язані з головним (первинним) договором; загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 відсотків вартості головного (первинного) договору (п.п.6 п.2 ст.35 Закону).

Разом з тим, слід зазначити, що положеннями пунктів 8,9 Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України спрямованих на запобігання, виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 року (надалі Закону - № 530-IX) внесені зміни до Закону України Про публічні закупівлі , забезпечено можливість проводити закупівлі медпрепаратів, товарів чи послуг за кошти державного бюджету із залученням закупівельної організації (особи уповноваженої на здійснення за купівель у сфері охорони здоров`я) без використання електронної системи закупівельних процедур з метою економії бюджетних коштів, що дозволить забезпечити пацієнтів необхідними, ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами та іншими медпрепаратами. При цьому виключний перелік та порядок здійснення закупівлі таких товарів, робіт та послуг затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 року за №225.

Таким чином, з урахуванням викладеного та враховуючи номенклатуру закуплених товарів відповідно до наявних специфікацій до укладених вище вказаних договорів щодо постачання/закупівлю товарів та враховуючи строк поставки таких товарів відповідно до обумовлених умов договору, наявна відсутність правих підстав щодо застосування замовником переговорної процедури державних за купівель відповідно до ст.35 Закону України Про Публічні закупівлі .

З огляду на викладене, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановленні осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також виявлення можливих спільників, виникла необхідність отримати документи, які надали б змогу отримати додаткову доказову інформацію та дозволили б, шляхом їх дослідження, підтвердити або спростувати вище викладені факти.

Враховуючи неможливість іншим способом отримати відомості, які мають суттєве значення як докази у зазначеному кримінальному провадженні, з метою з`ясування істини в кримінальному провадженні, необхідно здійснити доступ до документів, що перебувають у володінні фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1), який уклав 3 договори із посадовими особами комунального некомерційного підприємства Міська клінічна інфекційна лікарня Одеської міської ради (код ЄРДПОУ 01999023, Одеська область, м.Одеса, Приморський район, вул. Пастера, буд. 5/7, 65023) (надалі - КНЛ МКІЛ ОМР) на постачання/закупівлю товарів на загальну суму 1 456 593,16 (один мільйон чотириста п`ятдесят шість тисяч п`ятсот дев`яносто три) гривні 16 копійок.

Згідно ч.7 ст. 163 слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

З огляду на викладене, слідство має достатньо підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів особою, у володінні якої вони знаходяться та призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального правопорушення та процесуальних дій, які заплановано провести, тому розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ФОП ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1), на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Таким чином, зважаючи на вище викладене та враховуючи те, що документи, які знаходяться у володінні ФОП ОСОБА_1 не можливо отримати іншим способом, окрім подання відповідного клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, а також для ефективності досудового розслідування та забезпечення проведення відповідної судово-економічної експертизи, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, та які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1), з метою ознайомлення з ними, вилучення їх та долучені до матеріалів кримінального провадження в якості доказів.

Слідчий будучи належним чином сповіщеним про день, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, згідно її заяви, просила розглядати клопотання за її відсутністю.

Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Згідно з п.1 ч.5 ст.163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що речі та документи, які перебувають у володінні фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1, мають значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

За таких обставин, є підстави, передбачені ст.159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів.

Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Карасьової Л.О., про надання тимчасового доступу, - задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Карасьовій Людмилі Олександрівні, прокурорам Одеської місцевої прокуратури №3: Пилипенко Д.С., Буянова Н.П., Прудкий О.В. тимчасовий доступ, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів та електронних копій наявної документації, (тендерної, право установчої, фінансової, нормативно-технічної, тощо) за результатами укладених на протязі березня 2020 року договорів шляхом використання переговорної процедури закупівель щодо постачання/закупівлю товарів замовнику - КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023), а також:

- копії пі дписаних договорів разом із специфікаціями до них за номерами: договір №38 від 26.03.2020 року щодо постачання /закупівлі меблів для дому (ДК 021:2015:39140000-5) на загальну суму 656 368,16 гривень; договір №42 від 26.03.2020 року щодо постачання/закупівлю виробів домашнього текстилю (ДК 021:2015:39510000-0) на загальну суму 423 755,00 гривень; договір №41 від 26.03.2020 року щодо постачання/закупівлю - сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них (ДК 021:2015: 39110000-6) на загальну суму 376 470,00 гривень;

- копії тендерної документації, тендерна пропозиція за укладеними договорами: договір №38 від 26.03.2020 року щодо постачання /закупівлі меблів для дому (ДК 021:2015:39140000-5) на загальну суму 656 368,16 гривень; договір №42 від 26.03.2020 року щодо постачання/закупівлю виробів домашнього текстилю (ДК 021:2015:39510000-0) на загальну суму 423 755,00 гривень; договір №41 від 26.03.2020 року щодо постачання/закупівлю - сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них (ДК 021:2015: 39110000-6) на загальну суму 376 470,00 гривень;

- копію листування фізичної особи ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1) з посадовими особами КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023) за результатами укладених на протязі березня 2020 року договорів шляхом використання переговорної процедури закупівель щодо постачання/закупівлю товарів на загальну суму 1 456 593,16 (один мільйон чотириста п`ятдесят шість тисяч п`ятсот дев`яносто три) гривні 16 копійок;

- копію журналу вхідної та вихідної кореспонденції ФОП ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1), за період з 01.03.2020 по теперішній час;

- акти виконаних робіт по вказаним договорам з посадовими особами КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023) на суму 1 456 593,16 (один мільйон чотириста п`ятдесят шість тисяч п`ятсот дев`яносто три) гривні 16 копійок, а саме щодо постачання: відповідно до договору №38 від 26.03.2020 року меблів для дому (ДК 021:2015:39140000-5) на загальну суму 656 368,16 гривень; договору №42 від 26.03.2020 року - виробів домашнього текстилю (ДК 021:2015:39510000-0) на загальну суму 423 755,00 гривень; договору №41 від 26.03.2020 року - сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них (ДК 021:2015: 39110000-6) на загальну суму 376 470,00 гривень;

- звіти про виконанні роботи відповідно до договорів укладених ФОП ОСОБА_1 з посадовими особами КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023) на суму 1 456 593,16 (один мільйон чотириста п`ятдесят шість тисяч п`ятсот дев`яносто три) гривні 16 копійок, а саме щодо постачання: відповідно до договору №38 від 26.03.2020 року меблів для дому (ДК 021:2015:39140000-5) на загальну суму 656 368,16 гривень; договору №42 від 26.03.2020 року - виробів домашнього текстилю (ДК 021:2015:39510000-0) на загальну суму 423 755,00 гривень; договору №41 від 26.03.2020 року - сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них (ДК 021:2015: 39110000-6) на загальну суму 376 470,00 гривень;

- копії платіжних доручень, рахунків, видаткових накладних до договорів укладених ФОП ОСОБА_1 з посадовими особами КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023) на суму 1 456 593,16 (один мільйон чотириста п`ятдесят шість тисяч п`ятсот дев`яносто три) гривні 16 копійок, а саме щодо постачання: відповідно до договору №38 від 26.03.2020 року меблів для дому (ДК 021:2015:39140000-5) на загальну суму 656 368,16 гривень; договору №42 від 26.03.2020 року - виробів домашнього текстилю (ДК 021:2015:39510000-0) на загальну суму 423 755,00 гривень; договору №41 від 26.03.2020 року - сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них (ДК 021:2015: 39110000-6) на загальну суму 376 470,00 гривень;

- документи, щодо постачання товарів для посадових осіб КНЛ МКІЛ ОМР (код ЄРДПОУ 01999023), з наданням копій договорів, документів, які стали підставою для їх укладання і виконання даних договорів, свідоцтва про реєстрацію товарів на території України, сертифікати якості, платіжні доручення, нормативно-технічну документацію на товари, тощо;

- копії облікових регістрів ФОП ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1) за період з 01.03.2020 по теперішній час, які знаходяться у володінні фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1).

Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Іванов В.В.

10.04.2020

Дата ухвалення рішення 10.04.2020
Зареєстровано 14.04.2020
Оприлюднено 14.04.2020

Судовий реєстр по справі 522/5620/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 01.10.2021 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.04.2020 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.04.2020 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.04.2020 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону