Ухвала
від 13.04.2020 по справі 635/1751/20
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/1751/20

Провадження № 2/635/1647/2020

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

13 квітня 2020 року смт Покотилівка Харківська область Харківський район

Суддя Харківського районного суду Харківської області Шинкарчук Я. А., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Перша нотаріальна контора Харківського району Харківської області, про усунення від права на спадкування за законом, -

позивач - ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , інше відоме місце проживання за адресою: АДРЕСА_2

відповідач - ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 ,

третя особа 1 - ОСОБА_3 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,

третя особа 2 - Перша нотаріальна контора Харківського району Харківської області, місцезнаходження за адресою: м. Харків, вул. Є. Котляра 4,

в с т а н о в и в:

Позивач звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Перша нотаріальна контора Харківського району Харківської області, в якому просить усунути відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від спадкування за законом від спадщини відкритої після смерті його батька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати по справі.

До складу спадщини входить нерухоме майно, а саме - житловий будинок з надвірними будівлями розташований за адресою АДРЕСА_4 ); земельна ділянка площею 4,8305 га, яка розташована на території Безлюдіської селищної ради Харківського району, Харківської області; автомобіль Volkswagen Golf 12.12.2007 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 .

Виключну підсудність установлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина 1 статті 30 ЦПК).

Згідно з частиною 1 статті 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Відповідно до положеннень статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння й користування ним (ст. 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (стст.364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (стст.370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло з договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник із приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Такий висновок викладено в пункті 42 постанови Пленуму ВCC Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ від 1.03.2013 №3.

З урахуванням зазначеного, оскільки до складу спадщини входить нерухоме майно, яке територіально розташоване в Харківському районі Харківської області, а тому спір слід розглядати за місцезнаходженням вказаного майна за правилами виключної підсудності.

У порядку частини 6 статті 187 ЦПК України суду надана інформація про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) відповідача.

Отже, позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України, згідно частини 1 статті 30 ЦПК України підсудна Харківському районному суду Харківської області, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи передачі за підсудністю, відмови у відкритті провадження судом не встановлено.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 274 ЦПК України , в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

Згідно частини 1 статті 196 ЦПК України , для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Враховуючи вищезазначене, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.

Керуючись ст. ст. 12, 76, 81, 83, 84, 91, 178 , 179 , 180 , 188, 187 , 189, 190, 191, 196 ЦПК України , суддя, -

постановив:

Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Перша нотаріальна контора Харківського району Харківської області, про усунення від права на спадкування за законом до розгляду.

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Перша нотаріальна контора Харківського району Харківської області, про усунення від права на спадкування за законом .

Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

Призначити проведення підготовчого засідання на 15 годину 30 хвилин 13 травня 2020 року.

В підготовче засідання викликати учасників справи.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати протягом двох днів з дня її складання рекомендованим листом з повідомленням про вручення учасникам справи та одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Відповідач має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву (ч.1 ст. 193 ЦПК України).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмету спору, має право подати письмові пояснення щодо позову протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, які повинні відповідати правилам встановлені частинами третьою - шостою статті 178 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб - адресою: https://court.gov.ua на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала окремо від рішення суду в апеляційному порядку оскаржена не підлягає. Заперечення на ухвалу, може бути, включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала складена та підписана суддею 13 квітня 2020 року.

Суддя Я.А.Шинкарчук

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.04.2020
Оприлюднено14.04.2020
Номер документу88740192
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/1751/20

Рішення від 10.09.2021

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Рішення від 10.09.2021

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 27.07.2020

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 13.05.2020

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 13.04.2020

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні