Справа № 559/2850/19
2-о/559/37/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2020 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в складі головуючого судді Ралець Р.В.,
секретаря судового засідання Крушняк О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дубно справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Дубенська районна державна адміністрація, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що згідно розпорядження голови Дубенської райдержадміністрації від 15 грудня
2004 року № 548 йому надано у власність земельну ділянку площею 2,77 га, що
розташована на території Тараканівської сільської ради Дубенського району для
ведення особистого селянського господарства.
При видачі державного акту на право власності на земельну ділянку в ньому
була допущена помилка, яка перешкоджає заявникові володіти, користуватися та
розпоряджатися своєю власність на свій розсуд. Так, у державному акті на право
власності на земельну ділянку серія ЯА № 026180 від 15 грудня 2004 року для
ведення особистого селянського господарства площею 2,77 гектарів, яка
розташована на території Тараканівської сільської ради Дубенського району,
кадастрові номери 5621689100:05:003:0239 та 5621689100:06:002:0178,
прізвище заявника помилково було написано як ОСОБА_1 , що не збігається із записом його прізвища в паспорті громадянина України, де його прізвище зазначено як ОСОБА_1 .
Внаслідок такої помилки на даний час, виникли певні неузгодженості між
документом, що посвідчує особу заявника та правовстановлюючими документами які були видані на його ім`я.
У зв`язку із викладеним, виникає необхідність встановити факт належності заявнику правовстановлюючого документу, а саме державного акту про право власності на земельну ділянку.
Метою встановлення факту належності правовстановлюючих документів є необхідність реалізації права на розпорядження своїм майном, отже такий факт породжує юридичні наслідки. Чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення таких фактів.
В судове засідання заявник не з`явився, згідно поданої заяви, просить справу розглядати без його участі.
Представник заінтересованої особи: Дубенської РДА в судове засідання також не з`явився, належно повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. Заперечень щодо заяви на надходило.
Суд, з`ясувавши обставини справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.
Згідно ст. 293, 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що заявник в паспорті громадянина України серія НОМЕР_1 записаний як ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).
Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 026180 від 15 грудня 2004 року виданий на ім`я ОСОБА_1 (а.с. 7).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно земельна ділянка загальною площею 2,77 га кадастрові номери 5621689100:05:003:0239 та 5621689100:06:002:0178 для ведення сільського господарства належить ОСОБА_1 (а.с. 8,9).
Частиною 2 ст. 256 ЦПК України визначено, що в судовому порядку можуть бути встановлені інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено інший порядок їх встановлення.
Згідно з роз`ясненнями, які містяться в п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року Про встановлення фактів, що мають юридичне значення при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Задовольняючи заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, а саме факту належності заявнику Державного акту на право власності на земельну ділянку, виданого на ім`я ОСОБА_1 , суд бере до уваги, те, що розбіжності у написанні прізвища заявника позбавляють його можливості реалізувати свої майнові права на земельну ділянку. Метою встановлення факту належності правовстановлюючих документів є необхідність реалізації права на розпорядження своїм майном, отже такий факт породжує юридичні наслідки. Чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення таких фактів.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1220, 1221, 1268, 1270, 1299 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересована особа: Дубенська районна державна адміністрація (код ЄРДПОУ 04057830, місце знаходження: вул. Д. Галицького, 17 м. Дубно Рівненська область) про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -задовольнити.
Встановити факт, що Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 2,77га для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Тараканівської сільської ради Дубенського району серія ЯА №026180 від 23 грудня 2004 року виданий на ім`я ОСОБА_1 , належить ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Апеляційна скарга подається до Рівненського Апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Р.В. Ралець
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2020 |
Оприлюднено | 15.04.2020 |
Номер документу | 88753797 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Ралець Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні