ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2009 p . №2- a -14 6/09/2270/9
Хмельницький окружний адміністративний суд в склад і:
судді Фелонюк Д.Л.
при секретарі судового засідання Буяновській М.С.
за участю представника позивача: Павлунішен С.М. - за д овіреністю від 07.02.2009р. № 15/10/10
розглянув у відкритому судо вому засіданні адміністративну справу за позовом Хмельницького міжрай онного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі держав ної податкової інспекції у Полонському районі до товариства з обмежено ю відповідальністю „К.С.К." про звернення стягнення 6683 , 73 грн. податкового боргу на активи
У судовому засіданні проголошено вступну і резолют ивну частини постанови згідно ст.160 Кодексу адміністративного судочинст ва України.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор в інтересах держав и в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом , в якому просить у відповідності до ви мог Законів України «Про плату за землю» , «Про порядок погашення зобов'язань платників податк ів перед бюджетами та державними цільовими фондами» звернути стягненн я 6683 , 73 грн. податкової заборгованості - земельного податку.
Представник позивача в судовому засіданні зазначив , що на момент розгляду справи відпові дачем заборгованість перед державною податковою інспекцією у Полонськ ому районі не погашена , наполягає на з адоволенні позовних вимог.
Відповідач своїми процесуальними правами не скорис тався , в судове засідання не з'явився. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судо вого розгляду разом із повісткою , коп ією позовної заяви з додатками вручені 27.01.2009 року відповідно до поштового повідомлення № 730916 , повістка про відкл адення розгляду справи направлена за адресою , за якою зареєстрований відповідач (згідно реєстру по штових відправлень).
Згідно ч.2 ст.128 КАС України , неприбуття в судове засідання без поважних причин пр едставника сторони або третьої особи , які не прибули в судове засідання , або неповідомлення ним про причини неприбуття не є п ерешкодою для розгляду справи. Тому , д ля уникнення зловживання правом з боку відповідача , суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Розглядом матеріліалів спр ави встановлено:
Товариство з обмеженою відп овідальністю „К.С.К." , як суб'єкт підпри ємницької діяльності - юридична особа зареєстроване Полонською районн ою державною адміністрацією 19.07.1995р. та включене до Єдиного державного реє стру підприємств та організацій України , є платником податків та зборів , які відповідно до ст.9 Закону України „Про систему опо даткування" зобов'язаний сплачувати в установлені законом терміни.
У відповідача станом на 29.10.2008 року утворилась заборгов аність перед бюджетом по платі за землю в розмірі 6683 , 73 грн. , що підтвердж ується податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки держ авної і комунальної власності №801 від 31.01.2008 року.
З метою погашення податкового боргу , у відповідності до пп.6.2 ст.6 Закону України «Про порядо к погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державни ми цільовими фондами» відповідачу було виставлено дві податкові вимог и: перша - № 1/172 від
17.06.2008 року (вручена відповідачу 19.06.2008р. у відповідності до поштового повідомлення) та друга № 2/224 від 21.07.2008 року (надіслана та отримана в ідповідачем 06.08.2008р. у відповідності до поштового повідомлення).
Позивачем у відповідності до п.п. 7.2.1 п.7.2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" було прийнято рішення від 08.09.2008 року про з астосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів. Доказів про погашення податкового борг у суду не подано.
У зв'язку із несплатою податкового боргу в добровіль ному порядку , прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду з вимогою звернути стягнен ня на активи відповідача 6683 , 73 грн. подат кової заборгованості по платі за землю.
Досліджуючи надані докази , оцінивши їх в сукупності , до уваги приймається наступне.
Статтею 67 Конституції України та ст.9 Закону України „ Про систему оподаткування" на платників податків покладено обов'язок св оєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві под атки і збори до державних та місцевих бюджетів.
Відповідно до ст.2 Закону України „Про плату за землю" використання землі в України є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або оре ндної плати , що визначається залежно від грошової оцінки земель. Пунктом „в" ч.1 ст.96 Земельного кодексу України передбачено , що землекористувачі зо бов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату. Ст.14 Закону України „Про плату за землю" передбачено , що платники земельного податку , а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму зе мельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого п оточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточ ний рік за формою , встановленою центр альним податковим органом , з розбивк ою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації зв ільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно ст.17 Закону України „Про плату за землю" податк ове зобов'язання по земельному податку , а також по орендній платі за землі державної та комун альної власності , визначене у податк овій декларації на поточний рік , спла чується рівними частками власниками та землекористувачами земельних д ілянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (з вітний) період , який дорівнює календа рному місяцю , щомісячно протягом 30 ка лендарних днів , наступних за останні м календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 8 ч.1 ст.14 Закону України „Про систему оподатку вання" передбачено , що до загальнообо в'язкових податків та зборів (обов'язкових платежів) належить плата за зе млю (земельний податок , а також орендн а плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) , п.3 ч.1 ст.9 вказано , що платники податків та зборів зобов'язані своєчасно сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами термі ни.
Згідно п.3.1.1 ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим и фондами" від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути примусово ст ягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за ріше нням суду.
Згідно п.п. 17.1.7. Закону України „Про порядок погашення з обов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податков ого зобов'язання протягом граничних строків сплати , такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф.
Ст.27 Закону України „Про плату за землю" передбачено , що контроль за правильністю обчисле ння і справляння земельного податку , а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної вла сності здійснюється органами державної податкової служби.
При цьому згідно п.2.3.1 ст. 2 та 1.6 ст. 1 зазначеного З акону , ст. 10 Закону України „Про держав ну податкову службу в Україні" позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу , тобто проводити звернення стягнення на активи платн ика податків у рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до п.п.5.1 , 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов' язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фонд ами" податкове зобов'язання платника податків самостійно визначене пла тником податків вважається узгодженим з дня подання такої декларації , та нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.п.1.2 , 1.3 вказаного Закону передбачено , що податкове зобов'язання -це зобов'язання платника п одатків сплатити до бюджетів або державних цільвих фондів відповідну с уму коштів у порядку та у строки , визн ачені цим Законом або іншими законами України , податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) , самостійно узгоджене платником податків або узгодж ене в адміністративному чи судовому порядку , але не сплачене у встановлений строк , а також пеня , нара хована на суму такого податкового зобов'язання.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано н еобхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача т а вжиття заходів її стягнення.
Судом зважається на те , що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані , доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин , суд вважає , що поз овні вимоги обгрунтовані матеріалами справи , відповідають чинному законодавсту та підлягають за доволенню.
Керуючись 6 , 14 , 71 , 86 , 94 , 104 , 105 , 158-163 , 167 , 254-259 Кодексу адмін істративного судочинства України , с уд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Хмельницького міжрай онного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі держав ної податкової інспекції у Полонському районі до товариства з обмежено ю відповідальністю „К.С.К." про звернення стягнення 6683 , 73 грн. податкового боргу на активи задоволити.
Звернути стягнення 6683 , 73 грн. (шість тисяч шістсот вісімдесят три гривні 73 коп.) податкового боргу на активи товариства з обмеженою відповідальністю „ К.С.К." (м. Полонне , вул. Кармелюка 26а , код 022777539) на користь державної податков ої інспекції у Полонському районі (м.Полонне , вул. Л.Українки 114 , код 33930761).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи , які беруть участь у справі , мають право оскаржити в апеляційном у порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарже ння подається протягом 10 днів з дня проголошення , апеляційна скарга подається протягом 20 днів після по дання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляц ійного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ , набирає законної сили після закінчення строку подан ня заяви про апеляційне оскарження , я кщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оска рження , але апеляційна скарга не була подана у строк , постанова або ухвала с уду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього стро ку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після закінчення апеляційног о розгляду справи.
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2009 |
Оприлюднено | 19.04.2010 |
Номер документу | 8875682 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Фелонюк Д.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні