ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11051/20-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І. при секретарі Ляшкевичі М.В. розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України Прокопенка С.О., про надання тимчасового доступу до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

10.03.2020 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України Прокопенка С.О., погоджене прокурором відділу Офісу Генерального прокурора Зомоглядом В.М., про надання тимчасового доступу до документів, а саме до реєстраційної справи ПП "МЕНЕДЖЕР І КО" код ЄДРПОУ 34952880, що перебуває у володінні Департаменту реєстрації та цифрового розвитку Харківської міської ради, розташованого за адресою м. Харків, майдан Конституції, будинок 7, код ЄДРПОУ 40214227.

Обґрунтовуючи подане клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42018000000002080 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 23.08.2018 року за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 321-1, ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321-1 Кримінального кодексу України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 321-1, ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, Кримінального кодексу України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 305 КК України, та за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 305, ч. 2 ст. 212, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 вступивши в змову з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими невстановленими особами, які здійснювали доставку фальсифікованих лікарських засобів на територію України поза межами митного контролю. Також, до злочинної схеми ОСОБА_1 залучив ОСОБА_2 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 та інших невстановлених на даний час слідством осіб, які здійснюють реалізацію фальсифікованих лікарських засобів на території міста Києва.

Розслідуванням встановлено, що зазначеними особами продовж 2015-2019 років здійснювалось виготовлення, фасування, в т.ч. незаконно завезених на митну територію України ліків онкогрупи, протигепатитних та протитуберкульозних та їх продаж (реалізація) через мережу Інтернет в країни Європи, Азії, Північної Америки.

Безпосередня доставка замовникам в будь-яку країну світу фальсифікованих препаратів здійснювалась організаторами та активними учасниками злочинної організації, а також іншими залученими для роботи на злочинну організацію особами: як громадянами Україна , так і Індії, а також іншими особами.

Безпосередньо виготовлення, фасування, упаковка фальсифікованих лікарських препаратів здійснювалась у АДРЕСА_1 Києві за адресою АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 (за місцем проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ) та у офісному приміщенні СТ Здорова Нація (керівником якого є ОСОБА_15 ) у АДРЕСА_4 .

Також, досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що до вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень ймовірно причетні ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .

За повідомленням Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України 16.04.2019 року ОСОБА_11 та ОСОБА_14 затриманий правоохоронними органами США під час реалізації фальсифікованого лікарського засобу, виготовленого в Україні.

Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_15 є співзасновником ПП "МЕНЕДЖЕР І КО" , яка реалізує свою господарську діяльність у сфері торгівлі.

На даний час в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження слідством зібрані достатні докази, які дають підстави вважати, що ОСОБА_11 , здійснюючи господарську діяльність у вищевказаному підприємстві із зазначеними особами можливо здійснював реалізацію фальсифікованих лікарських засобів.

Враховуючи те, що відповідно до відомостей здобутих у ході досудового розслідування реєстраційна справа ПП "МЕНЕДЖЕР І КО" перебуває у володінні Департаменту реєстрації та цифрового розвитку Харківської міської ради, містить інформацію про засновників та види діяльності вказаного підприємства, а також підтверджують та/або спростовують обставини, які досліджуються під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до матеріалів вказаної реєстраційної справи.

В судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій вимоги вказаного клопотання підтримав, просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя дослідивши в нарадчій кімнаті матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 108, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати прокурорам групи прокурорів Офісу Генерального прокурора Горожанкіну Дмитру Олексійовичу, Зимогляду Валерію Миколайовичу, слідчим групи слідчих ГСУ Національної поліції України Горохову Олександру Геннадійовичу, Прокопенку Сергію Олександровичу, Кузьмінському Віктору Олеговичу, дозвіл на тимчасовий доступ до реєстраційної справи:

- ПП "МЕНЕДЖЕР І КО" , зареєстроване за адресою м. Харків, вул. Жовтневої революції, будинок 98, квартира 9, код ЄДРПОУ 34952880, яка знаходяться у власності Департаменту реєстрації та цифрового розвитку Харківської міської ради, розташованого за адресою м. Харків, майдан Конституції, будинок 7, код ЄДРПОУ 40214227 з можливістю її огляду та отримання належним чином завірених копій даної реєстраційної справи.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: С.І. Смик

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках

Примірник № 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/11051/20-к

Примірник № 2 - наданий слідчому Прокопенку С.О.

Слідчий суддя: С.І. Смик

Дата ухвалення рішення 14.04.2020
Оприлюднено 15.04.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/11051/20-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону