Справа № 683/2814/19
2/683/296/2020
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2020 року м.Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі : головуючого - судді Андрощука Є.М.
з участю секретаря Свідерської К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Хмельницьке про визнання права власності на нерухоме майно,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2019 року ОСОБА_1 звернувсь з позовом до Державного підприємства Хмельницьке про визнання права власності на нерухоме майно, а саме - визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою АДРЕСА_1 . В обґрунтування позову посилавсь на те, що згідно договору купівлі-продажу, укладеного між ним та військовим радгоспом Хмельницький , правонаступником якого є відповідач, 24 липня 1993 року він придбав у власність житловий будинок розташований за адресою АДРЕСА_1 . Згідно вказаного договору Старокостянтинівським БТІ 26 липня 1993 року за ним було зареєстровано право власності на зазначене домоволодіння. Натомість на даний час позивач не може вільно володіти та розпоряджатися належним йому будинковолодінням, оскільки у договорі купівлі-продажу помилково записано, що йому продана квартира, а не житловий будинок.
Позивач звернувсь до суду з заявою про розгляд справи у його відсутності, просив позов задовольнити, з вищенаведених підстав.
Представник відповідача в судове засідання не з`явивсь, хоча був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, тому суд, за згодою представника позивача, вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів та ухвалити заочне рішення.
Суд, дослідивши докази у справі, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом та згідно ч.2 ст.331 ЦК України, якщо право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Також, відповідно до ч.3 ст.3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Відповідно до ч.4 ст.3 зазначеного Закону права на нерухоме майно, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав діяло законодавство, що не передбачало обов`язкової реєстрації таких прав.
Так, всудовому засіданні встановлено, що 24 липня 1993 року між позивачем та військовим радгоспом Хмельницький , правонаступником якого є Державне підприємство Хмельницьке , було укладено договір купівлі-продажу, посвідчений виконуючою обов`язки державного нотаріуса Старокостянтинівської державної нотаріальної контори Почтальон М.І., зареєстрований у реєстрі за №2112,згідно якого ОСОБА_1 купив житловий будинок, розташований за адресою АДРЕСА_1 .
26 липня 1993 року Старокостянтинівським БТІ ОР, згідно вказаного договору, за ОСОБА_1 було зареєстровано право власності на цілий житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 .
Однак, позивач позбавлений можливості вільно розпоряджатись, вищевказаним майном, через те, що у зазначеному договорі купівлі-продажу було помилково зазначено, що предметом договору купівлі-продажу є квартира по АДРЕСА_1 , а не будинок, як це є насправді.
Так, як вбачається з даних технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами Старокостянтинівського БТІ ОР (інвентарна справа №4339) від 13.08.2019р., вказане будинковолодіння розташоване за адресою АДРЕСА_1 та складається з житлового будинку літера А1, прибудови літера а, веранди літера а1, хліва з гаражем літера Б1, погреба літера б, хліва літера В1 та огороджене металевою огорожею.
Також, згідно даних довідки Старокостянтинівського БТІ ОР №977 від 23.08.2019р. житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 зареєстрований за ОСОБА_1 , на підставі договору купівлі-продажу квартири, посвідченого Старокостянтинівською державною нотаріальною конторою 24.07.1993 року за р.№ 2112 і зареєстрованого 26.07.1993 року в Старокостянтинівському бюро технічної інвентаризації в реєстровій книзі під реєстровим №4070. Згідно рішення 21 сесії Старокостянтинівської міської ради №2 від 23 листопада 2007 року вулицю Заікіна перейменовано на вулицю Заїкіна.
З цього слідує, що позивач набув право власності саме на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.76-80, 89, 141, 244-246, 263-265, 280-283 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянинівський районний суд.
У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Державне підприємство Хмельницьке , вул.Заїкіна,10 м.Старокостянтинів Хмельницької області, код ЄДРПОУ 14173158.
Суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2020 |
Оприлюднено | 15.04.2020 |
Номер документу | 88762769 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Андрощук Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні