Справа №167/259/20
Провадження №2/167/168/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.04.2020 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Сіліча І.І.
секретаря судових засідань - Форсюк Т.М.
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому засіданні в залі суду міста Рожище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мильської сільської ради Рожищенського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулися до суду з позовом до Мильської сільської ради Рожищенського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Свій позов мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина на належне їй майно. Позивач є спадкоємцями першої черги за законом.
Позивач ОСОБА_1 звернулася до нотаріальної контори з усною заявою про прийняття спадщини після смерті матері. Однак, нотаріусом роз`яснено, що нею пропущено строк для подачі заяви про прийняття спадщини, встановлений вимогами ст.1269 ЦК України.
Позивач зазначає, що в передбачений законом строк не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки не була обізнана з вимогами чинного законодавства.
На підставі наведеного, просить суд визначити їй додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .
Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явилася, суду надала письмову заяву про підтримання позову та розгляд справи у її відсутності. Судові витрати просить залишити за нею.
Представник відповідача Мильської сільської ради Рожищенського району в підготовче засідання не з`явився, суду надана заява про визнання позову та розгляд справи у відсутності представника сільської ради.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом за відсутності учасників справи, які беруть участь у справі не здійснюється.
Частиною 3 статті 200 ЦПК України визначено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам цивільного законодавства, відповідає інтересам сторін по справі та не суперечить правам та інтересам інших осіб.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.3 статті 1223, ч.1 статті 1220, ч.1 статті 1270 ЦК України).
Судом встановлено, що спадкодавець ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.5).
Після смерті ОСОБА_2 , відповідно до вимог ч.2 ст.1220 ЦК України відкрилась спадщина на належне їй майно.
Із матеріалів справи встановлено, що спадкодавцю ОСОБА_2 належало право власності на земельну ділянку площею 0,2547 га та на земельну ділянку площею 0,2614 га, що знаходяться на території Мильської сільської ради Рожищенського району Волинської області, що стверджується копіями Державних актів на право приватної власності на землю Серії ЯД №331859 та Серія ЯД №331860 (а.с.12, 13) та право на земельну частку (пай) в колишньому КСП Прогрес площею 2,76 га, що знаходиться на території Мильської сільської ради Рожищенського району Волинської області (а.с.14), яке вона успадкувала після смерті свого чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6, 7), відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.549 ЦК України (1963р.), шляхом фактичного вступу в управління спадковим майном, що стверджується довідкою Мильської сільської ради Рожищенського району Волинської області №27 від 21.01.2020 року (а.с.11). Однак не оформила їх у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Із матеріалів справи вбачається, що після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем, згідно вимог ч.1 ст.1261 ЦК України являється її дочка ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.8).
Відповідно до вимог ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що стверджується довідкою приватного нотаріуса Рожищенського районного нотаріального округу Матвійчук С.П. №63/01-16 від 10.03.2020 року (а.с.15).
Відповідно до вимог ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З матеріалів справи встановлено також, що строк для прийняття спадщини позивач пропустила, оскільки не була обізнана з вимогами чинного законодавства.
Отже, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати залишити за позивачем, згідно її клопотання.
Керуючись ст.ст.4, 12, 77, 81, 82, 141, 200, 206, 264, 265, 273 ЦПК України, на підставі ст.ст.1220, 1222, 1223, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Мильської сільської ради Рожищенського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд Волинської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителька АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Відповідач: Мильська сільська рада Рожищенського району Волинської області, адреса: 45117, Волинська область, Рожищенський район, с.Мильськ, вул.Першотравнева, 27, код ЄДРПОУ 04332710.
Повний текст рішення складено 15.04.2020 року.
СУДДЯ: І.І.Сіліч
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 16.04.2020 |
Номер документу | 88769548 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Сіліч І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні