Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/6810/19
Провадження № 2/279/624/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2020 року
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Шульги О.М., з секретарем Башинською Н.М., розглянувши в приміщенні суду в м.Коростені цивільну справу №279/6810/19 за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі виконкому Берестовецької сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини за заповітом та визнання права власності в порядку спадкування на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Берестовець Коростенського району Житомирської області померла ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина за заповітом . Спадщина складається з земельної частки (паю) розміром 4,52 умовних кадастрових гектарів розташованих на території Берестовецької сільської ради Коростенського району, які належали спадкодавцю на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЖТ в„– 0105614, який був виданий 19.09.1997 року на підставі рішення №259 Коростенської РДА від 18.09.1997 року. На даний час сертифікат на право на земельну частку (пай) втрачено, про що розміщено оголошення в газеті Іскоростень №49 (977) за 07.12.2019 року. Вона є єдиним спадкоємцем і фактично прийняла спадщину, вступивши в управління та володіння спадковим майном. Звернувшись до нотаріуса з метою реалізації спадкових прав отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину через відсутність оригіналу правовстановлюючого документу, що посвідчує право померлої на спадкове майно. Рішенням суду просить встановити факт прийняття ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , спадщини за заповітом, яка складається з земельної частки (паю) розміром 4, 52 умовних кадастрових гектарів, розташованих на території Берестовецької сільської ради, що належала ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнати право власності на вказане спадкове майно.
Сторони письмово повідомили про розгляд справи у їх відсутності.
У зв`язку з неявкою сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 80 років в с.Берестовець, Коростенського району Житомирської області померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 13.03.2003 року.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина за заповітом, який був посвідчений 29.01.2003 року секретарем Берестовецької сільської ради Коростенського району Мельниченко Н.П.. Даним заповітом ОСОБА_2 зробила розпорядження щодо належного їй майна, визначивши своїм спадкоємцем ОСОБА_3 .
Дані про те, що вказаний заповіт було змінено або скасовано в справі відсутні.
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 виданого 14.03.1996 року слідує, що позивач ОСОБА_1 мала дошлюбне прізвище - ОСОБА_1 .
Отже, позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. ст. 548,549 ЦК України (1963 р.) для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини. Вважається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння майном. Ці дії повинні бути виконані на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини.
З листа в.о. завідувача Коростенської районної державної нотаріальної контори від 22.01.2020 року та Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру слідує, що після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкова справа не заводилась, спадкоємці із заявами про прийняття спадщини ( відмову від спадщини) не звертались.
З матеріалів справи слідує, що позивач вступила в управління та володіння спадковим майном після смерті свого спадкодавця.
Даний факт ніким та нічим не спростовано при розгляді справи.
Відповідно до наявних в справі матеріалів померлій ОСОБА_2 за життя належало право на земельну частку (пай) розміром 4, 52 умовних кадастрових гектарів, розташованих на території Берестовецької сільської ради, на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЖТ №0105614, що був виданий 19.09.1997 року згідно рішення №259 Коростенської РДА від 18.09.1997 року. На даний час вказаний сертифікат втрачено, про що розміщене відповідне оголошення в засобах масової інформації. Факт належності вказаного майна спадкодавцеві позивача стверджується листом №637/0/159-19 від 03.12.2019 року ГУ "Держгеокадастру" у Житомирській області та списками громадян Берестовецької сільської ради. В оформленні права на право на земельну частку (пай), яке належало ОСОБА_2 , позивачу, як спадкоємцю останньої, нотаріусом відмовлено. Підставою відмови є відсутність оригіналу правовстановлюючого документу.
За таких обставин відсутня можливість оформлення позивачем свого права на спадкове майно в позасудовому порядку.
Враховуючи, що спадкодавець позивача за життя мала право на земельну частку (пай) розміром 4,52 умовних кадастрових гектарів, розташованих на території Берестовецької сільської ради, оригінал правовстановлюючого документу на яке втрачено, достовірність наведених фактів, ніким та нічим не були спростовані при розгляді справи, тому суд вважає, що є всі підстави для задоволення даного позову, який стверджує про те, що позивач фактично вступила в спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_2 , а тому має право на спадкове майно.
Керуючись ст.4, 19, 76-81, 206, 263-264, 354 ЦПК України, ст.548,549 ЦК України (1963 р.)
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити.
Вважати встановленим факт прийняття ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Берестовець, Коростенського району Житомирської області.
Визнати право ОСОБА_1 на право на земельну частку (пай) розміром 4,52 умовних кадастрових гектарів, розташованих на території Берестовецької сільської ради, яке належало ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЖТ №0105614 від 19.09.1997 року, виданого згідно рішення Коростенської РДА №259 від 18.09.1997 року, в порядку спадкування за заповітом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів апеляційної скарги.
Відповідно п.п.15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня його вручення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони та учасники:
Позивач - ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .
Відповідач - територіальна громада в особі виконавчого комітету Берестовецької сільської ради, місце знаходження: 11532, с.Берестовець, вул. Козака, 1, Коростенський р-н, Житомирська обл., код ЄДРПОУ 04347893.
Суддя:
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 17.04.2020 |
Номер документу | 88793880 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні