Справа№ 693/1448/19
1-кс/693/116/20
У Х В А Л А
іменем України
про тимчасовий доступ до речей і документів
14.04.2020 року слідчий суддя Жашківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Жашків клопотання прокурора Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_3 подане в рамках кримінального провадження № 12019250130000458 від 03.10.2019 року, про надання тимчасового доступу до документів,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Жашківськоговідділу Уманськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання мотивовано тим, що в провадженні СВ Жашківського відділення поліції Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені 03.10.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019250130000458 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області надійшла заява в.о. старости с. Королівка Жашківського району ОСОБА_4 про те, що 03.10.2019 близько 14 години 00 хвилин в лісосмузі між селами Королівка та Баштечки Жашківського району ОСОБА_5 незаконно вирізав дерева.
За вказаним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відповідні відомості та зареєстровано кримінальне провадженні №12019250130000458 від 03.10.2019.
Правова кваліфікація у даному кримінальному провадженні органом досудового розслідування визначена за ч. 1 ст. 246 КК України.
Згідно з листом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.11.2019 № 10-23-0.2-8446/2-19 відповідно до проекту роздержавлення земель ІНФОРМАЦІЯ_2 , Державного акта на право колективної власності від 21.03.1995 року № ЧР 3-9, полезахисні смуги належать до земель сільськогосподарського призначення.
З урахуванням викладеного для забезпечення повноти, всебічності та неупередженості кримінального провадження на даному етапі досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до проекту роздержавлення земель ІНФОРМАЦІЯ_2 з усіма документами, що входять до його складу, рішень про надання згоди на його виготовлення та про його затвердження, а також Державного акта на право колективної власності від 21.03.1995 року № ЧР 3-9, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме у ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
Підставами вважати, що вказані документи можуть перебувати у ІНФОРМАЦІЯ_3 є лист ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.11.2019 № 10-23-0.2-8446/2-19, а також відповідні положення Земельного кодексу України, Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», Указу президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08 серпня 1995 року № 720/95, Положення «Про Державний комітет України по земельних ресурсах», затвердженого Указом Президента України від 13 травня 1996 року № 340/96, Постанови КМУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від 31 січня 2007 року № 69, Указу президента України «Про Державне агентство земельних ресурсів України» від 08 квітня 2011 року № 445/2011 та постанови КМУ «Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру» від 14 січня 2015 року № 15.
Диспозиція ч. 1 ст. 246 КК України визначає обов`язковою ознакою об`єктивної сторони цього складу злочину місце вчинення, зокрема захисні та інші лісові насадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України місце вчинення кримінального правопорушення є обставиною, що підлягає доказуванню у кримінальному провадженні.
Таким чином, з урахуванням викладеного наявні підстави вважати, що документи, доступ до яких планується отримати мають значення для встановлення обставин щодо місця вчинення розслідуваного кримінального правопорушення.
Крім того, для забезпечення виконання завдань кримінального провадження досудовому розслідуванню необхідно вилучити належним чином завірених копій вказаних документів у друкованому вигляді, що обумовлено необхідністю надання їм характеру джерела доказів з тим, щоб використовувати в ході подальшого досудового розслідування та під час судового провадження.
Вищевказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, без отримання яких неможливо всебічно та повно дослідити всі обставини кримінального провадження, надати їм належну правову оцінку та досягти дієвості цього провадження.
Беручи до уваги вищевикладене необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, що зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій.
Також просив, що відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
У судове засідання прокурор Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_3 не з`явився, залишив заяву про розгляд клопотання без його участі та просить його задовольнити.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання слід розглядати без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення конфіденційності проведення процесуальної дії та уникнення можливої загрози їх знищення чи зміни.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Дослідивши матеріаликлопотання,слідчий суддядійшов висновку, що дане клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Слідчийсуддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що необхідно надати тимчасовий доступ до документів, що зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 107, 159 - 166, 309, 395 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 , слідчим СВ Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 на тимчасовий доступ до документів в друкованому вигляді, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме у ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: проекту роздержавлення земель ІНФОРМАЦІЯ_2 з усіма документами, що входять до його складу; рішень про надання згоди на виготовлення проекту роздержавлення земель ІНФОРМАЦІЯ_2 ; рішень про затвердження проекту роздержавлення земель ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
Державного акта на право колективної власності від 21.03.1995 року № ЧР 3-9.
Надати дозвілзаступнику начальникаСВ ЖашківськогоВП УманськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті ОСОБА_6 ,старшому слідчомуСВ ЖашківськогоВП УманськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті ОСОБА_7 ,слідчим СВЖашківського ВПУманського ВПГУНП вЧеркаській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 можливістьвилучити належнимчином завіренікопії зазначенихдокументів удрукованому вигляді.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені ст. 166 КПК України.
Строк дії ухвали - 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жашківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 88795042 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жашківський районний суд Черкаської області
Пічкур С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні