ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/4960/20

Провадження № 1-кс/344/1990/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2020 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., з участю секретаря Караїм Ю.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області Цюцюри Наталії Михайлівни про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12020090010001019 від 07.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилалася на те, що слідчим відділом Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020090010001019 від 07.04.2020, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, розпочатого на підставі рапорту старшого оперуповноваженого 3-го відділу УСР в Івано-Франківській області ДСР НП України Н.Сеньківа з приводу неправомірних дій службових осіб Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, пов`язані з розтратою бюджетних коштів, виділених на ремонт автодоріг Івано-Франківської області.

Під час досудового розслідування установлено, що службові особи служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, а саме - начальник ОСОБА_1 , заступник начальника з розвитку доріг ОСОБА_2 та заступник начальника з експлуатаційного утримання доріг ОСОБА_3 , зловживаючи службовим становищем, з метою привласнення бюджетних коштів, вступили в змову з рядом СГД, а саме: ТОВ "ПБС" (код ЄДРПОУ 32872788), ТОВ "БМБУД" (код ЄДРПОУ 41037833), ПП ПОЛТАВАБУДЦЕНТЕР (код ЄДРПОУ 24565511) та ТОВ Ропд-Лайн (код ЄДРПОУ 39272818).

Зокрема, для заволодіння бюджетними коштами головою тендерного комітету САД в Івано-Франківській області в період 2018-2019 років ОСОБА_2 за сприяння начальника ОСОБА_1 , проведено відкриті торги по виконанню робіт з капітальних, поточних ремонтів автомобільних доріг, мостів, робіт з ліквідації зсувних процесів, експлуатаційного утримання автомобільних доріг Івано-Франківської області, переможцями яких стали вище вказані підконтрольні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суб`єкти підприємницької діяльності.

При виконанні робіт з капітальних, поточних ремонтів автомобільних доріг, мостів, робіт з ліквідації зсувних процесів, експлуатаційного утримання автомобільних доріг Івано-Франківської області та за сприяння вище вказаних посадових осіб служби автомобільних доріг Івано-Франківської області, посадові особи ТОВ "ПБС" , ТОВ "БМБУД" , ПП ПОЛТАВАБУДЦЕНТЕР та ТОВ Ропд-Лайн (код ЄДРПОУ 39272818) внесли неправдиві відомості у форми КБ-2В, КБ-3, завищивши об`єми виконання робіт та використавши будівельні матеріали, заборонені ДСТУ, спричинивши збитків державному бюджету на суму понад 1 млн. грн.

Відтак, з метою встановлення обставин вчинення неправомірних дій службовими особами Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, пов`язані з розтратою бюджетних коштів, виділених на ремонт автодоріг Івано-Франківської області, у кримінальному провадженні виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які знаходяться у володінні Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 25825434), за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Петрушевича, 1, Івано-Франківської області, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а саме:

- проектно-кошторисної документації, дефектних актів, актів приймання виконаних робіт ф-кб2в, довідок про вартість виконаних робіт ф-кб-3, підсумкових відомостей ресурсів, розрахунків загально-виробничих та адміністративних витрат, актів на приховані роботи, експертних звітів, накладні на придбання матеріалів які використовувались на об`єкті будівництва, договорів оренди транспортних засобів, спецтехніки та механізмів, які використовувались на будівництві, платіжні документи щодо проведення будівельних робіт: ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-085:2018, (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) - Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільної дороги загального користування державного значення Т-09-10 Бурштин-Калуш на ділянці 0+000 - км 32+862 у відповідності до умов договору № 26 від 26.03.2019 та додаткових угод до даного договору по закупівлі UA-2019-01-24-001002-а;

- проектно-кошторисної документації та експертних звітів до робіт ГБН Г.1-218-182:2011 (45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт) - Будівництво мостового переходу на км 9+442 автомобільної дороги загального користування державного значення Т-09-10 Бурштин-Калуш у відповідності до умов договорів № 46 від 07.09.2018 по закупівлі UA-2018-07-09-000826-с та № 48 від 26.06.2019 по закупівлі UA-2019-05-10-001023-с, а також додаткових угод до даних договорів.

Іншим способом здобути необхідні відомості ніж отримання тимчасового доступу до документів шляхом їх вилучення, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.

Учасники процесу в судове засідання не з`явились, слідчий попередньо подав заяву відповідно до якої просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП України в Івано-Франківській області Цюцюрі Наталії Михайлівні тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 25825434), за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Петрушевича, 1, Івано-Франківської області, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а саме:

-проектно-кошторисної документації, дефектних актів, актів приймання виконаних робіт ф-кб2в, довідок про вартість виконаних робіт ф-кб-3, підсумкових відомостей ресурсів, розрахунків загально-виробничих та адміністративних витрат, актів на приховані роботи, експертних звітів, накладні на придбання матеріалів які використовувались на об`єкті будівництва, договорів оренди транспортних засобів, спецтехніки та механізмів, які використовувались на будівництві, платіжні документи щодо проведення будівельних робіт: ГБН Г.1-218-182:2011, СОУ 42.1-37641918-085:2018, (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) - Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільної дороги загального користування державного значення Т-09-10 Бурштин-Калуш на ділянці 0+000 - км 32+862 у відповідності до умов договору № 26від 26.03.2019 та додаткових угод до даного договору по закупівлі UA-2019-01-24-001002-а;

- проектно-кошторисної документації та експертних звітів до робіт ГБН Г.1-218-182:2011 (45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт) - Будівництво мостового переходу на км 9+442 автомобільної дороги загального користування державного значення Т-09-10 Бурштин-Калуш у відповідності до умов договорів № 46 від 07.09.2018 по закупівлі UA-2018-07-09-000826-с та № 48 від 26.06.2019по закупівлі UA-2019-05-10-001023-с, а також додаткових угод до даних договорів.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 15 травня 2020 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя Ковалюк І.П.

Дата ухвалення рішення 16.04.2020
Зареєстровано 17.04.2020
Оприлюднено 17.04.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону