Рішення
від 16.04.2020 по справі 826/9051/18
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Вн. №27/346

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 квітня 2020 року м. Київ № 826/9051/18

за позовомТовариство з обмеженою відповідальністю "Ю Гранд ЛТД" до Головного управління ДФС у м. Києві провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0325921207 від 05.06.2018р. Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРУПА КОМПАНІЙ "РЕБУС" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0325921207 від 05.06.2018р.

Ухвалою суду від 18.07.2018 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами без виклику сторін.

13.08.2018 р. до суду надійшов відзив на позов.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ю Гранд ЛТД" (правонаступник ТОВ "ГРУПА КОМПАНІЙ "РЕБУС" (код 41176118, 61000, Харківська обл., місто Харків, ПРОСПЕКТ НАУКИ, будинок 38, офіс 108) зареєстроване в якості юридичної особи 27.02.2017, перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС у Харківській області, Центральне управління, Шевченківська ДПІ; станом на травень 2018р. перебувало на обліку у Головному управління ДФС у м. Києві, ДПІ у Голосіївському районі); Код КВЕД 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

20.04.2018 р. товариством подано до ДПІ у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2018 р., відповідно до якої нараховано податку на додану вартість 844 151 грн. (18 рядок), які було списано 23.04.2018 р. з рахунку позивача в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

24.05.2018 р. товариством було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2018 р., в якому здійснено коригування податкового кредиту з ПДВ (рядок 10.1 уточнюючого розрахунку) та збільшено суму податкових зобов`язань з ПДВ за березень 2018 р. на 60 284 грн.

Вказана сума податку, а також штраф у розмірі 1 809 грн., 25.05.2018 р. було списано з рахунку позивача в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

18.05.2018 р. Головним управлінням ДФС у м. Києві на підставі п. 200.10 ст. 200, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРУПА КОМПАНІЙ "РЕБУС" за березень 2018 р., про що складено акт перевірки від 18.05.2018 р. №5980/26-15-12-01-20.

Згідно з висновками акту перевірки встановлено порушення п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 134 518 грн.

До вказаного висновку контролюючий орган дійшов з огляду на те, що в декларації з податку на додану вартість за березень 2018 р. задекларовано податковий кредит у розмірі 134 518 грн. за рахунок податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН постачальником ПАТ "Тернопільський кар`єр" з порушенням термінів реєстрації, зокрема, податкова накладна №136 від 14.03.2018 р. зареєстрована 10.04.2018 р., №116 від 13.03.2018 р. - 11.04.2018 р.

Також в акті перевірки зазначено про виявлення арифметично-логічних помилок у показниках щодо задекларованого податкового кредиту.

За наслідками податкової перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0325921207 від 05.06.2018р., згідно з яким за порушення п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України позивачу збільшено податкове зобов`язання з податку на додану вартість на суму 134 518 грн. та застосовано штрафні санкції в розмірі 67 259 грн.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ю Гранд ЛТД" (правонаступник ТОВ "ГРУПА КОМПАНІЙ "РЕБУС") - вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправним та просить його скасувати з таких підстав.

Позивач зазначає, що ним в повному обсязі сплачено податкове зобов`язання з ПДВ на березень 2018 р.

Натомість, відповідач, отримавши уточнюючу податкову декларацію, не привів у відповідність податковий облік, що призвело до протиправного застосування штрафних санкцій.

Відповідач - Головне управління ДФС у м. Києві - проти задоволення позовних вимог заперечив, підтримавши висновки акту перевірки.

Також відповідач зазначив, що уточнюючий розрахунок було подано позивачем 24.05.2018 р., в той же день, коли ним отримано оскаржуване рішення, з метою уникнення відповідальності за виявлені під час перевірки порушення.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.

Згідно з пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (в редакції станом на 18.05.2018 р.) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Згідно з п. 76.1, 76.2, 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

Згідно з п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України у строк, передбачений абзацом першим пункту 76.3 статті 76 цього Кодексу, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.

В даному випадку проведена Головним управлінням ДФС у м. Києві камеральна перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРУПА КОМПАНІЙ "РЕБУС" за березень 2018 р., про що складено акт перевірки від 18.05.2018 р. №5980/26-15-12-01-20, проведена на підставі п. 200.10 ст. 200, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України, за наслідками подання податкової декларації з ПДВ за березень 2018 р., в якій задекларовано податковий кредит, тобто, з передбачених законодавством підстав.

Щодо висновків акту перевірки та оскаржуваного податкового повідомлення-рішення суд зазначає наступне.

Згідно з п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

В даному випадку згідно зі змістом акту перевірки висновок про заниження позивачем податкових зобов`язань з податку на додану вартість за березень 2018 р. базується на включенні до податкового кредиту 134 518 грн. за рахунок податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН постачальником ПАТ "Тернопільський кар`єр" з порушенням термінів реєстрації, зокрема, податкова накладна №136 від 14.03.2018 р. зареєстрована 10.04.2018 р., №116 від 13.03.2018 р. - 11.04.2018 р.

Тобто, відповідач визнав такими, що не підтверджені належними документами, суми податкового кредиту, зазначені у податкових деклараціях, поданих з пропущенням строку їх реєстрації.

Між тим, відповідальність за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних передбачена ст. 120-1 Податкового кодексу України і передбачає застосування штрафних санкцій, розмір яких залежить від терміну порушення.

Відповідно, наслідком виявлення порушення постачальником ПАТ "Тернопільський кар`єр" - контрагентом позивача - терміну реєстрації податкових накладних (станом на час проведення перевірки вони вже були зареєстровані) є притягнення його до відповідальності у вигляді накладення штрафу.

В той же час, порушення термінів реєстрації податкових накладних не є підставою для висновку про неможливість за рахунок визначених у них сум формувати податковий кредит, тому відповідний висновок відповідача не може бути визнаний обґрунтованим.

Щодо посилання позивача на факт подачі 24.05.2018 р. уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2018 р., в якому здійснено коригування податкового кредиту з ПДВ (рядок 10.1 уточнюючого розрахунку) та збільшено суму податкових зобов`язань з ПДВ за березень 2018 р. на 60 284 грн., сплату вказаної суми та штрафних санкцій, то вказані обставини не мають значення для розгляду справи, оскільки помилки позивача при розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ за березень 2018 р. не стали підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З врахуванням викладеного оскаржуване рішення не відповідає вимогам щодо обґрунтованості, що є підставою для задоволення позовних вимог.

На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 257-262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві №0325921207 від 05.06.2018р.

3. Присудити до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код 39439980) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Гранд ЛТД" (код 41176118, 61000, Харківська обл., місто Харків, ПРОСПЕКТ НАУКИ, будинок 38, офіс 108) 3 026, 66 грн. судового збору.

4. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

5. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 16.04.2020 р.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.04.2020
Оприлюднено21.04.2020
Номер документу88810251
СудочинствоАдміністративне