Справа № 2-а-3706/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«10» листопада 2008 року м.Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Гром Л. М.
при секретарі - Маслак М. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ріпкинського районного центру зайнятості -робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, -
ВСТАНОВИВ:
08.10.2008 року, Ріпкинський районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з адміністративним позовом в якому посилався на порушення відповідачем положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», та інших норм права, і просив суд стягнути на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з громадянина ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу по безробіттю у сумі 2742, 70 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих послуг застрахованій особі внаслідок умисного не виконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до вимог чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Проте, фактично відповідачем це не було виконано.
В судовому засіданні представник позивача позов та його мотиви підтримав повністю посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
На підставі ч.3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 10 листопада поточного року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 12.11.2008 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Доведеним є те, що 27 липня 2007 року до Ріпкинського районного центру зайнятості як такий, що шукає роботу, звернувся громадян ОСОБА_1. В зв'язку з відсутністю підходящої роботи за його особистою заявою 03.08.2007 року було прийнято рішення про надання статусу безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю згідно зі статтями 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття». Як вбачається із вказаної заяви відповідач з пам'яткою про «Ваші права-Ваші обов'язки» -ознайомлений (а. с. 18).
Так, відповідно до пункту 3 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Державної податкової адміністрації України від 11.03.2008 р. № 125/116, в разі, коли подані застрахованою особою документи дають їй право на одержання допомоги по безробіттю відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» центром зайнятості проводиться перевірка розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення.
Районний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції Фонду, згідно зі ст. 12 вищезазначеного Закону проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в установленому порядку.
Перевірка проводиться шляхом обміну інформації між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України відповідно до Порядку від 12.07.2006 року №259/407.
В результаті зазначеного обміну було встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в центрі зайнятості з 03.08.2007 року по 07.07.2008 року та під час отримання допомоги по безробіттю перебував у трудових відносинах з фірмою «Універсалмаркет» з 18.08.2007 року по 25.08.2007 року та з 18.09.2007 року по 25.09.2007 року включно. Цей факт також підтверджує Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 12 від 07.07.2008 року. В матеріалах справи також знаходяться копії договорів цивільно-правових відносин на виконання робіт від 18 серпня 2007 року термін дії якого до 25.08.2007р. та від 18.09.2007 року термін дії до 25.09.2007 року на вказаних договорах стоїть підпис ОСОБА_1 в судовому засіданні останній підтвердив, що на вказаних документах дійсно його підпис. Підпис відповідача також стоїть на актах
прийому здачі робіт та отримання розрахунку по оплаті виконаних робіт, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Згідно з п. «а» п. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать громадяни, працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності. Таким чином, ОСОБА_1 не мав права працювати під час перебування на обліку в центрі зайнятості.
Відповідно до пункту 6 Порядку розслідування страхових випадків у разі встановлення центрами зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Згідно з п.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
ОСОБА_1 перебував на обліку, як безробітний Ріпкинському районному центрі зайнятості з 03.08.2007 року по 07.07.2008 року. При отриманні статусу безробітного (03.08.2007 року) відповідач подав заяву про надання статусу безробітного, в якій він зобов'язувався про всі зміни, які впливають на умови виплати забезпечення, своєчасно повідомляти центр зайнятості.
Сума витраченого Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття матеріального забезпечення складає 2742, 70 грн.
25.07.2008 року директором центру зайнятості був підписаний наказ № 50 від 25.07.2008 року про відшкодування коштів, копія якого зберігається в матеріалах справи. Ріпкинський районний центр зайнятості звертався до ОСОБА_1 з пропозицією добровільно повернути суму виплаченої допомоги по безробіттю про, що свідчить лист № 1134 від 01.08.2008 року, копія якого зберігається в матеріалах справи, але до цього часу кошти в повному обсязі не повернуті.
Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (представницький орган - Ріпкинський районний центр зайнятості, 37178974900421 в Чернігівській області, МФО 853592 ГУДКУ у Чернігівській області, код 14249996) з громадянина ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу по безробіттю у сумі 2742, 70 грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 12.11.2008 року
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2008 |
Оприлюднено | 06.11.2010 |
Номер документу | 8881298 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
ГРОМ Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні