Справа № 909/90/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
16.04.2020 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Стефанів Т. В.,
секретар судового засідання Максимів Н. Б.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу
за позовом: Управління капітального будівництва міськвиконкому
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатська будівельна компанія"
про стягнення заборгованості в сумі 241019 грн 69 коп., з яких: 87339 грн 00 коп. - невикористана та неповернута сума авансу, 141022 грн 44 коп. - пеня, 8926 грн 05 коп. - інфляційні збитки, 3732 грн 20 коп. - 3 % річних
за участю:
від позивача: Петечел Н. В.
в с т а н о в и в :
Управління капітального будівництва міськвиконкому звернулося до суду з позовом до ТОВ "Карпатська будівельна компанія" про стягнення заборгованості в сумі 241019 грн 69 коп., з яких: 87339 грн 00 коп. - невикористана та неповернута сума авансу, 141022 грн 44 коп. - пеня, 8926 грн 05 коп. - інфляційні збитки, 3732 грн 20 коп. - 3 % річних.
Ухвалою суду від 10.02.2020 позовну заяву Управління капітального будівництва міськвиконкому залишено без руху; зобов`язано позивача у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду: належні докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів; інформацію про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Ухвалою суду від 20.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 17.03.2020; встановлено відповідні строки для подачі відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив.
17.03.2020 розгляд справи в підготовчому судовому засіданні відкладено на 16.04.2020, про що зазначено у протоколі судового засідання від 17.03.2020. Про дату та час розгляду справи позивача повідомлено в судовому засіданні під розписку, відповідача - відповідною ухвалою від 17.03.2020.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, відзиву на позов не подав.
Ухвали суду від 20.02.2020 та 17.03.2020, які було направлено на юридичну адресу відповідача, повернулися до суду з відміткою Укрпошти "адресат відсутній".
Одночасно, ухвала суду від 10.02.2020, яка також направлялась відповідачу на юридичну адресу, його представником отримана, докази чого містяться в матеріалах справи.
Суд вважає за доцільне повторно повідомити відповідача про дату та час розгляду справи в підготовчому судовому засіданні шляхом направлення ухвали на юридичну адресу відповідача та адресу засновника товариства - Шелиста Ю. П.
Разом з тим, суд звертає увагу відповідача на ч. 1 ст. 43 ГПК України, згідно якої учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
З урахуванням викладеного, суд вважає за доцільне зазначити таке.
В силу приписів ст. 177, 195 ГПК України строки розгляду справи обмежено чіткими часовими рамками.
Частина 3 ст. 177 ГПК України вказує на те, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Положеннями п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку, що кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.1989 у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням п. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі Смірнова проти України). Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи Федіна проти України від 02.09.2010, Смірнова проти України від 08.11.2005, Матіка проти Румунії від 02.11.2006, Літоселітіс проти Греції від 05.02.2004 та інші).
Статтею 13 ГПК України передбачено, що cудочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: керує ходом судового процесу; сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; роз`яснює у разі необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Господарський суд враховує, що до завдань підготовчого провадження процесуальним законом віднесено з`ясування заперечень проти позовних вимог, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, а також з`ясування судом всіх відомих сторонам обставин щодо предмету спору.
За наведених обставин, для забезпечення можливості реалізації сторонами процесуальних засобів захисту своїх прав, дотримання засад рівності всіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності в судочинстві, з метою всебічного та об`єктивного вирішення даного спору, суд приходить до висновку про необхідність продовження строку підготовчого провадження строком на 30 днів (з ініціативи суду) та відкладення підготовчого засідання.
Керуючись ст. 13, 42, 43, 119, 177, 182, 195, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в:
продовжити підготовче провадження строком на 30 днів до 20.05.2020.
Відкласти підготовче засідання у справі на 19.05.2020 о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 7.
Позивачу: подати суду оригінали документів, які долучено до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні).
Відповідачу: подати суду відзив на позов, протягом п`яти днів з моменту отримання даної ухвали.
Учасникам справи направити представників у підготовче засідання.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами, визначеними ст. 60 ГПК України.
Учасники справи мають права та обов`язки, визначені ст. 42, 46 ГПК України.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати ст. 169-170 ГПК України.
Учасники справи подають докази суду у відповідності до ст. 80 ГПК України.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України", за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено 16.04.2020.
Суддя Т. В. Стефанів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2020 |
Оприлюднено | 21.04.2020 |
Номер документу | 88813687 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Стефанів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні