ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16 квітня 2020 рокуСправа № 912/819/20
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні матеріали справи № 912/819/20
за позовом: Онуфріївського геріатричного пансіонату Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації, 28100, Кіровоградська область, Онуфріївський район, сел. Онуфріївка, вул. Першотравнева, 1
до: Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, 28100, Кіровоградська область, Онуфріївський район, сел. Онуфріївка, вул. Центральна, 11
та до: Новомиргородського дитячого будинку-інтернату ІІ профілю (Новомиргородський ДБІ), 26000, Кіровоградська область, Новомиргородський район, м. Новомиргород, вул. Дудченка, 9
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Онуфріївської районної ради Кіровоградської області, 28100, Кіровоградська область, вул. Центральна, 11
про визнання права власності
Представники сторін в підготовче засідання 16.04.2020 не з`явились,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Онуфріївського геріатричного пансіонату Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації, яка містить вимоги до Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області та до Новомиргородського дитячого будинку-інтернату ІІ профілю (Новомиргородський ДБІ) про наступне:
- визнати за Онуфріївським геріатричним пансіонатом департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації право власності на трактор МТЗ-80, 1989 року випуску, двигун № НОМЕР_1 , № трактора - НОМЕР_2 , державний номерний знак - відсутній, за набувальною давністю;
- визнати за Онуфріївським геріатричним пансіонатом департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації право власності на трактор Т-40, 1988 року випуску, двигун № НОМЕР_3 , заводський номер - НОМЕР_4 , державний номерний знак - НОМЕР_5 , за набувальною давністю.
Ухвалою від 18.03.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №912/819/20 за правилами загального позовного провадження; залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Онуфріївську районну раду Кіровоградської області; підготовче засідання призначено на 16.04.2020.
16.04.2020 суд розпочав підготовче провадження.
Представники сторін в підготовче засідання 16.04.2020 не з`явились.
Натомість, 14.04.2020 на електронну адресу суду надійшла заява про підтримання позовних вимог та розгляд справи за відсутності представника позивача.
Відповідачі І та ІІ своїм правом на подання відзиву на позовну заяву в установлений судом строк не скористались.
14.04.2020 від Онуфріївської районної ради Кіровоградської області надійшли пояснення, в яких третьою особою позовні вимоги підтримано.
При поданні позову позивачем заявлено клопотання про призначення у даній справі автотоварознавчої експертизи з метою визначення ринкової вартості сільськогосподарського техніки.
Подане клопотання позивач обґрунтовує посиланням на ч. 2 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
Отже, позивач вважає, що для визначення ставки судового збору є необхідність призначення у справі судової автотоварознавчої експертизи.
Згідно приписів п. 10 ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України в підготовчому засіданні суд, серед іншого, вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Суд враховує, що стаття 4 Закону України "Про судовий збір" встановлює розміри ставок судового збору. Судовий збір справляється у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Тобто, при подачі позову майнового характеру збір розраховується у відсотках від ціни позову, де ціна позову - це грошове вираження майнових вимог позивача.
Суд враховує, що згідно п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Суд зауважує, що позивачем 16.04.2020 на електронну адресу суду надіслано інформацію про балансову вартість майна, визнання права власності на яке є предметом спору.
За положеннями ч. 1 ст. 100 Господарського процесуального кодексу України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Таким чином, враховуючи наявність в матеріалах справи довідки про балансову вартість спірного майна, суд не вбачає потреби у проведенні дослідження особою, що володіє спеціальними знаннями, а тому з метою дотримання принципу розумного строку розгляду справи, не вбачає необхідності в призначенні у даній справі судової експертизи.
Оскільки судом надано учасникам справи можливість для надання до суду визначених процесуальним законом заяв по суті справи, визначено обставини справи, які підлягають встановленню та вжито заходів щодо зібрання відповідних доказів, вчинено належні дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, господарський суд вважає за можливе в даному судовому засіданні закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Відповідно до пункту 18 частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Призначаючи справу до розгляду по суті, суд враховує наступне.
Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
10.03.2020 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215, від 25.03.2020 № 239, якою установлено з 12 березня до 24 квітня 2020 року на усій території України карантин.
30.03.2020 прийнято Закон України № 540-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", який набрав чинності 02.04.2020. Вказаним Законом у Господарському процесуальному кодексі України розділ Х "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 4 такого змісту:
4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) .
Враховуючи наведене, справа призначається до розгляду на дату за межами періоду карантину.
Керуючись статтями 182, 185, 195, 196, 197, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання позивача про призначення у даній справі судової автотоварознавчої експертизи відмовити.
2. Закрити підготовче провадження у справі №912/819/20.
3. Справу № 912/819/20 призначити до судового розгляду по суті на 27.05.2020 о 10:00 год.
4. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Кіровоградської області за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, в залі суд. засідань № 324, тел. 0(522)22-09-70.
5. Позивачу у строк не пізніше початку судового засідання надати суду оригінал інформації щодо балансової вартості спірного майна.
6. Повідомити сторін, що явка в судове засідання не є обов`язковою.
7. Роз`яснити сторонам наступне:
- згідно ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею;
- сторони мають право подати клопотання про розгляд справи за їх відсутності або мотивоване клопотання про відкладення розгляду справи у разі карантинних заходів, із зазначенням конкретних обставин потреби відкладення.
8. Рекомендувати сторонам подавати документи у справу поштою, у тому числі електронною через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Копії ухвали направити Копії ухвали направити Онуфріївському геріатричному пансіонату департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації за адресою: 28100, Кіровоградська область, Онуфріївський район, сел. Онуфріївка, вул. Першотравнева, 1; Онуфріївській районній державній адміністрації Кіровоградської області за адресою: 28100, Кіровоградська область, Онуфріївський район, сел. Онуфріївка, вул. Центральна, 11 та Новомиргородському дитячому будинку-інтернату ІІ профілю (Новомиргородський ДБІ) за адресою: 26000, Кіровоградська область, Новомиргородський район, м. Новомиргород, вул. Дудченка, 9, а також Онуфріївській районній раді Кіровоградської області за адресою: 28100, Кіровоградська область, вул. Центральна, 11.
Ухвалу підписано 16.04.2020.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2020 |
Оприлюднено | 17.04.2020 |
Номер документу | 88813921 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні