Справа № 296/11877/19
2/296/16/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
ЗАОЧНЕ
"07" квітня 2020 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді Анциборенко Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Медведської Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Трикотажник» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
11.12.2019 ОСББ «Трикотажник» звернулося до Корольовського районного суду м.Житомира з позовом до ОСОБА_1 і просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 7 564,66 грн., з яких: 6 189,60 грн. - житлово-комунальні послуги (членські внески); 169,79 грн. - 3 % річних; 1 205,27 грн. - інфляційні втрати.
В обгрунтування позовних вимог зазначає, відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 , балансоутримувачем якого є ОСББ «Трикотажник» . Щомісяця позивач нараховував відповідачу плату за надані послуги з утримання будинку, прибирання прибудинкової території, а також платежі за спожиті комунальні послуги, однак, остання кошти за вказані послуги сплачувала нерегулярно, у зв`язку з чим станом на 31.10.2019 року виникла заборгованість у розмірі 6 189,60 грн. Жодних претензій щодо якості та повноти наданих послуг відповідач не заявляла.
Зазначає, що 13.09.2019 року відповідачу вручено претензію та попередження з проханням сплатити нараховану заборгованість, проте відповіді отримано не було, тому просить позов задовольнити.
Ухвалою судді Корольовського районного суду м.Житомира від 08.01.2020 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання (а.с.57-58).
Представник позивача у судове засідання не з`явився, згідно поданої заяви позов підтримує, не заперечує проти ухвалення заочного рішення, просить розгляд справи провести у відсутності представника позивача (а.с.61).
Відповідач відзив на позов до суду не надала, копію ухвали про відкриття провадження від 08.01.2020 разом з судовою повісткою про виклик та копією позовної заяви з додатками судом направлялися за зареєстрованим місцем проживання відповідача (а.с.59,65). Крім того, відповідача повідомлено про дату час та місце розгляду справи через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке оприлюднено 25.03.2020 (а.с.68).
У судові засідання 17.02.2020, 11.03.2020 та 07.04.2020 відповідач не з`явилася.
Відповідно ч.11 ст.128 ЦПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не
пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.
Таким чином відповідач належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи.
Згідно ч.1 ст.174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом, що є правом учасників справи.
Відповідно до ч.8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних у ній доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи, що в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про взаємовідносини сторін, відповідно до ст.ст.211, 280 ЦПК України суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.19).
З наданого розрахунку заборгованості по внескам на утримання будинку та прибудинкової території та штрафними санкціями по квартирі АДРЕСА_1 вбачається, що за ОСОБА_1 станом на 31.10.2019 року рахується заборгованість у розмірі 7564,66 грн., що складається з: 6189,60 грн. - заборгованість за житлово-комунальні послуги; 169,79 грн. - 3 % річних; 1205,27 грн. - інфляційні витрати (а.с.7).
09.09.2019 року на адресу відповідача було направлено попередження про необхідність сплати заборгованості по оплаті внесків та платежів за період з 01.06.2015 року по 31.07.2019 року (а.с.20).
Статтею 322 ЦК України встановлено обов`язок власника утримувати майно, що йому належить.
Відповідно до положень ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Згідно ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів і зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
При цьому, відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі (аналогічна правова позиція міститься у постанові Верховного Суду № 285/4671/15-ц від 14.01.2019 року).
Відповідно до положень ст.12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» витрати на управління багатоквартирним будинком включають, у тому числі витрати, на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і
капітального ремонтів, технічної переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласник або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Згідно ст.16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно законодавства та статуту об`єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, перелік, розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного ремонтного фондів; визначати підрядника, укладати договори про управління експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків та платежів.
Відповідно до положень ст.17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та Статутом об`єднання внески і платежі.
Згідно ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Оскільки відповідач належним чином не виконувала покладені на неї обов`язки по утриманню належного на праві власності майна та несвоєчасно вносила платежі за надані житлово-комунальні послуги, у зв`язку з чим виникла заборгованість, тому вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволеню, тому на підставі ч.1 ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Керуючись ст.ст.4, 12, 13, 76-91, 258, 259, 265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Трикотажник» заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг в сумі 7 564 (сім тисяч п`ятсот шістдесят чотири) грн. 66 коп. та суму сплаченого судового збору у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Трикотажник»
місцезнаходження за адресою:
м.Житомир, вул. Святослава Ріхтера,30
ЄДРПОУ 13578433
Відповідач:
ОСОБА_1 ,
зареєстрована за адресою:
АДРЕСА_2
РНОКПП НОМЕР_1
Повний текст рішеня складено 14.04.2020 року.
Cуддя Н. М. Анциборенко
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2020 |
Оприлюднено | 19.04.2020 |
Номер документу | 88821086 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Анциборенко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні