номер провадження справи 16/7/19

УХВАЛА

13.04.2020 Справа № 908/3028/19

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Ніколаєнка Романа Анатолійовича, за участі секретаря судового засідання Подгайної В.О., розглянувши клопотання ліквідатора ТОВ ЗАРС арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича (вих.№ 01-34/17-03-01 від 12.03.2020, з урахуванням уточненого клопотання вих.№01-34/20-04-01 від 08.04.2020) про виплату грошової винагороди розпорядника майна та ліквідатора у справі № 908/3028/19; клопотання арбітражного керуючого Савченка Вячеслава Анатолійовича (вих.№01-04/94 від 08.04.2020) про сплату розпоряднику майна основної грошової винагороди

у справі № 908/3028/19

Кредитор - Приватне акціонерне товариство Запоріжкокс (69600, м.Запоріжжя, вул.Діагональна, буд.4, код ЄДРПОУ 00191224)

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю ЗАРС (69006, м.Запоріжжя, вул.В.Лобановського, буд.6А, код ЄДРПОУ 32116212)

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 21.11.2019 відкрито провадження у справі № 908/3028/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАРС (код ЄДРПОУ 32116212); введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Савченка Вячеслава Анатолійовича.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 12.12.2019 у справі № 908/3028/19 було відсторонено арбітражного керуючого Савченка Вячеслава Анатолійовича від виконання повноважень розпорядника майна у справі № 908/3028/19 за його заявою, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича.

Постановою Господарського суду Запорізької області від 25.02.2020 у справі № 908/3028/19 припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича, ТОВ ЗАРС визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича.

19.03.2020 отримано клопотання ліквідатора ТОВ ЗАРС арбітражного керуючого Штельманчука М.С. про сплату йому основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна та ліквідатора ТОВ ЗАРС за період з 12.12.2019 по 21.03.2020 у загальному розмірі 37557,00 грн. за рахунок авансованих заявником (ініціюючим кредитором) коштів за такими банківськими реквізитами арбітражного керуючого: ІВАN: НОМЕР_1 в АТ ПУМБ .

Ухвалою від 23.03.2020 зазначене клопотання ліквідатора прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні на 13.04.2020, 10.00 з повідомленням про дату, час і місце засідання кредитора, боржника, ліквідатора та арбітражного керуючого Савченка В.А.

Явка в засідання зазначених осіб не визнавалася обов`язковою.

08.04.2020 судом отримано клопотання арбітражного керуючого Савченка В.А. про сплату розпоряднику майна основної грошової винагороди (вих.№ 01-04/94 від 08.04.2020), яким Савченко В.А. просить сплатити йому за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ ЗАРС за період 21.11.2019 по 12.12.2019 основну грошову винагороду у розмірі 9019,08 грн. за наступними банківськими реквізитами: р/р НОМЕР_2 в АТ ПУМБ , ЄДРПОУ банку НОМЕР_3 , МФО банку 334851, за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області в рамках справи про банкрутство №908/3028/19.

09.04.2020 отримані письмові пояснення ініціюючого кредитора - ПрАТ Запоріжкокс на клопотання ліквідатора про виплату грошової винагороди (б/н від 09.04.2020), у яких кредитор підтвердив факт виконання арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. повноважень розпорядника майна та з 25.02.2020 - ліквідатора ТОВ ЗАРС та не заперечив проти задоволення клопотання та виплати арбітражному керуючому Штельманчуку М.С. грошової винагороди за рахунок коштів, авансованих кредитором. При цьому кредитор зазначив про недоцільність розглядати питання щодо сплати частини винагороди арбітражному керуючому Савченку В.А. у зв`язку з тим, що ним, на думку кредитора, не здійснювалось жодних дій у розпорядженні майном боржника та практично одразу подана заява про звільнення від виконання обов`язків розпорядника майна ТОВ ЗАРС через велику завантаженість.

Також 09.04.2020 отримані письмові пояснення боржника - ТОВ ЗАРС щодо клопотання ліквідатора про виплату грошової винагороди (б/н від 09.04.2020). Боржник також підтвердив виконання повноважень розпорядника майна та ліквідатора у справі арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. та не заперечив проти задоволення клопотання та виплати за рахунок авансованих коштів арбітражному керуючому Штельманчуку М.С. грошової винагороди. Як і кредитор, боржник вважає недоцільним розгляд питання щодо оплати частини винагороди арбітражному керуючому Савченку В.А. в зв`язку з нездійсненням ним жодних дій у розпорядженні майном боржника та поданням майже одразу заяви про звільнення від виконання повноважень.

В письмових поясненнях кредитором, а також і боржником заявлено клопотання про розгляд клопотання ліквідатора у відсутність представників з посиланням на запровадження 25.03.2020 Кабінетом Міністрів України на усій території України режиму надзвичайної ситуації до 24.04.2020, а також на звернення Ради суддів України до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників. Клопотання судом прийняті.

10.04.2020 від ліквідатора арбітражного керуючого Штельманчука М.С. отримано уточнене клопотання (вих.№ 01-34/20-04-01 від 08.04.2020) про виплату грошової винагороди з підтвердженням заявлених вимог та уточненням періоду нарахування винагороди - з 12.12.2019 по 12.03.2020. Крім того, отримані письмові пояснення ліквідатора по клопотанню (вих. № 01-34/17-04-01 від 08.04.2020), де ліквідатором вказано, що за період з 21.11.2019 до 12.12.2019 арбітражним керуючим Савченком В.А. звіту про свою діяльність як розпорядника майна ТОВ ЗАРС суду не надавалося, до виконання повноважень у справі арбітражний керуючий Савченко В.А. не приступив, жодних дій щодо розпорядження майном боржника ним здійснено так і не було. Натомість, арбітражний керуючий Штельманчук М.С. з 12.12.2019 приступив до виконання повноважень розпорядника майна ТОВ ЗАРС , докази про що наявні в матеріалах справи (щомісячні звіти, протоколи проведених зборів кредиторів, засідань комітету кредиторів, запити, заяви), а в подальшому - до повноважень ліквідатора і лише арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. понесені витрати.

Фіксування судового засідання 13.04.2020 за допомогою технічного засобу згідно з ч.3 ст.222 ГПК України не здійснювалося.

За підсумками засідання вирішено по суті клопотання арбітражного керуючого Штельманчука М.С. про виплату грошової винагороди.

Суд встановив наступне та дійшов таких висновків.

Частиною 1 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Згідно з частиною 2 тієї ж статті Кодексу (абзаци 2, 6, 7 розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

За вимогами ч.2 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються зокрема докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік у 2019 році установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 4173,00 грн.

На виконання вимог ч.2 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства за платіжним дорученням № 4500022996 від 05.11.2019 кредитором - ПрАТ Запоріжкокс на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області UA968201720000037310095000295, отримувач: Держказначейська служба України, м.Київ, код ЄДРПОУ 03500105 на авансування винагороди арбітражного керуючого у справі про банкрутство ТОВ ЗАРС сплачено 37557,00 грн. (3х4173х3).

Відзначається, що кошти сплачені до прийняття Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік .

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 21.11.2019, якою відкрито провадження у справі № 908/3028/19 про банкрутство ТОВ ЗАРС , введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Савченка Вячеслава Анатолійовича, також встановлено розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ПрАТ Запоріжкокс ) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.

29.11.2019 до суду надійшла заява розпорядника майна арбітражного керуючого Савченка В.А. про дострокове припинення повноважень розпорядника майна (вих.№ 01-07/60 від 27.11.2019), яку ухвалою від 03.12.2019 було призначено до розгляду в судовому засіданні на 12.12.2019.

Ухвалою від 12.12.2019 відсторонено арбітражного керуючого Савченка В.А. від виконання повноважень розпорядника майна у справі № 908/3028/19 про банкрутство ТОВ ЗАРС за його заявою та призначено розпорядником майна ТОВ ЗАРС арбітражного керуючого Штельманчука М.С., яким було подано заяву про згоду на участь у справі та кандидатуру якого підтримав кредитор.

Постановою Господарського суду Запорізької області від 25.02.2020 припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича, ТОВ ЗАРС визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Штельманчука Михайла Сергійовича та встановлено ліквідатору ТОВ ЗАРС арбітражному керуючому Штельманчуку М.С. основну грошову винагороду за виконання повноважень ліквідатора ТОВ ЗАРС в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, сплату якої визначено здійснювати у відповідності до абз.7 ч.2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Отже, згідно з ухвалою від 21.11.2019 у даній справі виконання повноважень розпорядника майна ТОВ ЗАРС на період з 21.11.2019 до 12.12.2019 покладалося на арбітражного керуючого Савченка В.А., згідно з ухвалою від 12.12.2019 та на період з 12.12.2019 до 25.02.2020 - на арбітражного керуючого Штельманчука М.С.

Згідно з постановою суду від 25.02.2020 про визнання ТОВ ЗАРС банкрутом з дня прийняття цієї постанови арбітражний керуючий Штельманчук М.С. виконує повноваження ліквідатора.

Арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. заявлено про сплату йому грошової винагороди за рахунок авансованих кредитором на депозитний рахунок господарського суду коштів в розмірі 37557 грн. за період виконання ним повноважень у справі з дня призначення - 12.12.2019 по 12.03.2020.

Тобто визначений арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. загальний період охоплює як період виконання повноважень розпорядника майна в авансований період - 21.11.2019 по 21.02.2020, так і подальший період тривання процедури розпорядження майном - до 25.02.2020, а також і період виконання повноважень ліквідатора з 25.02.2020 по 12.03.2020.

Однак суд вважає передчасним заявлення арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. до сплати суми винагороди за виконання повноважень у справі поза межами авансованого періоду, оскільки, як згадувалося вище, до його призначення розпорядником майна повноваження розпорядника майна було покладено на іншого арбітражного керуючого - Савченка В.А., який також вправі заявити про сплату винагороди за рахунок авансованих коштів за відповідний період, що арбітражним керуючим Савченком В.А. і здійснено.

Клопотання арбітражного керуючого Штельманчука М.С. в частині сплати основної винагороди за період виконання повноважень розпорядника майна за період з дня призначення - 12.12.2019 до закінчення авансованого періоду - 21.02.2020 суд знайшов правомірним та обґрунтованим.

Зазначається, що при остаточному визначенні належної до сплати суми винагороди підлягає дослідженню не тільки період здійснення арбітражним керуючим процедури банкрутства, а й дії, які фактично вчинялись арбітражним керуючим в цей період, оскільки оплаті підлягає фактично виконана робота (її обсяг), а не лише період часу, протягом якого тривали процедура та виконання повноважень.

Наданими у справу арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. під час тривання процедури розпорядження майном боржника матеріалами підтверджується проведення ним інвентаризації майна боржника, розгляд заявлених додаткових вимог кредитора ПрАТ Запоріжкокс та повідомлення про результати розгляду кредитора та господарський суд, ведення реєстру вимог кредиторів, проведення аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника, а також аналізу на предмет виявлення ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, складання за результатами аналізу звіту та подання його до суду, участь у зборах кредиторів та на засіданнях комітету кредиторів, вжиття заходів до виявлення активів боржника шляхом надіслання запитів до реєстраційних та дозвільних органів, опрацювання отриманих відповідей, складання та подання до суду звіту розпорядника майна про діяльність у справі в період виконання повноважень розпорядника майна, звернення до суду з клопотанням на виконання рішення комітету кредиторів про перехід до ліквідаційної процедури, т.інш.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується фактичне виконання арбітражним керуючим Штельманчуком М.С. повноважень розпорядника майна ТОВ ЗАРС та вжиття необхідних заходів у процедурі.

Згідно зі ст.254 Цивільного кодексу України строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку.

Враховуючи, що згідно з ч.2 ст.30 (абз.5) Кодексу України з процедур банкрутства право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень, а також враховуючи кількість календарних днів місяців виконання повноважень, сума належної арбітражному керуючому Штельманчуку М.С. до сплати винагороди за рахунок авансованих коштів за період виконання повноважень розпорядника майна з 12.12.2019 по 21.02.2020 складає 29076,39 грн.

В цій частині клопотання слід задовольнити та сплатити арбітражному керуючому Штельманчуку Михайлу Сергійовичу (свідоцтво Міністерства юстиції України № 194 від 28.02.2013; ідент.№ НОМЕР_4 ; 49044, м.Дніпро, б-р Катеринославський, 2, ТДК Босфор , оф.610; 49000, м.Дніпро, а/с 189) основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАРС (69006, м.Запоріжжя, вул.В.Лобановського, буд.6А, код ЄДРПОУ 32116212) за період виконання повноважень з 12.12.2019 по 21.02.2020 в розмірі 29076 грн. 39 коп. за банківськими реквізитами арбітражного керуючого: ІВАN: НОМЕР_1 в АТ ПУМБ , за рахунок коштів, внесених ініціюючим кредитором - Приватним акціонерним товариством Запоріжкокс (69600, м.Запоріжжя, вул.Діагональна, буд.4, код ЄДРПОУ 00191224) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області (UA968201720000037310095000295 , отримувач: Держказначейська служба України, м.Київ, код ЄДРПОУ 03500105) згідно платіжного доручення №4500022996 від 05.11.2019.

В іншій частині клопотання відхиляється внаслідок, як вже зазначалося, передчасності заявлення.

Клопотання арбітражного керуючого Савченка В.А. про сплату розпоряднику майна основної грошової винагороди (вих.№ 01-04/94 від 08.04.2020) слід прийняти та призначити до розгляду в судовому засіданні, витребувавши докази, необхідні для з`ясування та встановлення фактичних обставин щодо роботи арбітражного керуючого Савченка В.А. у даній справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора ТОВ ЗАРС арбітражного керуючого Штельманчука М.С. про сплату основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна та ліквідатора ТОВ ЗАРС задовольнити частково.

Сплатити арбітражному керуючому Штельманчуку Михайлу Сергійовичу (свідоцтво Міністерства юстиції України № 194 від 28.02.2013; ідент.№ НОМЕР_4 ; 49044, м.Дніпро, б-р Катеринославський, 2, ТДК Босфор , оф.610; 49000, м.Дніпро, а/с 189) основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАРС (69006, м.Запоріжжя, вул.В.Лобановського, буд.6А, код ЄДРПОУ 32116212) за період виконання повноважень з 12.12.2019 по 21.02.2020 в розмірі 29076 грн. 39 коп. за банківськими реквізитами арбітражного керуючого: ІВАN: НОМЕР_1 в АТ ПУМБ , за рахунок коштів, внесених ініціюючим кредитором - Приватним акціонерним товариством Запоріжкокс (69600, м.Запоріжжя, вул.Діагональна, буд.4, код ЄДРПОУ 00191224) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області (UA968201720000037310095000295, отримувач: Держказначейська служба України, м.Київ, код ЄДРПОУ 03500105) згідно платіжного доручення №4500022996 від 05.11.2019.

В іншій частині клопотання відхилити.

2. Прийняти та призначити до розгляду в судовому засіданні клопотання арбітражного керуючого Савченка Вячеслава Анатолійовича про сплату розпоряднику майна основної грошової винагороди (вих.№ 01-04/94 від 08.04.2020) на 14.05.2020 о 10.30.

Зобов`язати арбітражного керуючого Савченка М.С. надати докази вчинення фактичних дій у процедурі розпорядження майном у даній справі; представити всі документи та матеріали щодо проведених заходів у процедурі розпорядження майном боржника у період з дня призначення та до винесення ухвали від 12.12.2019 про відсторонення від виконання повноважень у справі № 908/3028/19; пояснення щодо виконання ухвали суду від 12.12.2019 у справі № 908/3028/19 та передачі розпоряднику майна арбітражному керуючому Штельманчуку М.С. документів щодо здійснення процедури у справі з документальним підтвердженням передання та яких саме матеріалів; аргументи на твердження кредитора та ліквідатора боржника щодо нездійснення арбітражним керуючим Савченком В.А. жодних дій у процедурі розпорядження майном ТОВ ЗАРС (у письмовій формі) та докази на спростування цих тверджень.

Зобов`язати ліквідатора надати пояснення щодо передачі арбітражним керуючим Савченком В.А. арбітражному керуючому Штельманчуку М.С. документів щодо здійснення процедури у справі з документальним підтвердженням передання та яких саме матеріалів; листування з цього приводу з арбітражним керуючим Савченком В.А.

Пропонується учасникам у справі про банкрутство надіслати необхідні заяви та документи в обґрунтування своєї правової позиції на електронну адресу суду: E-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua, ЄДРПОУ 03500105 із скріпленням електронним цифровим підписом.

Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

Копії даної ухвали надіслати кредитору, боржнику, ліквідатору, арбітражному керуючому Савченку В.А.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до ч.2 ст.235 ГПК України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів після складення повного тексту за правилами, визначеними ст. ст. 254-259 ГПК України, шляхом подання наразі апеляційної скарги через Господарський суд Запорізької області.

Ухвалу складено та підписано 17.04.2020.