Ухвала
від 14.04.2020 по справі 918/111/15(918/25/20)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

"14" квітня 2020 р. м. Рівне Справа №918/111/15(918/25/20)

Господарський суд Рівненської області у складі судді Горплюка А.М., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненські області

до відповідача Публічного акціонерного товариства "Завод "Технопривод"

про стягнення фактичних витрат Фонду на виплату та доставку пільгових пенсій в порядку передбаченим ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

Секретар судового засідання Сідлецька Ю.Р.

Представники сторін в судове засідання не з`явились

ВСТАНОВИВ:

08.01.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Завод "Технопривод" про стягнення фактичних витрат Фонду на виплату та доставку пільгових пенсій в порядку, передбаченому ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою суду від 13.01.2020 позовну заяву прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 30.01.2020.

30.01.2020 від представника відповідача надійшло пояснення щодо позову. Зазначає, що підприємство знаходиться в процедурі банкрутства та відсутні кошти, які можна було б скерувати на оплату поточних платежів в т.ч. і вимог пенсійного фонду, відтак ПАТ "Завод "Технопривод" не мав можливості у встановлені строки відшкодувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за вказаний вище період, а тому сума в розмірі 4286,17 грн. обліковується за даними бухгалтерського обліку як кредиторська заборгованість. Враховуючи вказане, не заперечує проти задоволення даного позову.

Ухвалою суду від 30.01.2020 підготовче судове засідання відкладено на 20.02.2020.

Ухвалою від 20.20.2020 закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті на 24.03.2020.

Ухвалою від 24.03.2020 розгляд справи відкладено на 14.04.2020.

13.04.2020 до суду надійшло клопотання відповідача про розгляд справи без участі представника боржника.

14.04.2020 до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

В судове засідання 14.04.2020 представники сторін, кредитори ГУ ДПС у Рівненській області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1, ТОВ "Бізнес Імпекс Груп" та ТОВ "Флавія" не забезпечили явку уповноважених представників, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином у встановлений законом строк, що підтверджується поштовими поверненнями.

Згідно ч. 7 ст. 120, п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місце проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Таким чином, господарським судом вчинено всі можливі заходи для повідомлення учасників справи та кредиторів про дату, час та місце проведення судових засідань. Отже, неотримання судових повісток (листів з ухвалами суду) кредиторами у справі є наслідками діяння (бездіяльності) щодо їх належного отримання.

З огляду на викладене, кредитори ГУ ДПС у Рівненській області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ТОВ "Бізнес Імпекс Груп" та ТОВ "Флавія", ОСОБА_1 вважаються повідомленими про призначені судові засідання належним чином, оскільки судом виконано всі покладені на нього обов`язки, а кредитори проявили протиправну процесуальну бездіяльність, тому судові засідання проводились за їх відсутності.

Приймаючи до уваги викладене, а також беручи до уваги, що відповідач подав пояснення по суті спору, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами.

Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються подана позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення поданої позовної заяви, прийшов до наступних висновків.

При розгляді даного спору суд бере до уваги, що в провадженні Господарського суду Рівненської області перебуває справа №918/111/15 за заявою Головного управління ДПС у Рівненській області до боржника Публічного акціонерного товариства "Завод "Технопривод" про банкрутство.

Відповідно до п. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

На час розгляду даного спору, відповідач Публічне акціонерне товариство "Завод "Технопривод" перебуває на стадії санації та справа про банкрутство розглядається за правилами Закону Україну "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі по тексту - Закон про банкрутство).

Частина 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області звернулось із позовною заявою, яку обґрунтовує тим, що саме на відповідача покладено обов`язок відшкодування витрат Фонду на виплату та доставку пільгових пенсій в порядку, передбаченому ч. 8 ст. 23 Закону про банкрутство.

За приписами абз. 4 ч. 8 ст. 23 Закону про банкрутство, поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, можуть пред`явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, що діяв раніше.

Згідно п. 1 ст. 1 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов`язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, суб`єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об`єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об`єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб`єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

За приписами абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 частини першої статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

При цьому, на обов`язкове державне пенсійне страхування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону встановлюються ставки збору в такому розмірі: 100 відсотків від об`єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону (абз. 3 п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування").

В матеріалах справи наявна оперативна інформація щодо переліку платників єдиного податку 4 групи на 2019 рік, що видана Головним управлінням ДФС у Рівненській області (а.с. 10).

Відтак, враховуючи вищевказане, а також беручи до уваги що боржник Публічне акціонерне товариство "Завод "Технопривод" не є платником єдиного податку 4 групи, суд приходить до висновку що на відповідача покладається обов`язок відшкодування витрат позивача на виплату та доставку пільгових пенсій.

Згідно уточнюючої довідки про характер роботи та умови праці, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, ОСОБА_2 дійсно працював на ЗАТ "Завод "Технопривод" за професією, що дає право на пільгову пенсію з 05.01.2005 гальваніком на дільниці покриття металів гальванічним способом і термічної обробки на протязі повного робочого дня, інших робіт не виконував, що передбачено Списком №2 розділу XIV, підрозділу 5, позиція 14.5а, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003 по 26.02.2008 (наказ про звільнення з роботи №6 від 26.02.2008) (а.с. 9).

Відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з червня 2019 року по грудень 2019 року становить 4286,17 грн. (а.с. 7).

Грошове зобов`язання згідно абз. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - це зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань відносяться також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, в тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.

Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

При цьому, суд бере до уваги що в матеріалах справи наявне пояснення представника відповідача, яка вказала, що у зв`язку з тим, що підприємство знаходиться в процедурі банкрутства, та відсутні кошти, які можна було б скерувати на оплату поточних платежів в т.ч. і вимог позивача, ПАТ "Завод "Техенопривод" не мав можливості у встановлені строки відшкодувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за вказаний період, а тому дана заборгованість в розмірі 4286,17 грн. обліковується за даними бухгалтерського обліку як кредиторська заборгованість.

Приймаючи до уваги, що заявлені грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України Рівненської області до ПАТ "Завод "Технопривод", які складаються із сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, тобто є поточними, заявлені в межах строку встановленого ст. 38 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", документально підтверджені та обґрунтовані, суд їх визнає в повному обсязі.

Згідно зі ст. 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 182, 183, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області задоволити.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Завод "Технопривод" (код ЄДРПОУ 32200047, 35331, Рівненська область, Рівненський район, с. Городок, вул. Привокзальна, 2) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028, Рівненська область, м. Рівне, вул. Короленка, 7, код ЄДРПОУ 21084076, рахунок НОМЕР_1 (пільгові), філія АТ "Державний Ощадний банк України", МФО 333368) заборгованість по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 4286,17 (чотири тисячі двісті вісімдесят шість грн. 17 коп.) грн. та судові витрати в розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.

3. Видати наказ.

Ухвала набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254 - 258 Господарського процесуального кодексу України .

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя А.М. Горплюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення14.04.2020
Оприлюднено19.04.2020
Номер документу88831488
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/111/15(918/25/20)

Судовий наказ від 07.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 14.04.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 24.03.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 30.01.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

Ухвала від 13.01.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Горплюк А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні