Справа № 697/132/20
Провадження № 2-о/697/13/2020
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2020 року
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Льон О.М.
з участю секретаря судового засідання - Дрянової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Каневі Черкаської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, заінтересована особа: Центр надання адміністративних послуг Канівської районної державної адміністрації, про визначення спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
Представник Бобрицької сільської рада Канівського району Черкаської області звернулася до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою. В обгрунтування заяви зазначила, що після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 2,88 га, цільове призначення якої - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області (Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 065667 виданий 16.04.2004 Канівським районним відділом земельних ресурсів). Спадкоємців за законом та заповітом у померлого немає. Залишену спадщину у встановлений законом термін ніхто не прийняв, спадкова справа у нотаріальній конторі не заводилась. Просить суд визнати спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бобриця, відумерлою, та передати майно померлого у власність територіальної громади с. Бобриця Канівського району Черкаської області.
Представник Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області -Хорошун О.В., у судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, заяву про визнання спадщини відумерлою підтримує та просить задовольнити.
Представник заінтересованої особи Центру надання адміністративних послуг Канівської районної державної адміністрації, у судове засідання не з`явився, до суду надійшов лист про проведення судового засідання у їх відсутність, у задоволенні заяви не заперечують.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності, прийшов до такого висновку.
Згідно із ч.1, п.8 ч.2 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Стаття 334 ЦПК України визначає, що заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених ЦК України, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Бобриця Канівського району Черкаської області, що підтверджується копією повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть № 00023923520 ( а.с. 3).
Після смерті ОСОБА_1 відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 2,88 га, яка знаходиться в межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 7122081100:01:001:0095, відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 065667, виданого 16.04.2004 Канівським районним відділом земельних ресурсів ( а.с. 5).
Згідно Інформаційної довідки № 57415443 від 03.09.2019 зі Спадкового реєстру інформація про спадкові справи та видані на їх підстави свідоцтва про право на спадщину, заповіти, спадкові договори, які б стосувались спадкодавця ОСОБА_1 , відсутня.
Відповідно до частин 1, 3, 5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно з ч. 1 ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
У разі якщо на об`єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно.
Відповідно до частин 2, 3 цієї ж статті заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини; і спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно за його місцезнаходженням.
Відповідно до довідки № 90 від 20.01.2020, виданої виконавчим комітетом Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, вбачається, що ОСОБА_1 проживав в АДРЕСА_1 до дня його смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6), що і є місцем відкриття спадщини.
Бобрицькою сільською радою в місцевій газеті Дніпрова зірка № 087-088 від 31.10.2019 надруковано оголошення про порушення справи по визнанню спадщини після смерті ОСОБА_1 відумерлою за Бобрицькою сільською радою.
З дня оголошення повідомлення до виконавчого комітету Бобрицької сільської ради із спадкоємців ніхто не звернувся.
Під час судового розгляду встановлено, що після смерті ОСОБА_1 спадщина відкрилася - ІНФОРМАЦІЯ_1 (після смерті власника), тобто на даний час сплинуло більше ніж один рік, необхідний для подальшого обернення даного майна на користь держави в особі територіальної громади с. Бобриця Канівського району, Черкаської області.
Згідно зі ст.338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Статтею 10 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 року №280/97-ВР(зі змінами, у редакції на час подання заяви) визначено, що сільські, селищні та міські ради є органом місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншим законами.
Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог, поскільки встановлено в судовому засіданні, що після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 2,88 га , в межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, право на яке посвідчене Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 065667 виданого 16.04.2004 Канівським районним відділом земельних ресурсів, та у зв`язку з відсутністю спадкоємців за заповітом і за законом, враховуючи, що з моменту відкриття спадщини минуло більше одного року, суд вважає за необхідне задовольнити заявлені вимоги та визнати відумерлою спадщину з передачею її у власність територіальної громади с. Бобриця Канівського району Черкаської області.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як слід розподілити між сторонами судові витрати.
Судові витрати слід покласти за рахунок держави, оскільки заявник звільнений від сплати судового збору, згідно п. 15-1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від від 8 липня 2011 року 3674-VI.
На підставі ст. ст. 1268, 1277 ЦК України, керуючись ст.ст.2, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 293, 334, 338 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, заінтересована особа: Центр надання адміністративних послуг Канівської районної державної адміністрації, про визначення спадщини відумерлою - задовольнити повністю.
Визнати спадщину, що відкрилася після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , та складається з земельної ділянки площею 2,88 га, в межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер - 7122081100:01:001:0095, відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 065667 виданого 16.04.2004 Канівським районним відділом земельних ресурсів, відумерлою.
Передати у власність територіальної громаді села Бобриця Канівського району Черкаської області земельну ділянку площею 2,88 га, в межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер - 7122081100:01:001:0095, відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 065667 виданого 16.04.2004 Канівським районним відділом земельних ресурсів, як відумерлу спадщину.
Судовий збір віднести за рахунок держави.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду шляхом подання через Канівський міськрайонний суд Черкаської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Повне рішення складене 15.04.2020.
Головуючий -підпис- О . М . Льон
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 19.04.2020 |
Номер документу | 88832895 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Льон О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні