Ухвала
від 21.04.2020 по справі 903/246/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

21 квітня 2020 року № 903/246/20 Суддя Господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши матеріали

за позовом Приватного підприємства "Оптимальний Варіант", м. Луцьк

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккомунбуд", с. Баїв Луцького району

про стягнення 300 000,00 грн.

Встановив: Приватне підприємство "Оптимальний Варіант" звернулося до господарського суду з позовом від 06.04.2020р. (вх.№01-50/262/20 від 13.04.2020р.) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккомунбуд" про стягнення 300 000,00 грн. заборгованості, яка виникла внаслідок не виконання відповідачем умов укладеного між сторонами договору підряду №29/10/2019-2 від 29.10.2019р.

Судом встановлено, що подана Приватним підприємством "Оптимальний Варіант" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккомунбуд" позовна заява не відповідає вимогам статті 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судом засвідчується, що в даному випадку позивачем в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 вказаного Закону визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2 102,00 грн.

Таким чином, при зверненні з даним позовом до суду позивачем мав бути оплачений судовий збір у розмірі 4 500,00 грн. з розрахунку: 300 000*1,5%.

При цьому слід засвідчити належні платіжні реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів: УК у м.Луцьку/Луцька отг/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009628, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA238999980313131206083003550, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Волинської області (назва суду, де розглядається справа).

Однак, при зверненні до суду з відповідним позовом позивач не виконав вимоги вказаних норм та не надав суду доказів в підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

У відповідності до частини 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява Приватного підприємства "Оптимальний Варіант" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккомунбуд" про стягнення 300 000,00 грн. підлягає залишенню без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Поруч з цим, суд засвідчує, що згідно статті 232 ГПК України, судовими рішеннями є: ухвали, рішення, постанови, судові накази.

У відповідності до положень ч. 5 ст. 242 ГПК України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.

При цьому суд також засвідчує, що пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Натомість, позивачем у позовній заяві не вказано відомостей щодо офіційної електронної адреси, адреси електронної пошти сторін. Також не зазначено про відсутність таких відомостей.

З огляду на викладене, для усунення недоліків позовної заяви позивачу потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити докази сплати судового збору на суму 4 500,00 грн., а також зазначити відомості про офіційну електронну адресу, адресу електронної пошти сторін.

Поруч з цим суд засвідчує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 239 на всій території України з 12.03.2020р. по 24.04.2020р. встановлено карантин.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020р. № 540-ІХ, який набрав чинності 02.04.2020р., внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.

Так, абзацом 2 пункту 4 розділу Х "Прикінцеві положення" ГПК України (в редакції від 02.04.2020р.) встановлено, що строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину.

Оскільки, відповідно до ст. 232 ГПК України ухвала є судовим рішенням, господарський суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали, однак, якщо цей строк буде меншим ніж строк карантину, встановленого законодавством України, вказаний строк (на усунення недоліків позовної заяви) буде продовжено до останнього дня карантину включно.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

Ухвалив:

1. Позовну заяву Приватного підприємства "Оптимальний Варіант" - залишити без руху.

2. Приватному підприємству "Оптимальний Варіант" впродовж 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, але не пізніше останнього дня карантину (включно) усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки , а саме: надати суду докази сплати судового збору на суму 4 500,00 грн., а також зазначити відомості про офіційну електронну адресу, адресу електронної пошти сторін.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвала підписана 21.04.2020р.

Суддя В. А. Войціховський

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення21.04.2020
Оприлюднено22.04.2020
Номер документу88840762
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/246/20

Ухвала від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 24.06.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 12.05.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 21.04.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні