Рішення
від 08.04.2020 по справі 524/369/20
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа №524/369/20

Провадження №2/524/1198/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2020 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі: Головуючого - судді Андрієць Д.Д., за участю секретаря - Шило В.С., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м.Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя,-

ВСТАНОВИВ:

ВИМОГИ ПОЗИВАЧА

ОСОБА_1 звернулась до Автозаводського районного суду м.Кременчука із позовом в якому просила суд розірвати шлюб між нею та відповідачем і в порядку поділу майна подружжя визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1 , припинивши право спільної сумісної власності та визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку, на якій розташований будинок за адресою: АДРЕСА_2 , припинивши право сумісної власності.

ПОЗИЦІЯ ПОЗИВАЧА

Свої вимоги ОСОБА_1 мотивувала тим, що в період шлюбу з відповідачем ними набуто спільне майно, яке складається із квартири та житлового будинку із земельною ділянкою. Останні роки вони з відповідачем припинили шлюбні відносини, проживають окремо та не ведуть спільне господарство. Вважає, що збереження сім`ї суперечить її інтересам та інтересам відповідача. На даний час, у них з відповідачем не досягнуто домовленості щодо поділу спільного майна.

ЗАПЕРЕЧЕННЯ ВІДПОВІДАЧА

Відповідач проти задоволення позову не заперечував.

ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Судом встановлено, що з 30.07.1994 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 /дошлюбне прізвище - ОСОБА_1 / перебувають у шлюбі, що підтверджуються свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 , виданого Ялинцівською сільською радою Кременчуцького району Полтавської області, актовий запис 5.

13.01.1998 між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , жилою площею 27,6 кв.м, що підтверджується копією договору серії НВ0987016, посвідченого 30.01.1998 приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу Ганночкою О.В..

08.07.2004 між ОСОБА_5 з ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу житлового будинку з господарськими будівлями, що в цілому складається з житлового будинку літ.А, житловою площею 18,5 кв.м, загальною площею 29,9 кв.м; гаража літ.Б; колодязя літ.К; що знаходяться в АДРЕСА_2 , які розташовані на земельній ділянці розміром 0,17 га Ялинцівської сільської ради(а.с.22-24)

14.01.2009 на підставі рішення Ялинцівської сільської ради від 12.11.2004 14 сесії 4 скликання ОСОБА_1 видано державний акт серії НЖ №509620 на право власності на земельну ділянку площею 0,17 га, розташовану по АДРЕСА_2 .

НОРМИ ПРАВА

Згідно ст.ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України(далі СК України) позов про розірвання шлюбу може бути поданий одним з подружжя, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем, або відновити своє дошлюбне прізвище.

Відповідно до ч. 3 ст. 368 ЦК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 60 СК України передбачено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

В ч.1 ст.63 СК України визначено, що дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Відповідно до ст..ст.68,69 СК України розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. Розпоряджання майном, що є об`єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою, відповідно до Цивільного кодексу України. Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою. Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.

В ч.1 ст.70 Сімейного кодексу України вказано, що у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 23 постанови № 11 від 21 грудня 2007 року Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя вирішуючи спори між подружжям про майно, необхідно встановлювати обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з`ясовувати джерело і час його придбання. Спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу (статті 60, 69 СК, ч.3 ст.368 ЦК), відповідно до частин 2, 3 ст.325 ЦК можуть бути будь-які види майна, за винятком тих, які згідно із законом не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того, на ім`я кого з подружжя вони були придбані чи внесені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом.

В п.18-2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 N 7 Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ Відповідно до положень статей 81, 116 ЗК ( 2768-14 ) окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в приватну власність шляхом приватизації, є його особистою приватною власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану громадянином частку із земельного фонду. Якщо на такій земельній ділянці знаходиться будинок, будівля, споруда, що є спільною сумісною власністю подружжя, то у разі поділу будинку, будівлі, споруди між подружжям та виділу конкретної частини будинку, будівлі, споруди до особи, яка не мала права власності чи користування земельною ділянкою переходить це право у розмірі частки права власності у спільному майні будинку, будівлі, споруди у відповідності до статей 120 ЗК, 377 ЦК ( 435-15 ).

ОЦІНКА СУДУ

Встановлені обставини дають суду підстави вважати, що збереження шлюбу сторін суперечить їх інтересам, тому шлюб необхідно розірвати.

Після розірвання шлюбу сторін суд вважає за можливе залишити позивачу прізвище - ОСОБА_1

Суд відзначає, що матеріали справи підвереджують те, що квартира АДРЕСА_1 , житловий будинок з господарськими будівлями, що в цілому складається з житлового будинку літ.А, житловою площею 18,5 кв.м, загальною площею 29,9 кв.м; гаража літ.Б; колодязя літ.К; що знаходяться в АДРЕСА_2 , які розташовані на земельній ділянці розміром 0,17 га Ялинцівської сільської ради є об`єктами спільного майна подружжя.

З огляду на те, що відповідно до ст.70 СК України частки подружжя є рівними та враховуючи вартість майна подружжя, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими.

Відтак, позов ОСОБА_1 про поділ майна подружжя підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.141 ЦПК України за бажанням позивача судові витрати суд покладає на неї.

Керуючись ст.ст. 81, 141, 200, 258, 259, 263 - 265 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 30.07.1994 Ялинцівської сільською радою Кременчуцького району Полтавської області, актовий запис 5, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - розірвати.

Після розірвання шлюбу прізвище позивача залишити - ОСОБА_1

В порядку поділу майна подружжя визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 право власності на квартиру АДРЕСА_1 , жилою площею 27,6 кв.м.

Припинити право власності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на квартиру АДРЕСА_1 , жилою площею 27,6 кв.м.

В порядку поділу майна подружжя визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_3 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що в цілому складається з житлового будинку літ.А, житловою площею 18,5 кв.м, загальною площею 29,9 кв.м; гаража літ.Б; колодязя літ.К; та земельну ділянку розміром 0,17 га, що знаходяться в АДРЕСА_2 .

Припинити право власності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_2 на житловий будинок з господарськими будівлями, що в цілому складається з житлового будинку літ.А, житловою площею 18,5 кв.м, загальною площею 29,9 кв.м; гаража літ.Б; колодязя літ.К; та земельну ділянку розміром 0,17 га, що знаходяться в АДРЕСА_2 .

Судові витрати покласти на позивача.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Роз`яснити, що відповідно до п.3 розділу XII ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.

Суддя Д.Д.Андрієць

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення08.04.2020
Оприлюднено22.04.2020
Номер документу88844088
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —524/369/20

Ухвала від 12.02.2021

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 08.04.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Рішення від 08.04.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 20.02.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні