Рішення
від 16.04.2020 по справі 182/110/20
НІКОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 182/110/20

Провадження № 2/0182/1025/2020

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

16.04.2020 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді - Багрової А.Г.

за участю секретаря судового засідання - Снєгульської В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нікополя за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Служба у справах дітей Нікопольської районної державної адміністрації, Нікопольський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів

Представник позивача - Ілюшик О.О . за довіреністю від 02.03.2020 року, зареєстровано в реєстрі за №243, розпорядження селищного голови №221-о/с від 06.07.2018 року ( а.с.91-94).

Представник Служби у справах дітей Нікопольської районної державної адміністрації - Хребтова Н.М., начальник служби, на підставі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 72-73)

Представник Нікопольського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді - Гайдамащук Ю.О. , директор, на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.08.2015 року к№ 128/а/322-15, Положення про Нікопольський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації 08.04.2019 року № к-30/о/322-19 (а.с.77-81).

Заяви по суті справи.

Червоногригорівська селищна рада Нікопольського району звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Свої вимоги мотивує тим, що на території с. Дмитрівка Червоногригорівської селищної ради зареєстровані відповідачі, які є батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Сім`я ОСОБА_2 з 23.05.2018 року знаходиться на обліку як така, що опинилася в складних життєвих обставинах у зв`язку із зловживанням батьками алкогольними напоями та аморальним способом життя.

Протягом 2018 року відповідачі намагалися виконувати рекомендації спеціалістів, однак з кінця 2018 року вони повернулися до звичного способу життя, на зв`язок не виходять.

Неповнолітня ОСОБА_4 після отримання базової середньої освіти у КЗ ЗСО Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Червоногригорівської селищної ради переїхала у с. Олексіївка Нікопольського району до ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з якою родинного зв`язку не має. Дитина намагається працювати по найму, навчання не продовжує, батьки її жодного разу не відвідали та матеріально не допомагають.

Малолітня ОСОБА_5 вимушена проживати у сусідів, оскільки її батьки зловживають алкогольними напоями, не контролюють себе та поводяться агресивно. На даний час вона мешкає зі своєю старшою сестрою ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у с. Привільне Нікопольського району.

28.11.2019 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 самостійно з`явилися до Дмитрівського старостату із наміром відмовитися від дітей, про що написали заяву.

У зв`язку з тим, що відповідачі повністю самоусунулися від виконання своїх батьківських обов`язків, Червоногригорівська селищна рада просить суд позбавити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 батьківських прав відносно їхніх доньок ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , стягнути аліменти на їх утримання у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) та передати дітей органу опіки та піклування при виконкомі Червоногригорівської селищної ради (а.с.2-7).

Відповідачі відзив на позов не подавали.

У судове засідання учасники справи не з`явилися, надавши заяви про слухання справи за їх відсутності.

У заявах представники позивача та третіх осіб на позовних вимогах наполягають та просять їх задовольнити (а.с.90,95,96). Відповідачі проти задоволення позову не заперечують (а.с.39,40).

Фіксування судового процесу звукозаписувальними технічними засобами не здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Процесуальні дії у справі.

05.02.2020 року відкрито провадження по справі, призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання (а.с.63).

03.03.2020 року закрито підготовче провадження по справі та призначено до розгляду по суті (а.с.83).

Судом встановлено .

Згідно з ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Між сторонами виникли правовідносини щодо позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 , ОСОБА_2 стосовно їхніх дітей, стягнення аліментів на їх утримання.

У Рішенні Європейського суду з прав людини від 18 грудня 2008 року у справі "Савіни проти України" встановлено, що вирішуючи справи про позбавлення батьківських прав, суд зобов`язаний дотримуватися вимог ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у частині права заявників на повагу до сімейного життя, зокрема, судове рішення має бути побудоване на з`ясованих обставинах: чи були мотиви для позбавлення батьківських прав доречними і достатніми, чи здатне рішення про позбавлення батьківських прав забезпечити належний захист дитини, чи ґрунтується висновок органу опіки на достатній доказовій базі, чи мали батьки достатні можливості брати участь у вирішенні такого питання.

Статтею 150 Сімейного кодексу України (далі - СК України) визначено обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини. Зокрема, крім іншого, батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.

У відповідності до ч. 1 - 4 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною;є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. Під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім`ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.

На підставі ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.21-23).

Рішенням виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради № 102 від 23.05.2018 року сім`ю ОСОБА_2 взято на облік як таку, що знаходиться в складних життєвих обставинах через низьких рівень виховного потенціалу та неналежне виконання батьками своїх батьківських обов`язків (а.с.10).

Відповідачі були попереджені про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов`язків по утриманню та вихованню дітей у зв`язку із зловживанням алкогольними напоями та вчиненням насилля в сім`ї, їм були роз`яснені наслідки такої поведінки (а.с.16,17).

Проте, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 рекомендацій спеціалістів не виконують, повністю самоусунулися від виконання своїх батьківських обов`язків, що підтверджується зібраними у справі доказами (а.с.24-50).

Так, відповідно до актів обстеження житлово-побутових умов від 22.10.2019 року, 13.11.2019 року, родина ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Будинок трикімнатний, старої забудови, обкладений цеглою, критий шифером, знаходиться у задовільному стані. Батьки жодної участі у житті своїх дітей не приймають, зловживають алкоголем та влаштовують сварки (а.с.29,35,36).

За даними комунального некомерційного підприємства Нікопольський районний центр первинної медико-санітарної допомоги № 881 від 26.11.2019 року, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 не слідкують за здоров`ям своїх доньок у зв`язку із систематичним вживанням алкогольних напоїв та у випадку наявних проблем діти вимушені самостійно звертатися за медичною допомогою. Під час щорічних оглядів було виявлено педикульоз та проблеми з дотриманням особистої гігієни у малолітньої ОСОБА_5 . Неповнолітня ОСОБА_4 неодноразово скаржилася на біль у шлунку, про що лікар-педіатр постійно повідомляла її батьків та надавала рекомендації з лікування, однак відповідачі жодних заходів для покращення ситуації не вживали. Останнім часом телефонні дзвінки ігнорують, спілкуватися не бажають (а.с.50).

Згідно характеристик, наданих виконавчим комітетом Червоногригорівської селищної ради 25.11.2019 року за № 945,946, відповідачі повністю самоусунулися від виконання своїх батьківських обов`язків, зловживають алкогольними напоями, не працюють. Єдиним доходом родини є пенсія по інвалідності ОСОБА_2 . Внаслідок постійних сварок та бійок у сім`ї неповнолітня ОСОБА_4 після здобуття базової середньої освіти навчання не продовжила, проживає у сторонніх людей в с. Олексіївка Нікопольського району. Малолітня ОСОБА_5 вимушена була проживати у сусідів. На даний час вона мешкає у сестри від першого шлюбу батька - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у с. Привільне Нікопольського району, навчається у 7 класі Борисівської СЗОШ (а.с.27,28).

З психолого-педагогічної характеристики ОСОБА_5 , 2007 року народження, наданої КЗ загальної середньої освіти Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Червоногригорівської селищної ради 20.11.2019 року за № 89 вбачається, що вона часто пропускала заняття через хворобу та без поважних причин. Батьки нехтували вихованням доньки: не завжди реагували на зауваження класного керівника, не завжди приходили до школи, зловживали алкоголем, через що дитина останнім часом не жила вдома (а.с.24).

З 05.11.2019 року малолітня ОСОБА_5 навчається в Борисівській ЗОШ та проходить адаптаційний період. Учбовим матеріалом володіє на початковому та середньому рівнях, знання слабкі. Проте, намагається виправити оцінки, доручення вчителів виконує добросовісно, що підтверджується психолого-педагогічною характеристикою, наданою КЗ загальної середньої освіти Борисівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Червоногригорівської селищної ради від 21.11.2019 року за № 44 (а.с.25).

Відповідно до інформації про стан виконання батьківських обов`язків, наданої КЗ загальної середньої освіти Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району, добробут родини ОСОБА_2 низький, батьки працюють на сезонних роботах та більшість грошей витрачають на алкоголь. Неповнолітня ОСОБА_4 під час навчання у школі часто пропускала уроки без поважних причин, оскільки після скандалу в сім`ї вимушена була переховуватися у сусідів. Психологічна атмосфера в родині напружена. Батьки мало уваги приділяють вихованню дітей, тому ОСОБА_4 шукала заміну в старших товаришах, обираючи за типом схожості на матір та батька. Це негативно відображалося на її успіхах в навчанні та поведінці. Багаторазові бесіди з батьками не призвели до позитивних змін. Розглядалося питання необхідності позбавлення батьківських прав, діти буди вилучені з сім`ї. Відповідачі зобов`язалися пройти лікування від алкогольної залежності та змінити своє ставлення до дітей, однак у подальшому цього не зробили (а.с.19).

Згідно з актом оцінки потреб сім`ї № 153, складеного Нікопольським районним центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді, ОСОБА_4 , 2004 року народження, проживає за адресою: АДРЕСА_2 , з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та допомагає їй по господарству. Має намір влаштуватися на роботу по найму. З батьками спілкуватися не бажає, такою ситуацією засмучена (а.с.42-46).

За даними Нікопольського ВП ГУНП у Дніпропетровській області № 49/27985 від 28.11.2019 року, ОСОБА_2 притягався до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1,2 ст. 175-1 КУпАП та ч. 2 ст. 178 КУпАП. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не притягалася. Відповідачі зловживають алкогольними напоями та ведуть аморальний спосіб життя, неналежно виконують батьківські обов`язки. У ході багаторазових відвідувань за домашньою адресою двері інспекторам з ювенальної превенції не відчиняли. Запрошення з`явилися до службового кабінету Нікопольського ВП ігнорують (а.с.11,12,13).

Відповідно до інформації КП Нікопольська центральна районна лікарня № 1812 від 27.11.2019 року, ОСОБА_2 на диспансерному обліку у лікаря-нарколога не перебуває (а.с.14).

28.11.2019 року відповідачі, кожен окремо, подали заяви, посвідчені в.о. старости на території сіл Дмитрівка, Борисівка, Привільне Нікопольського району В.О. Полянським за реєстровими № 02-86, 02-87, у яких не заперечили проти позбавлення їх батьківських прав, просили справу розглянути без їхньої участі (а.с.37,38).

Рішенням виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району № 281 від 09.12.2019 року було затверджено висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 та ОСОБА_2 щодо їхніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.8-9). Суд вважає даний висновок обґрунтованим, належно мотивованим та таким, що знайшов своє підтвердження у ході судового розгляду справи.

Отже, сукупністю доказів, що були досліджені судом та містяться в матеріалах справи, встановлено, що відповідачі долею своїх дітей не цікавляться, не піклуються про їхній фізичний і духовний розвиток, навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування, не надають їм доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяють засвоєнню ними загальновизнаних норм моралі, не виявляють інтересу до їхнього внутрішнього світу, не створюють умов для отримання ними освіти, чим ставлять під загрозу безпеку, здоров`я та життя ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, суд розцінює як ухилення від виховання дітей відповідачами, свідомого нехтування ними своїми обов`язками і не бажанням виконувати їх, що є підставою для позбавлення батьківських прав.

Об`єктивних фактів, які б перешкоджали ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виконувати свої батьківські обов`язки по відношенню до їхніх доньок, не зафіксовано.

Судом враховується, що держава має позитивний обов`язок вживати виважених і послідовних заходів зі сприяння возз`єднанню дітей зі своїми біологічними батьками, дбаючи при досягненні цієї мети про надання їм можливості підтримувати регулярні контакти між собою та якщо це можливо, не допускаючи розлучення братів і сестер (пункт 52 згаданого вище рішення Європейського Суду у справі Савіни проти України ). Проте, реалізація таких обов`язків держави також вимагає від відповідачів активних дій, які б свідчили про їхнє бажання скористатись такою допомогою держави. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 таких дій не вчиняли. До уповноважених органів держави з метою захисту прав своїх дітей, сприянні їм будь-яким чином реалізувати свої батьківські обов`язки вони не зверталися та протягом розгляду справи у суді зацікавленості у її розгляді не виявили, подали заяви, у яких не заперечили проти позбавлення їх батьківських прав.

Суд також звертає увагу, що взаємовідносини між дітьми та батьками склались таким чином, що останні проживають окремо, а тому в даній ситуації позбавлення батьківських прав не призведе до відібрання дітей у батьків.

Тобто, позбавлення батьківських прав відповідачів фактично не змінить тривалу існуючу ситуацію між ними та дітьми.

Окремо суд наголошує, що застосовуваний захід не є виключно безстроковим і ОСОБА_1 , ОСОБА_2 мають право у випадку зміни їхньої поведінки на поновлення батьківських прав в порядку передбаченому СК (стаття 169). Суд також враховує, на даний час правовий статус дітей чітко не визначений та позбавлення батьківських прав буде сприяти визначенню їхнього правового статусу, як захищеної групи осіб.

Отже, існують виключні обставини, за яких відповідачі можуть бути позбавлені батьківських прав, що не суперечить статті 9 Конвенції про права дитини, статті 8 Конвенції (див. наприклад пункт 59 рішення Європейського Суду у справі Ньяоре проти Франції ) , і в такому випадку судом на перше місце ставляться якнайкращі інтереси дитини , оцінка яких включала в себе оцінку і знаходження балансу між усіма елементами, необхідними для прийняття рішення в даному випадку стосовно даних осіб (див. пункт 47 Зауважень загального порядку Комітету ООН з прав дитини № 14 (2013) про право дитини на приділення першочергової уваги якнайкращому забезпеченню його інтересів (Пункт 1 статті 3)).

Враховуючи те, що відповідачі свідомо, злісно, без будь-яких наявних причин нехтують своїми батьківськими обов`язками, не займаються вихованням та матеріальним утриманням дітей, не створюють умов для їхнього фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку, а сама поведінка батьків створює нездорову сімейну атмосферу, від чого діти страждають морально і фізично, а також те, що заходи, проведені під час соціального супроводу сім`ї, позитивного результату не принесли та відповідачами не виконувалися без будь-яких причин, судпогоджується з висновком виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради, та в інтересах дітей вважає доцільним позбавити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківських прав відносно їхніх доньок ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За змістом ч. 5 ст. 167 СК України, якщо дитина, батьки якої позбавлені батьківських прав, не може бути передана бабі, дідові, повнолітнім братам та сестрам, іншим родичам, мачусі, вітчиму, вона передається на опікування органу опіки та піклування.

Враховуючи, що суд дійшов висновку про позбавлення батьківських прав обох батьків, та на даний час відсутні родичі, яким може бути передано дітей, неповнолітню ОСОБА_4 та малолітню ОСОБА_5 необхідно передати органу опіки та піклування в особі виконкому Червоногригорівської селищної ради.

Згідно з ч. 3 ст. 166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Відповідно до ч. 2 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини (ч. 1 ст. 179 СК України). Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 СК України).

Конституція України в статті 48 встановлює право кожного на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Основний Закон України покладає на батьків обов`язок утримувати дітей до їх повноліття (частина друга статті 51), у той же час сім`я, дитинство, материнство і батьківство перебувають під охороною держави (частина третя статті 51).

Судовий захист майнових прав дитини передбачає звернення до відповідного судового органу з метою поновлення чи визнання її майнових прав, якщо ці права порушені, не визнаються чи оспорюються.

Ст. 183 СК визначено, що той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Отже, на законодавчому рівні державою встановлено, що при визначенні способу стягнення аліментів у частці від доходу стягнення аліментів має бути не нижче ніж у розмірі однієї четвертої на одну дитину, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

З урахуванням діючого законодавства та відсутності даних про інші аліментні зобов`язання відповідачів, з кожного з них підлягають стягненню аліменти на утримання дітей у розмірі 1/4 частині заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, до досягнення дітьми повноліття.

Розподіл судового збору.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

На підставі п. 14 ч. 2 ст. 3 ЗУ Про судовий збір судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Позов Червоногригорівської селищної ради, яка не сплачує судовий збір в силу Закону, містить дві вимоги, щодо обох відповідачів: позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Згідно ч.1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином з відповідачів на користь держави з урахуванням діючих ставок судового збору підлягає стягненню судовий збір на загальну суму 3363,20 грн. (840,80 грн. + 840,80 грн. + 840,80 грн. + 840,80 грн.), по 1681 грн. 60 коп. з кожного.

Керуючись ст. ст.150,155,164,166,180,181,182,183 СК України, ст.ст. 59, 60, 63 ЦК України, ст. 12 Закону України "Про охорону дитинства", Рішенням Європейського суду з прав людини від 18 грудня 2008 року у справі "Савіни проти України", Постановою ПВСУ N 3 від 30 березня 2007 р. "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав", ст. 9 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року N 789-XII, ст. ст. 10, 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 263, 265, 280, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ :

Позовну заяву Виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області задовольнити.

Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , батьківських прав по відношенню до неповнолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Передати неповнолітню дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та малолітню дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розпорядження органу опіки та піклування Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області для вирішення подальшої долі дітей.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , аліменти на користь дітей - неповнолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на ім`я одержувача державного дитячого закладу, куди буде влаштована дитина, або законного представника - опікуна дітей у розмірі 1\4 частина з усіх видів заробітку та доходів, але не менше 50% прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку, щомісячно з 08.01.2020 року та до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , аліменти на користь дітей - неповнолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на ім`я одержувача державного дитячого закладу, куди буде влаштована дитина, або законного представника - опікуна дітей у розмірі 1\4 частина з усіх видів заробітку та доходів, але не менше 50% прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку, щомісячно з 08.01.2020 року та до досягнення дітьми повноліття.

Рішення у частині місячного платежу коштів на утримання дитини підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 1681 грн. 60 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 1681 грн. 60 коп.

На рішення може бути подана апеляція до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його повного складення через Нікопольський міськрайонний суд.

Роз`яснити, що відповідно до Закону України від 30.03.2020 року №540-ІХ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії карантину.

Повне рішення складено 21.04.2020 року.

Дані про учасників справи :

Позивач - Виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області - ЄДРПОУ 41783306, місце знаходження: 53283, Дніпропетровська область, смт. Червоногригорівка, вул. Ярмарочна, 33.

Відповідач - ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .

Відповідач - ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог - Служба у справах дітей Нікопольської районної державної адміністрації - ЄДРПОУ 34277043, місце знаходження: 53200, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Шевченка, буд. 130.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог - Нікопольський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді - ЄДРПОУ 25778717, місце знаходження: 53200, Дніпропетровська обл., Нікопольський район, село Придніпровське, вул. 50 років к-пу "АВРОРА", будинок 9.

Суддя: А. Г. Багрова

СудНікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення16.04.2020
Оприлюднено22.04.2020
Номер документу88849607
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —182/110/20

Ухвала від 03.06.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Багрова А. Г.

Рішення від 16.04.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Багрова А. Г.

Рішення від 16.04.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Багрова А. Г.

Ухвала від 03.03.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Багрова А. Г.

Ухвала від 05.02.2020

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Багрова А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні