№ справи687/342/20 №2-з/687/6/2020
У х в а л а
17 квітня 2020 року смт.Чемерівці
Суддя Чемеровецького районного суду Кулєбякін В.О. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Чемеровецького районного суду Хмельницької області з позовом до ПП Світанок про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння.
Одночасно з поданням вказаного позову, позивач подала до суду заяву про забезпечення позову. Заява обґрунтована тим, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання в майбутньому судового рішення.
За таких обставин, позивач просить вжити заходів забезпечення позову шляхом:
-заборони Приватному підприємству Світанок (код ЄДРПОУ 31949168) вчиняти будь-які дії, спрямовані на обробіток та використання у сільськогосподарському виробництві належної ОСОБА_1 земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,1197 га, розташованої за межами населених пунктів на території Циківської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області з кадастровим номером 6825288600:06:003:0069.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Зважаючи на зазначені вимоги, в судове засідання по розгляду даної заяви учасники справи не викликались.
Розглядаючи вказану заяву про забезпечення позову, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення цієї заяви, виходячи з таких міркувань.
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Види забезпечення позову чітко визначені вимогами ст. 150 ЦПК України.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Пунктом четвертим Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Необхідною умовою вжиття заходів забезпечення позову є наявність обставин, які свідчать про те, що в разі невжиття таких заходів можуть виникнути істотні перешкоди як виконання судового рішення, так і ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.
Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.
Беручи до уваги те, що земельна ділянка за кадастровим номером 6825288600:06:003:0069 належить згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія № ХМ 003431 виданий 29.12.2005 року ОСОБА_1 та згідно договору оренди землі № 13 передана орендару ФГ Волас , що також підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права № 51892930, також як вбачається із довідки виданої Циківською сільською радою № 103 від 09.04.2020 року, що дійсно земельна ділянка за кадастровим номером 6825288600:06:003:0069 належитьОСОБА_1 , але фактично використовує земельну ділянку ПП Світанок , позивачем обґрунтовано наведено припущення, що не вжиття заходів забезпечення позову може в майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення у справі. Судом враховано, що вид забезпечення позову запропонований позивачем у заяві про забезпечення позову є співмірним із заявленими позивачем позовними вимогами, суд прийшов до висновку, що вказану заяву слід задовольнити та вжити заходи забезпечення позову вказані у заяві позивача про забезпечення позову.
В силу вимог ч. 3 ст. 154 ЦПК України є підстави для обов`язкового застосування зустрічного забезпечення у вигляді внесення на депозитний рахунок ДСА 1000 грн. у якості забезпечення можливого відшкодування збитків відповідачів, які можуть бути спричинені забезпеченням даного позову.
Відповідно до ч. 8 ст. 154 ЦПК України строк надання зустрічного забезпечення визначається судом та не може перевищувати десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову або ухвали про зустрічне забезпечення, якщо інше не випливає зі змісту заходів зустрічного забезпечення.
Керуючись ст.ст. 149-153, 157, 260, 261 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити Приватному підприємству Світанок (код ЄДРПОУ 31949168) вчиняти будь-які дії, спрямовані на обробіток та використання у сільськогосподарському виробництві належної ОСОБА_1 земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,1197 га, розташованої за межами населених пунктів на території Циківської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області з кадастровим номером 6825288600:06:003:0069.
Застосувати зустрічне забезпечення у вигляді внесення на депозитний рахунок ДСА 1000 грн. у якості забезпечення можливого відшкодування збитків відповідачів, які можуть бути спричинені забезпеченням даного позову.
Строк надання зустрічного забезпечення визначити - 4 дні.
Реквізити депозитного рахунку ДСА:
Отримувач коштів: ТУ ДСА України в Хмельницькій області
Код отримувача (код ЄДРПОУ): 26293548
Банк отримувача: Державна казначейська служба України, м.Київ
Рахунок отримувача: UA228201720355289001000016581
Призначення платежу: вказати від кого кошти, по якій справі.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження, в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Відповідно до п. 3 розділу ХІІ Прикінцевих Положень ЦПК України строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії карантину встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Кулєбякін В.О.
Суд | Чемеровецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2020 |
Оприлюднено | 22.04.2020 |
Номер документу | 88855563 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чемеровецький районний суд Хмельницької області
Кулєбякін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні