Справа № 304/445/20 Провадження № 2/304/239/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 квітня 2020 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши позовну заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Гомзи Володимира Івановича до Порошківської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В :
представник позивача звернувся до суду із вищезазначеним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мама ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина, що складається з житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 . Позивач прийняла спадщину за останньою, так як звернулася до Перечинської державної нотаріальної контори із заявою про вчинення нотаріальних дій та видачу свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Однак, нотаріусом у оформленні спадщини їй було відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно та рекомендовано звернутися до суду. Враховуючи наведене та те, що інших спадкоємців на майно ОСОБА_2 немає, тому просить визнати за позивачем право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 за померлою матір`ю.
Подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки в порушення вимог ст. 175 ЦПК України не містить наступне:
- повне найменування та ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- поштовий індекс позивача;
- зазначення ціни позову (відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно визначається вартістю майна);
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а саме у порядку спадкування за законом чи за заповітом слід визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок за мамою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме те, що вона була донькою ОСОБА_2 та одноосібно прийняла спадщину за нею, правовстановлюючі документи на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 відсутні;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, та заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому, згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивачем також не дотримано, а саме до позовної заяви не додано всі докази, що підтверджують вищевказані обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Що стосується наявної у матеріалах справи довідки Порошківської сільської ради Перечинського району Закарпатської області № 137 від 22 січня 2020 року, то така не містить відомості про родинний чи інший зв`язок спадкодавця ОСОБА_2 із зареєстрованими на момент її смерті особами.
Крім цього, згідно квитанції № 0.0.1672638602.1 від 10 квітня 2020 року позивачем ОСОБА_1 сплачено 840,80 грн. судового збору.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Оскільки ОСОБА_1 у позовній заяві просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 , вартість яких згідно технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами станом на 26 вересня 2019 року становить 98 078 грн., тому їй необхідно доплатити судовий збір у сумі 139,98 грн. (980,78 грн. - 840,80 грн.).
Також частиною 7 статті 177 ЦПК України, передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 цього Кодексу повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Однак, у матеріалах справи міститься тільки доручення про надання безоплатної вторинної правової допомоги № 20 від 28 січня 2020 року, згідно п. 2 якого адвокату доручено забезпечити надання безплатної вторинної правової допомоги клієнту в межах представництва, визначених довіреністю.
Разом з цим, довіреність чи ордер у підтвердження повноважень адвоката Гомзи В.І. на представництво інтересів позивача до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Тому, керуючись ст. ст. 185, 258-261 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
позовну заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Гомзи Володимира Івановича до Порошківської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування - залишити без руху і надати строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення позивачу ухвали. Повідомити позивача, що вказані в даній ухвалі недоліки слід усунути шляхом подання нової позовної заяви, та роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ганько І. І.
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 23.04.2020 |
Номер документу | 88870489 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Ганько І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні