Справа № 574/90/20
Провадження №2-о/574/21/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2020 року Буринський районний суд Сумської області
в складі: головуючого судді Куцан В.М.
з участю секретаря судового засідання Кошелєвої Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Буринського районного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Слобідська сільська рада Буринського району Сумської області, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин з його померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 матір`ю ОСОБА_2 , мотивуючи тим, що після її смерті відкрилася спадщина, яку він прийняв, але оформити в органах нотаріату неспроможний, оскільки у його паспорті його прізвище записане ОСОБА_1 , в свідоцтві про смерть по батькові матері записане ОСОБА_2 , а в архівному витягу Державного архіву Сумської області його прізвище записане ОСОБА_1 , а по батькові матері записане ОСОБА_2 .
Заявник ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав, просив справу розглянути без його участі, надіславши до суду письмову заяву.
Представник заінтересованої особи Слобідської сільської ради в задоволенні заяви не заперечував, просив справу розглянути без його участі, про що надав до суду листа.
Оскільки сторони у судове засідання не з`явились, подавши заяви про розгляд справи у їх відсутність, тому відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши обставини справи, надані докази та давши їм оцінку, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Слобода, Буринського району, Сумської області померла мати заявника ОСОБА_2 , у зв`язку з чим відкрилася спадщина, до складу якої ввійшли усі права та обов`язки, що належали їй на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок її смерті, що підтверджується копією свідоцтва про смерть спадкодавця та витягом з рішення №27 виконкому Слобідської сільської ради (а.с.5,11).
Заявник, будучи спадкоємцем першої черги за законом, відповідно до ст.529, п.1) ч.1 ст.549 ЦК УРСР, положення якого діяли на час відкриття спадщини, фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, однак не спроможний юридично оформити свої спадкові права після смерті ОСОБА_2 , оскільки у його паспорті його прізвище записане ОСОБА_1 , в свідоцтві про смерть по батькові матері записане ОСОБА_2 , а в архівному витягу Державного архіву Сумської області його прізвище записане ОСОБА_1 , а по батькові матері записане ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть спадкодавця, архівним витягом Державного архіву Сумської області, довідкою Слобідської сільської ради, листом приватного нотаріуса Головенської Л.В., копією паспорта заявника та копією спадкової справи (а.с.5-7,9,12-13,23-33).
Між тим, їхні родинні відносини знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і сумнівів у суду не викликають, оскільки розбіжності в написанні прізвища заявника та по батькові спадкодавця у вказаних документах виникли через відхилення від орфографічних норм при міжмовному перетворенні.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Аналіз наведених доказів в їх сукупності, з врахуванням того, що встановлення даного факту має для заявника юридичне значення і не пов`язується з наступним вирішенням спору про право, дозволяє суду прийти до висновку про обґрунтованість заяви та необхідності її задоволення.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 5, 7, 10, 12, 13, 23, 247, 258, 259, 265, 268, 293, 315, 319, 354 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Слобідська сільська рада Буринського району Сумської області, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами задовольнити повністю.
Встановити факт про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , ( місце проживання АДРЕСА_1 ) є сином ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Слобода, Буринського району, Сумської області, у віці 81 рік.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Буринський районний суд (а з початком функціонування Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи безпосередньо до Сумського апеляційного суду) шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий:
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2020 |
Оприлюднено | 23.04.2020 |
Номер документу | 88873113 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буринський районний суд Сумської області
Куцан В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні