Рішення
від 22.04.2020 по справі 591/5908/19
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/5908/19

Провадження № 2/591/691/20

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 квітня 2020 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого - судді Сидоренко А.П.,

з участю секретаря судового засідання - Майбороди А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Управління Служба у справах дітей Сумської міської ради, Служба у справах дітей Краснопільської райдержадміністрації, Служба у справах дітей Охтирської міської ради про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом та свої вимоги мотивує тим, що з ОСОБА_2 він проживав однією сім`єю з серпня 2017 року по лютий 2019 року. В період спільного проживання у сторін народилась донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зазначає, що до лютого 2019 року вони проживали разом в найманій квартирі за адресою: АДРЕСА_1 .

Щоб забезпечити сім`ю, під час спільного проживання він весь час працював охоронником в магазині Амбар . Відповідачка стала себе неправильно поводити, забираючи дитину, залишала житло, була відсутньою по 3-5 днів або тиждень. Після цього поверталась і просила вибачення. Заради інтересів дитини він примирявся з відповідачкою. Вдома ОСОБА_2 часто зловживала спиртним, розпивала сама, а також ходила пиячити зі своїми знайомими, фактично вела аморальний спосіб життя. З вказаних причин у них виникали конфлікти. Останній раз перед припиненням їхніх стосунків 22 лютого 2019 року відповідачка забрала доньку і поїхала в невідомому напрямку, викравши його телефон та кошти в сумі 1000 грн. У зв`язку з чим він був вимушений звертатись до органів поліції, щоб розшукати дитину. В квітні 2019 року відповідачка сама зателефонувала, та у непристойній формі запропонувала йому забрати доньку, пояснивши, що вона їй не потрібна.

13 квітня 2019 року він поїхав у м. Охтирку до відповідачки, яка на той час стала проживати з новим співмешканцем, і остання віддала йому доньку. При цьому спочатку вона написала розписку від 13 квітня 2019 року про те, що віддає доньку тимчасово, потім 15 квітня 2019 року написала нову розписку про те, що віддає дитину, а в послідуючому зовсім перестала цікавитись донькою, перестала з нею навіть спілкуватись і приймати будь-яку участь у вихованні та утриманні дитини, хоча і продовжувала отримувала на доньку допомогу.

13 квітня 2019 року коли він забирав доньку, то побачив, що на дитині чисельні гематоми в області обличчя, на ніжках, по всьому тілу, а також сліди здушення в області шиї. У цей же день він звернувся до Сумської обласної дитячої лікарні, дитина була оглянута лікарями та був наданий висновок. Також інформація про побиття була передана до поліції. На бездіяльність робітників поліції ним подавалась скарга до суду. Відповідно до ухвали Охтирського міськрайсуду від 19 червня 2019 року орган поліції був зобов`язаний внести відомості за моїм повідомленням до ЄРДР. На даний час триває розслідування.

В червні 2019 року відповідачка один раз приїхала до нього з донькою у м. Суми для того, щоб переоформити допомогу на дитину, але дитина її зовсім не цікавила. Він впустив відповідачку, щоб вона переночувала, відповідачка вийшла на вулицю в його спортивному джемпері, щоб покурити, але після цього в квартиру більше не повернулась.

З часу, як він забрав дитину, тобто з 13 квітня 2019 року, відповідачка продовжує отримувати допомогу, але на утримання дитини коштів не надає. У зв`язку з вказаними обставинами він був вимушений у травні 2019 року звільнитись з роботи, щоб займатись доглядом за донькою.

На даний час він сам займається доглядом за дитиною, її вихованням та піклується про стан її здоров`я. Донька зареєстрована разом з відповідачкою у с. Тур`я Краснопільського району Сумської області, яка від спілкування з донькою та участі в її догляді та вихованні ухиляється, дитина проживає разом із ним, тому йому необхідно зареєструвати її разом з ним, оформити на дитину матеріальну допомогу, влаштувати до дитячого садочку, стягнути з відповідачки аліменти на утримання доньки, у зв`язку з чим виникла необхідність визначити місце проживання доньки разом з ним в судовому порядку.

За таких обставин, просить визначити місце проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з позивачем, стягнути з відповідачки на його користь аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 2000 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.

Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 15 жовтня 2019 року відкрите провадження у вказаній справі та вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання на 15 січня 2020 року о 13 год. 30 хв.

15 січня 2020 року на адресу суду надійшов висновок Управління Служби у справах дітей Сумської міської ради , в якому управління вважає за доцільне визначити місце пробивання малолітньої дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком, ОСОБА_1 (а.с.44).

15 січня 2020 року підготовче засідання протокольною ухвалою суду відкладено до 14 лютого 2020 року до 09 год. 10 хв. у зв`язку із відсутністю відомостей про належне сповіщення відповідачки про дату та час судового засідання та її неявкою в судове засідання.

Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 14 лютого 2020 року залучено до участі у справі за вказаним позовом як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Службу у справах дітей Охтирської міської ради, підготовче засідання відкладено до 20 березня 2020 року о 10 год. 15 хв.

10 березня 2020 року від Служби у справах дітей Охтирської міської ради надійшло повідомлення, в якому просять розгляд справи за вказаним позовом без представника служби. Також зазначено, що працівниками Служби у справах дітей Охтирської міської ради 27 лютого 2020 року проведена бесіда з громадянкою ОСОБА_2 , під час якої вона повідомила, що погоджується з позовними вимогами ОСОБА_1 в повному обсязі та не заперечує проти визначення місця проживання малолітньої дитини разом з батьком ОСОБА_1 (а.с. 96).

Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 20 березня 2020 року закрито підготовче судове засідання, призначено справу до судового розгляду по суті на 22 квітня 2020 року о 15 год. 00 хв.

В зазначене судове засідання сторони не з`явилися, про день та час судового розгляду повідомлялися належним чином.

Від представника позивача - адвоката Смирнової О.Л. надійшла заява, в якій позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить слухати справу в її відсутність, проти винесення заочного рішення не заперечує.

Відповідачка про час і місце розгляду справи повідомлялася належним чином, в судове засідання не з`явилася.

Представники третіх осіб - Управління Служби у справах дітей Сумської міської , Служби у справах дітей Краснопільської райдержадміністрації, Служби у справах дітей Охтирської міської ради в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Від представника Управління Служба у справах дітей Сумської міської ради надійшла заява про розгляд справи без участі представника управління.

Зі згоди позивача, висловленої в заяві його представника, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

В зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положенням ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Частина 3 ст. 12 ЦПК України встановлює обов`язок кожної сторони довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Також згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 цього Кодексу.

Під час судового розгляду встановлено, що від спільного проживання сторони мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження, відповідно до якого батьком дитини зазначено позивача - ОСОБА_1 , матір`ю - відповідачку ОСОБА_2 (а.с. 4).

Відповідно до довідки Тур`янського старостинського округу Краснопільського району Сумської області від 12 вересня 2019 року №18/02-24 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована разом з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.5).

З копії медичної довідки від 15 серпня 2019 року вбачається, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться і спостерігається у лікаря-педіатра ОСОБА_5 в КНП ЦПМСД№1№ СМР амбулаторія №1, почуває себе добре, знаходиться під постійним наглядом батька. Проживає за адресою: АДРЕСА_1 з татом. Батько кожного місяця приводить на огляд до лікаря. Маму за останні 8 місяців не бачили, до них вона не зверталась (а.с. 13).

Згідно ст. 153 СК України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Згідно ч. 1 ст. 161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 2 ст. 161 СК України суд не може передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Згідно принципу 6 Декларації прав дитини, прийнятої Генеральною асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, зростати під опікою і відповідальністю своїх батьків і усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір`ю.

Входячи з того, що відсутні докази на підтвердження неправомірної поведінки позивача, яка б перешкоджала вихованню ним дитини, доводи позовної заяви не спростовані відповідачкою, суд приходить до висновку про необхідність визначення місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з батьком.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

За нормами ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Частиною 2 ст. 182 СК України визначено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно положень ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ч.ч. 7, 8 ст. 7 СК України при вирішенні будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей і, тим більше, при захисті одного із основних прав дитини - права на утримання, яке кореспондується з конституційним обов`язком батьків утримувати дітей до їх повноліття.

В позовній заяві, позивач ставить вимоги про стягнення з відповідачки аліментів у розмірі 2000 грн., щомісячно, та оскільки відповідачкою не надано заперечень проти заявленого позову, вважає, що ця вимога також підлягає задоволенню.

На думку суду стягнення аліментів у зазначеному розмірі є справедливим та достатнім з урахуванням наведеного вище, рівності прав та обов`язків батьків щодо дитини (ст.141 СК України).

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, оскільки позивачу було відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі, з відповідачки на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1681 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 141, 264, 265, 280-284 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Управління Служба у справах дітей Сумської міської ради, Служба у справах дітей Краснопільської райдержадміністрації, Служба у справах дітей Охтирської міської ради про визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів задовольнити.

Визначити місце проживання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з батьком ОСОБА_1 .

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі в розмірі 2000 грн., щомісячно, починаючи стягнення з 20 вересня 2019 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держависудовий збір в сумі 1681 грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте Зарічним районним судом м. Суми за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до Зарічного районного суду м. Суми протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

Позивач може оскаржити рішення суду безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

Відповідно до п. 3 розділу XII Прикінцеві положення ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки щодо апеляційного оскарження, подання заяви про перегляд заочного рішення продовжуються на строк дії такого карантину.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_5 , РНОКПП суду не відомий.

Третя особа: Управління Служба у справах дітей Сумської міської ради, місцезнаходження: м. Суми, вул. Харківська, 35, код ЄДРПОУ 34743343.

Третя особа: Служба у справах дітей Краснопільської райдержадміністрації: місцезнаходження: 42400, Сумська область, смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, буд. 2, код ЄДРПОУ 35906400.

Третя особа: Служба у справах дітей Охтирської міської ради, місцезнаходження: 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Перемоги, буд.1.

Суддя А.П.Сидоренко

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення22.04.2020
Оприлюднено23.04.2020
Номер документу88873210
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/5908/19

Рішення від 22.04.2020

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 20.03.2020

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 14.02.2020

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 15.10.2019

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні