ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"23" квітня 2020 р. Справа № 924/1268/19
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі: суддя Виноградова В.В., розглянувши заяву відповідача 1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля-Телеком", м. Хмельницький
до: 1. публічного акціонерного товариства "Подільська телефонна компанія "Мітел", м. Хмельницький
2. товариства з обмеженою відповідальністю "ЛМДС", м. Київ
про визнання недійсними договору відступлення права вимоги та додаткового договору до нього
установив: у провадженні господарського суду Хмельницької області перебуває справа №924/1268/19 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля-Телеком", м. Хмельницький до публічного акціонерного товариства "Подільська телефонна компанія "Мітел", м. Хмельницький, товариства з обмеженою відповідальністю "ЛМДС", м. Київ про визнання недійсними укладених між публічним акціонерним товариством "Подільська телефонна компанія "Мітел" та товариством з обмеженою відповідальністю "АВНЮ" 11.07.2011 року договору про відступлення права вимоги, посвідченого приватним нотаріусом Хмельницького нотаріального округу Пруняком В.І. за реєстровим №1131, та додаткового договору від 01.11.2012 року до Договору відступлення вимоги, посвідченого приватним нотаріусом Хмельницького нотаріального округу Пруняком В.І. за реєстровим №2784.
Ухвалою суду від 06.04.2020 розгляд справи в судовому засіданні відкладено на 11:30 год. 27.04.2020.
22.04.2020 на адресу суду надійшла заява відповідача 1 - ПАТ "Подільська телефонна компанія "Мітел" (від 22.04.2020), в якій, посилаючись, зокрема, на положення ч. 1-4 ст. 197 ГПК України щодо можливості учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, просить забезпечити проведення судового засідання по справі в режимі відеоконференції за допомогою сервісу EASYCON.
Розглянувши заяву відповідача 1 про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, судом враховується таке.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч. ч. 1 - 5, 8 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Відповідно до п. п. 1-5 розділу 3 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 №196 № 169 (чинного на момент подання відповідачем 1 заяви), для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. В заяві учасник справи обов`язково вказує: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; номер телефону для зв`язку із судом. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
За визначенням п. 2 розділу 2 Порядку у вищезазначеній редакції система відеоконференцзв`язку (далі - система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon", що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку.
Отже, станом на час звернення відповідача 1 із заявою від 22.04.2020 для участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду нормативно-правовим актом було встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної роботи щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (реєстрація особи в системі "EasyCon" на сайті "Судова влада України", подача відповідного клопотання не пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання, з направленням цього клопотання іншим учасникам справи, зазначення електронної адреси, яка використана для реєстрації в системі відеоконференцзв`язку, наявність у суду технічної можливості (обладнання та можливості його використання у визначений день і час)).
Суд звертає увагу на те, що відповідачем 1 у поданій заяві не зазначено електронної адреси, яка використана ним для реєстрації в системі відеоконференцзв`язку, не надано доказів надсилання копії заяви іншим учасникам справи.
Одночасно, наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду у новій редакції (далі - Порядок).
Відповідно до п. п. 1-5 розділу 3 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Згідно з п. 2 розділу 2 Порядку система відеоконференцзв`язку (далі - система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
З аналізу наведеного слідує, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен, зокрема зареєструватися в системі за допомогою власного електронного підпису або з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації, також подати відповідну заяву не пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання з направленням цієї заяви іншим учасникам справи, зазначити електронну адресу, яка використана для реєстрації в системі, зазначити про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Як убачається з поданої відповідачем 1 заяви, остання також не відповідає вимогам Порядку (у новій редакції) щодо направлення іншим учасникам справи, зазначення електронної адреси, використаної для реєстрації в системі, зазначення про наявність або відсутність електронного підпису.
Одночасно відповідно до акту господарського суду Хмельницької області від 22.04.2020 про несправність (неналежне функціонування) системи відеоконференцзв`язку, проведення відеоконфернцзв`язку по справі №924/1268/19, яка призначена на 11:30 год. 27.04.2020 не відбудеться з технічних неполадок, що унеможливлює забезпечити участь представника відповідача у справі №924/1268/19 у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Таким чином, враховуючи прохання відповідача 1 про забезпечення проведення відеоконференції під час засідання у справі за допомогою сервісу EASYCON, відсутність технічної можливості для забезпечення проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою вищевказаного сервісу, відсутність відомостей про наявність інших доступних суду та відповідачу 1 засобів, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства, що унеможливлює обрання системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд доходить висновку, що заява відповідача 1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволені заяви відповідача 1 - ПАТ "Подільська телефонна компанія "Мітел" (від 22.04.2020) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Ухвала набирає законної сили 23.04.2020, оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 10 прим.: 1 - до справи, 2, 3 - позивачу (29017, м. Хмельницький, вул. Свободи, 9а; 29017, м. Хмельницький, вул. Свободи, 9а, оф. 309), 4 - адвокату Лук`яновій М.Л. (33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 44, оф. 71), 5, 6, 7 - відповідачу 1 (29000, м. Хмельницький, вул. Щорса, 44/1; 29017, м. Хмельницький, вул. Свободи, 9а; 29001, м. Хмельницький, вул. Соборна, 67/1), 8 - адвокату Собковичу В.В. ( 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 36/4 ), 9 - відповідачу 2 - ТОВ "ЛМДС" (03049, м. Київ, вул. Тополева, 6), 10 - адвокату Гороховській А.О. (02002, м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2Б, оф. 281А). Всім рек. з пов. про вруч.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2020 |
Оприлюднено | 23.04.2020 |
Номер документу | 88885673 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні