Справа № 446/1654/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2020 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Самсін М. Л.
при секретарі судового засідання Груба Л.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Кам`янка-Бузька Львівської області справу за позовом ОСОБА_1 до Запитівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
позивач просить суд встановити факт належності Свідоцтва про право власності на житловий будинок і господарські споруди, виданого Червоноградським МБТІ 27 грудня 1994 року на ім`я ОСОБА_2 її матері ОСОБА_2 , а також визнати за нею, ОСОБА_1 , 1957 року народження, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , належний при житті її матері ОСОБА_2 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка в свідоцтві про смерть записана як ОСОБА_2 .
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_2 , яка на день смерті була зареєстрована та проживала по АДРЕСА_1 . Після її смерті в спадщину вона вступила своєчасно шляхом фактичного проживання зі спадкодавцем та прийняття спадкового майна після її смерті. До маси спадкового майна увійшов житловий будинок АДРЕСА_2 . У зв`язку з тим, що у правовстановлюючих документах допущено помилку прізвище матері зазначено як ОСОБА_3 , тоді як правильно ОСОБА_4 , вона позбавлена можливості оформити належним чином у нотаріуса спадкові права, отримати свідоцтво на прийняття спадщини, тому змушена звернутись до суду.
Позивач ОСОБА_1 просить розгляд справи провести без її участі, позовні вимоги підтримує, про що зазначила у позовній заяві.
Відповідач Запитівська селищна рада, належно повідомлена про день та час слухання справи, в судове засідання представник не з`явився, хоча належним чином повідомлявся судом про дату та час розгляду справи, не попередив суд про причину неявки.
Відповідно до ч.2ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до ч. 4 ст. 268 ЦПК України , у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Згідно роз`яснень, що містяться в пункті 11постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року Про судове рішення у цивільній справі , … у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.
Перевіривши фактичні обставини справи, наявні докази в їх сукупності та взаємозв`язку суд з врахуванням того, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 10).
Згідно витягу № 00015413480 від 26.05.2015 року з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя, прізвище матері позивачки до державної реєстрації шлюбу зазначено ОСОБА_4 , після реєстрації шлюбу з ОСОБА_5 - ОСОБА_6 (а.с.14).
У свідоцтві про народження позивача ОСОБА_1 , дошлюбне прізвище якої ОСОБА_7 , матір`ю зазначена: ОСОБА_7 (а.с. 13).
Згідно заповіту, посвідченого 24 січня 2005 року секретарем виконкому Запитівської селищної ради, мати позивачки ОСОБА_2 заповіла житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1 своїй дочці ОСОБА_1 . (а.с.17)
У технічному паспорті на житловий будинок АДРЕСА_1 , замовником технічної інвентаризації зазначена ОСОБА_1 (а.с.18-22).
Згідно п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України однією із підстав припинення права власності є смерть власника.
Статтею 328 ЦК передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно із ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч.1ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень рішення суду, що набрало законної сили, є однією з підстав для реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна.
Обставини, які б вказували, що ОСОБА_2 при житті неправомірно набула або володіла житловим будинком АДРЕСА_1 , в суді не встановлено, натомість зазначений будинок дійсно рахується за спадкодавцем, згідно Свідоцтва про право власності на житловий будинок і господарські споруди, виданого Червоноградським МБТІ 27 грудня 1994 року на ім`я ОСОБА_2 (а.с.11).
Окрім того, згідно п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України , суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно з роз`ясненнями, які містяться в п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року Про встановлення фактів, що мають юридичне значення , при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Відповідно до листа ВСУ 01.01.2012 р. Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
При цьому, суд вважає, що позивач позбавлена можливості у позасудовому порядку встановити факт належності правовстановлюючого документу.
Таким чином, враховуючи, що встановлення факту належності правовстановлюючого документа має для позивача юридичне значення, оскільки необхідно для реалізації її права на спадщину, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу є обґрунтованою та підлягає задоволенню, окрім того, враховуючи, що позивач спадщину прийняла, суд вважає, що за позивачем необхідно визнати право на спадкове майно в судовому порядку.
Керуючись: ст. 346 , 328 , 1217 , 1297 ЦК України ст. 10 , 60 , 212 , 213 , 315 , 319 ЦПК України , суд -
ВИРІШИВ:
позов ОСОБА_1 до Запитівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Встановити факт належності правовстановлюючого документу Свідоцтва про право власності на житловий будинок і господарські споруди, виданого Червоноградським МБТІ 27 грудня 1994 року на ім`я ОСОБА_2 її матері ОСОБА_2 ;
Визнати за ОСОБА_1 , 1957 року народження, РНОКПП НОМЕР_2 , що зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який належав при житті її матері ОСОБА_2 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка в свідоцтві про смерть серії НОМЕР_3 , видане виконавчим комітетом Запитівської селищної ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, записана як ОСОБА_2 .
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не булу вручену у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_4 , виданий 22.02.1999 року Кам`янка-Бузьким РВ УМВС України у Львівській області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Запитівська селищна рада Кам`янка-Бузького району Львівської області, юридична адреса: вул. Київська, буд. 52 смт. Запитів Кам`янка-Бузького району Львівської області; код ЄДРПОУ 04525722, поштовий індекс 80461, тел. (03254) 35233.
Суддя: М.Л. Самсін
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88893998 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Самсін М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні