Ухвала
від 23.04.2020 по справі 757/16465/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16465/20-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2020 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді надійшло клопотання Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту про накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» (код ЄДРПОУ 38633740), що знаходиться за адресою: Харківська область, смт Нова Водолага, вул. Харківська, 144-А, а саме: на майнові права інтелекутальної власності на знак для товарів і послуг «НовоАбразив», на який видано свідоцтво № 188698 від 25.07.2014.

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що під час досудового розслідування виникла необхідність накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності ТОВ «Нововодолазський абразивний завод», а саме: на майнові права інтелекутальної власності на знак для товарів і послуг «НовоАбразив», на який видано свідоцтво № 188698 від 25.07.2014. Метою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів, оскільки постановою прокурора від 06.04.2020 майнові права інтелектуальної власності ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» визнано речовими доказами в рамках даного кримінального провадження.

З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Київською місцевою прокуратурою №6 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42020101060000118 відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2020 за ознаками вчинення кримінальних правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358, ч.2 ст.15, ч.1 ст.190 КК України.

Невстановлені особи подали до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільськогосподарського господарства України договір про передачу виключних прав на знак для товарів і послуг України від 19.09.2019 в якому міститься підроблені підписи директора та співзасновника ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Під час допиту співзасновника ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» ОСОБА_5 та директора ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» ОСОБА_4 встановлено, що підписи від їх імені на угоді про передачу виключних прав на знак для товарів і послуг України від 19.09.2019, який був поданий невстановленими досудовим розслідуванням особами до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільськогосподарського господарства України з метою здійснення публікації в бюлетні та внесення до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг по свідоцтву України № НОМЕР_1 їм не належать.

Відповідно до свідоцтва України на знаки для товарів і послуг відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг по свідоцтву України № НОМЕР_1 торгівельна марка «НовоАбразив» належить ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» в особі директора на праві власності.

Постановою прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 , 06.04.2020 року, визнано майнові права інтелекутальної власності на знак для товарів і послуг « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на який видано свідоцтво № НОМЕР_1 від 25.07.2014 - речовим доказом у кримінальному провадженні № №42020101060000118.

Прокурор до судового засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, доводи клопотання підтримав у повному обсязі.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» (код ЄДРПОУ 38633740), що знаходиться за адресою: Харківська область, смт Нова Водолага, вул. Харківська, 144-А, а саме: на майнові права інтелекутальної власності на знак для товарів і послуг «НовоАбразив», на який видано свідоцтво № 188698 від 25.07.2014, оскільки вказане майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України та є доказом кримінального правопорушення, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності ТОВ «Нововодолазський абразивний завод» (код ЄДРПОУ 38633740), що знаходиться за адресою: Харківська область, смт Нова Водолага, вул. Харківська, 144-А, а саме: на майнові права інтелекутальної власності на знак для товарів і послуг «НовоАбразив», на який видано свідоцтво № 188698 від 25.07.2014.

Заборонити ДП "Український інститут інтелектуальної власності" (УКРПАТЕНТ), розташованого за адресою: м. Київ, вул. Глазунова, 1, реєструвати зміни власника знака для товарів і послуг «НовоАбразив», який належить ТОВ «Нововодолазський абразивний завод».

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.04.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу88894957
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/16465/20-к

Ухвала від 23.04.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні