Справа № 426/4065/20
УХВАЛА
22 квітня 2020 року м.Сватове
Суддя Сватівського районного суду Луганської області Бабічева Л.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, представник позивача адвокат - Осьмак Яніна Валеріївна, -
ВСТАНОВИВ :
Шубін В.П., Крюкова М.В. звернулися суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Вважаю, що зазначену позовну заяву треба залишити без руху, оскільки її подано без додержання вимог, викладених у ст.175, 177 ЦПК України, а саме:
- у позовній заяві зазначено ціну позову 356213,80 грн., яка згідно п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України має визначатись вартістю майна, і саме з вартості спірного майна повинен бути сплачений судовий збір. При цьому позивачі не вказують у позовній заяві вартість земельної ділянки розміром 5,8832 га на час звернення до суду з позовом та не зазначили докази, що підтверджують цю обставину.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У поданому позові позивачами заявлено позовні вимоги майнового характеру до відповідача про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом, а саме: позивач ОСОБА_1 просить визнати за ним право власності на земельні ділянки, розташовані на території Петрівської сільської ради Сватівського району, площею 5.3657 га, площею 5.8832 га, та 1/ 2 частку земельної ділянки, площею 5,8832 га, позивач ОСОБА_2 просить визнати за нею право власності 1/ 2 частку земельної ділянки, площею 5,8832 га, розташовану на території Петрівської сільської ради Сватівського району.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ Про судовий збір .
Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (зі змінами та доповненнями), судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.7 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі, якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Однак, до позовної заяви додано квитанцію про сплату позивачем ОСОБА_1 судового збору на загальну суму 3562,14 грн..
Позивач ОСОБА_2 , заявляючи вимогу майнового характеру, не сплатила судовий збір у визначеному законом розмірі, та не вказала у позовній заяві вартість земельної ділянки розміром 5,8832 га, відповідно до якої має бути сплачений судовий збір.
- у порушення вимог п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України , викладаючи обставини, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги, посилаються на ту обставину, що документи на земельні ділянки були втрачені, однак, не зазначають, якими доказами підтверджується те, що позивачам було відмовлено у видачі дублікатів правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
Крім того, позивачі у позовній заяві вказують у якості відповідача ОСОБА_3 , яка є донькою позивача ОСОБА_1 , при цьому позивач ОСОБА_1 не обгрунтовує, які саме його права та яким чином порушено, не визнано чи оспорюються відповідачем, у чому полягає спір між ним та вказаним відповідачем та необхідність захисту порушеного права. Позивач не вказує про наявність чи відсутність інших спадкоємців за законом, крім позивача, після смерті батька - ОСОБА_1 .. Також не вказано про наявність чи відсутність інших спадкоємців за законом після смерті матері позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_4 ..
Згідно п.7 Постанови Пленуму ВСУ №2 від 12.06.2009 року Про застосування норм цивільного законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
При таких обставинах, відповідно до ст.185 ЦПК України , вважаю, що позов підлягає залишенню без руху та позивачам слід надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, - залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали та роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачам.
Відповідно до п.3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), процесуальний строк щодо залишення позовної заяви без руху продовжується на строк дії такого карантину.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Бабічева
Суд | Сватівський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88901511 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сватівський районний суд Луганської області
Бабічева Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні