Справа № 713/15/20
Провадження №2/713/140/20
РІШЕННЯ
іменем України
15.04.2020 м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді Кибич І.А., з участю секретаря судових засідань Андрюк О.Д., з участю представника позивача адвоката Стратія М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вижниця в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого згідно договору про надання правової допомоги представляє адвокат Стратій Миколи Васильовича, до Мигівської сільської ради, Вижницького району Чернівецької області, де третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог є ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -
У С Т А Н О В И В:
Стислий виклад позиції позивача.
Позивач ОСОБА_1 , інтереси якого згідно договору про надання правової допомоги представляє адвокат Стратій М.В. звернувся в суд з позовом про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, до Мигівської сільської ради, Вижницького району Чернівецької області, де третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог є ОСОБА_2 .
Просить визнати за ним, ОСОБА_1 , право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті його батька - ОСОБА_3 , а саме: житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 .
Свої позовні вимоги обґрунтувала наступним.
Прийняв спадщину після смерті свого батька ОСОБА_3 , що підтверджується матеріалами спадкової справи №14/2019 року, що знаходиться у провадженні ОСОБА_4 , приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Чернівецької області. В подальшому розглянувши заяву про право на спадщину приватний нотаріус відмовив в оформленні права власності.
Свою відмову нотаріус обґрунтував наступним: вивчивши документи та заяву, подану 28 лютого 2019 року ОСОБА_5 , яка діє від імені ОСОБА_1 , на предмет видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, на спадкове майно, а саме на незавершений житловий будинок, що знаходиться у АДРЕСА_1 , що залишився після смерті його батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Мигове Вижницького району Чернівецької області та був зареєстрований та проживав на момент смерті в АДРЕСА_1 . Встановив, що свідоцтво про право на спадщину за законом на незавершений житловий будинок, що знаходиться у АДРЕСА_1 , що залишився після смерті його батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , не може бути видане з таких причин.
При встановленні належності майна, що підлягає успадкуванню, було встановлено, що у спадкоємця на підтвердження права власності ОСОБА_3 на вказаний незавершений житловий будинок, що знаходиться у АДРЕСА_1 , було пред`явлено технічний паспорт (інвентарний № 4/586 та не було належних правовстановлюючих документів, як те передбачено порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127. За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз`яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
ОСОБА_3 , є його батько, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Він є спадкоємцем за законом першої черги. Після смерті батька - ОСОБА_3 залишилось нерухоме майно, а саме: житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами,який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . За час свого життя ОСОБА_3 не встиг здійснити державну реєстрацію права власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що розташований: АДРЕСА_1 . Згідно довідки виданої виконавчим комітетом Мигівської сільської ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_3 перебував на реєстраційному обліку за місцем проживання у АДРЕСА_1 , з 1993 року по 22.04.2018 року, тобто по день його смерті. На день смерті ОСОБА_3 разом з ним в одному будинку були зареєстровані: ОСОБА_6 - колишня дружина; ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Колишня дружина померлого права на спадщину немає у зв`язку із тим, що шлюб було розірвано у 2004 році. Особи, які мають право на обов`язкову частку у спадщині ОСОБА_3 є його сестра - ОСОБА_2 , але вона у нотаріуса письмово відмовилась від прийняття спадщини.
Заяви (клопотання) учасників справи.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_7 позовні вимоги підтримав, посилався на обставини викладені в позові, просив задовольнити.
В судове засідання представник відповідача Мигівської сільської ради не з`явився, належним чином повідомлені про час та місце засідання, про що є відомості в матеріалах справи. До початку засідання від представника відповідача Мигівської сільської ради надійшла заява, в якій просять справу розглядати без участі представника сільської ради.
В судове засідання третя особа ОСОБА_2 не з`явилась, належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомила
Суд, заслухавши представника позивача Стратій М.В., вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, прийшов до висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.
В силу ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів .
На підставі ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
В силу ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 , виданого 04 жовтня 2018 року Вижницьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, актовий запис №01; копією свідоцтва про народження Серія НОМЕР_2 , виданого Мигівською сільською радою, Вижницького району Чернівецької області, актовий запис №54.
Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається із незавершеного будівництвом житлового будинку 1993 року побудови, готовністю 63%, що розташований в АДРЕСА_1 , що підтверджується копією технічного паспорту.
Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_7 обґрунтовуючи підстави звернення з позовом до суду, визначили спосіб для відновлення порушених прав, шляхом визнання права власності на спадкове майно за законом, а саме, незавершений будівництвом житловий будинок, що розташований в АДРЕСА_1 .
На підтвердження позивачем ОСОБА_1 та його представником ОСОБА_7 позовних вимог, надано наступні докази:
Довідка Мигівської сільської ради №32 від 17.01.2019 року з даних якої вбачається, що ОСОБА_3 перебував на реєстраційному обліку за місцем проживання в АДРЕСА_1 , з 1993 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто по день смерті. На день смерті ОСОБА_3 разом з ним в одному будинку були зареєстровані: ОСОБА_8 - колишня дружина, ОСОБА_1 - син, ОСОБА_2 - дочка. Спадкоємці за законом після смерті ОСОБА_3 зі слів заявника є син - ОСОБА_1 , дочка ОСОБА_2 . Довідка про коло інших спадкоємців у виконкомі сільської ради немає.
Довідка Мигівської сільської ради №107 від 25 липня 2019 року з даних якої вбачається, що Мигівська сільська рада повідомляє, що надати копії рішення Мигівської сільської ради, про виділення ОСОБА_3 земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку в АДРЕСА_1 , відомості відсутні, всі рішення сільської ради включно 2017 рік здані на зберігання до архівного відділу Вижницької РДА.
Копія архівного витягу з протоколу №3 Зборів уповноважених колгоспників колгоспу ім.Леніна від 19 червня 1989 року з даних якого вбачається, що протоколом №3 Зборів уповноважених колгоспників колгоспу ім.Леніна від 19 червня 1989 року вирішено порядок денний: 3. Розгляд заяв. 5. Виділити присадибні ділянки слідуючим колгоспникам: ОСОБА_3 виділити 0,08 га.
Копія виписка із рішення №112 від 08 серпня 1990 року з даних якого вбачається, що Мигівська сільська рада надано дозвіл ОСОБА_3 на будівництво індивідуального житлового будинку на три кімнати, житловою площею 53,91 кв.м. і господарських споруд для особистого підсобного господарства площею 53 кв.м. в с.Мигове на земельній ділянці площею 0,08 га., виділеного рішення загальних зборів колгоспу №3 від 19 липня 1989 року.
Копія будівельного паспорта на забудову садиби в сільському населеному пункті Української ССР з даних якого вбачається, що забудовником житлового будинку в с.Мигове, Вижницького району Чернівецької області є ОСОБА_3 .
Копія проекту забудови земельної ділянки індивідуального забудовника ОСОБА_3 в с.Мигове, Вижницького району Чернівецької області.
Довідка Мигівської сільської ради №33 від 20.01.2020 року з даних якого вбачається, що всі протоколи виконкомів та сесій сільської ради по 2017 рік включно знаходять у архівному відділі Вижницької РДА, тому надати матеріали не представляється можливим.
Постанова приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Штефюк О.О. №51/02-31 (с/с 14/2019) від 28.02.2019 року про відмову у вчиненні нотаріальної дії з даних якої вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на незавершений житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 , у зв`язку з тим, що його представником не були надані належним чином оформлені документи, що посвідчують право власності після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
З копії спадкової справи №14/2019 року до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 вбачається, що 28 лютого 2019 року ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 звернулась до приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу Штефюка О.О. із заявою про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3 . Спадкоємець за законом ОСОБА_2 21.02.2019 року скерувала заяву про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 . Інших спадкоємців за законом чи за заповітом та осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадковому майні немає.
При зверненні з даним позовом до суду позивач посилається на загальні вимоги щодо спадкування за законом.
Згідно ст. ст. 1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ч.2 ст.1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно ст.1268 ЦК України спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з часу відкриття спадщини подав заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Однією з таких підстав є успадкування прав на майно, в тому числі за законом відповідно до ст. 1217 ЦК України.
Відповідно до ст. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу..
Відповідно до ст.1262 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
При вирішенні справи судом застосовано наступні норми права.
Відповідно до ч.2 ст.41 Конституції України, право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ч.1 ст.182 ЦК України, право власності на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
У відповідності до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з моменту такої реєстрації.
Згідно ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).
Як зазначив Верховний Суд України в своїй постанові № 6-47цс16 від 07.09.2016 року, новостворене нерухоме майно набуває юридичного статусу житлового будинку після прийняття його до експлуатації і з моменту державної реєстрації права власності на нього. Однак до цього, не будучи житловим будинком з юридичного погляду, об`єкт незавершеного будівництва є сукупністю будівельних матеріалів, тобто речей як предметів матеріального світу, щодо яких можуть виникати цивільні права та обов`язки, тому такий об`єкт є майном, яке може належати на праві спільної сумісної власності подружжю і підлягати поділу між ними.
Відповідно до п.15 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 07.02.2014 року "Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав", до завершення будівництва (створення) майна, а якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, то до моменту прийняття його до експлуатації, або якщо право власності на таке нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, то до моменту державної реєстрації право власності на новостворене майно та об`єкт незавершеного будівництва не виникає (стаття 331 ЦК). У зв`язку із цим до виникнення права власності на таке майно право власності існує лише на матеріали, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення) майна. Отже, законом не передбачено можливість визнання права власності на новостворене майно та об`єкт незавершеного будівництва в судовому порядку, якщо право власності на таке майно не було зареєстроване раніше в установленому законодавством порядку.
Згідно правового висновку викладеного у постанові ВСУ від 18 грудня 2019 року у справі Справа № 200/22329/14-ц (провадження № 14-483цс19) визначено, що за положеннями пункту 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461, прийняття в експлуатацію об`єктів, що належать до І-ІІІ категорії складності, та об`єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об`єкта до експлуатації. Отже, державній реєстрації підлягає право власності тільки на ті об`єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку. Визнання ж права власності на об`єкт незавершеного будівництва, не прийнятого до експлуатації, в судовому порядку нормами ЦК України чи іншими нормативними актами не передбачено. Зазначений висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 27 травня 2015 року у справі № 6-159цс15, і підстав для відступу від нього не вбачається.
З матеріалів справи судом встановлено, що спадкодавець ОСОБА_3 за життя із заявою для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований об`єкт нерухомого майна до уповноваженого державного органу не звертався; документу, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта немає, незавершений будівництвом житловий будинок 1993 року побудови, готовністю 63%.
Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ч.1, 5, 6 ст.81 ЦПК України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Таким чином, аналізуючи зазначені норми закону, повно та всебічно з`ясувавши вищевказані обставини, які стосуються предмету доказування, та оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами у справі доказів, суд приходить до висновку, що державній реєстрації підлягає право власності тільки на ті об`єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку. Визнання права власності на об`єкт незавершеного будівництва, не прийнятого в експлуатацію, в судовому порядку нормами Цивільного кодексу України чи іншими нормативними актами не передбачено, а тому в задоволенні позову ОСОБА_1 , інтереси якого згідно договору про надання правової допомоги представляє адвокат Стратій Миколи Васильовича, до Мигівської сільської ради, Вижницького району Чернівецької області, де третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог є ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, а саме, незавершений будівництвом житловий будинок з належними надвірними будівлями та господарськими спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , необхідно відмовити.
Крім цього, суд зазначає, що 02.04.2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) (опубліковано в газеті Голос України №62 (7319) 02 квітня 2020 року), розділ ХII Прикінцеві положення доповнено пунктом 3 такого змісту: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину .
Керуючись ст.ст. 16, 328, 331, 392, 1216, 1218, 1233-1236, 1268-1270 ЦК України, ст.ст.4, 13, ст.76, 77, 247, 258-265, 354 ЦПК України, Суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволені позову ОСОБА_1 , інтереси якого згідно договору про надання правової допомоги представляє адвокат Стратій Миколи Васильовича, до Мигівської сільської ради, Вижницького району Чернівецької області, де третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог є ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, а саме, незавершений будівництвом житловий будинок з належними надвірними будівлями та господарськими спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини рішення - з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Вижницький районний суд Чернівецької області.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (РНОКПП - НОМЕР_3 ), зареєстроване місце проживання 59236, с.Мигове, Вижницького району Чернівецької області.
Відповідач:
Мигівська сільська рада, Вижницького району Чернівецької області, Код ЄДРПОУ: 04418274, юридична адреса 59236, с.Мигове вул.Центральна, 153, Вижницького району Чернівецької області.
Третя особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване місце проживання 59236, с.Мигове , Вижницького району Чернівецької області.
Суддя І. А. Кибич
Суд | Вижницький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88903309 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вижницький районний суд Чернівецької області
Кибич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні