Ухвала
від 27.04.2020 по справі 922/1265/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"27" квітня 2020 р. м ХарківСправа № 922/1265/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТРОКУБ" (61023, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 106, кімната 304, ідентифікаційний код 40391324) до Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ" (04053, м. Київ, вул. Кудрявська, буд. 26/28, ідентифікаційний код 30019775) в особі філії Бурове Управління "Укрбургаз" АТ "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ" (63304, м. Красноград, вул. Полтавська, 86, ідентифікаційний код ВП 00156392) про стягнення 650 939,85 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТРОКУБ" (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача - Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ" в особі філії Бурове Управління "Укрбургаз" АТ "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ", в якій позивач просить стягнути з відповідача грошові кошти у розмірі 525 000,00 грн - сума основного боргу, 92 112,33 грн - пені, 18498,32 грн - 3 % річних та 15 329,20 грн. інфляційних. Також, позивач просить стягнути з відповідача витрати зі сплати судового збору у розмірі 9 764,10 грн.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає про порушення відповідачем умов договору № УБГ832/031-18 з надання послуг від 09.11.2018, який укладений між позивачем та відповідачем, несвоєчасну оплату наданих позивачем послуг та виникнення основного боргу перед позивачем, у зв`язку із чим позивачем нараховані: пеня, три відсотки річних та інфляційні нарахування.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.3 ст.29 ГПК України, позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.

Позов подано до господарського суду Харківської області за місцезнаходженням Бурового Управління "Укрбургаз" Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ".

Згідно з ч.2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Проте, позивачем не зазначено місцезнаходження, поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ". Також не визначено, що Бурове Управління "Укрбургаз" є відокремленим підрозділом Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ" та даний позов подається в особі вказаного відокремленого підрозділу, що має бути усунуто позивачем.

Відповідно до п.3 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Як вбачається з позовної заяви вона не містить докладного і обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються, що має бути усунуто позивачем.

Крім того, суд зазначає, що подані позивачем копії письмових доказів не відповідають вимогам частини четвертої, п`ятої статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).

Так, судом встановлено, що надані до позовної заяви документи містять відмітку про засвідчення копії: "Згідно з оригіналом" та підпис, проте не містять назви посади, ініціалів та прізвища особи, що їх посвідчує, та дати їх посвідчення, що не відповідає вимогам ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Згідно з ч.1, ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" з змінами, внесеними згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 р. N 239; від 22 квітня 2020 р. № 291 відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. з 12 березня до 11 травня 2020 року на усій території України запроваджено карантин.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" у Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., N 48, ст. 436) розділ X "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 4 такого змісту:

"4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.

Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу 10-денний строк з дня вручення даної ухвали, проте не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області: уточнень відомостей щодо відповідача у справі, зокрема щодо зазначення місцезнаходження, поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ", докладного і обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються, зокрема розрахунок основного боргу має містити інформацію про вартість послуг, які надані позивачем в межах строку дії договору № УБГ832/031-18 від 09.11.2018, докази, що підтверджують надання послуг позивачем, прийняття їх відповідачем, строк оплати послуг, фактично одержані суми оплати, сальдо по кожному акту здачі - прийняття наданих послуг, підсумкове сальдо, та розрахунок пені має бути складений по кожному акту здачі - прийняття окремо і повинен містити дати з яких починається нарахування пені, дати в які закінчується нарахування, кількість днів прострочення, суми боргу на які нараховується пеня (із зазначенням нарахованих та сплачених сум), розміри ставок пені (із зазначенням розміру облікової ставки на НБУ на рік та відповідно розрахованої ставки пені на день) підсумкової суми пені за кожний період нарахування та підсумкової суми пені заявленої до стягнення), аналогічний розрахунок має бути складено по заявленим до стягнення 3% річних та інфляційних з вказанням періоду нарахування на прострочену суму боргу окремо по кожній наданій послуги; засвідчених відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТРОКУБ" без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали, проте не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Позивачу у встановлений строк подати до господарського суду Харківської області:

- відомості щодо відповідача у справі, зокрема щодо зазначення місцезнаходження, поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: Акціонерного товариства "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ";

- докладний і обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, зокрема розрахунок основного боргу має містити інформацію про вартість послуг, які надані позивачем в межах строку дії договору № УБГ832/031-18 від 09.11.2018, докази, що підтверджують надання послуг позивачем, прийняття їх відповідачем, строк оплати послуг, фактично одержані суми оплати, сальдо по кожному акту здачі - прийняття наданих послуг, підсумкове сальдо, та розрахунок пені має бути складений по кожному акту здачі - прийняття окремо і повинен містити дати з яких починається нарахування пені, дати в які закінчується нарахування, кількість днів прострочення, суми боргу на які нараховується пеня (із зазначенням нарахованих та сплачених сум), розміри ставок пені (із зазначенням розміру облікової ставки на НБУ на рік та відповідно розрахованої ставки пені на день) підсумкової суми пені за кожний період нарахування та підсумкової суми пені заявленої до стягнення), аналогічний розрахунок має бути складено по заявленим до стягнення 3% річних та інфляційних з вказанням періоду нарахування на прострочену суму боргу окремо по кожній наданій послуги;

- засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.

Звернути увагу сторін на те, що усі заяви, клопотання, пояснення, докази тощо, які подаються до суду, мають бути одночасно направлені іншим учасникам справи.

Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили 27.04.2020.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу складено (підписано) 27.04.2020.

Суддя І.О. Чистякова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.04.2020
Оприлюднено28.04.2020
Номер документу88928433
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1265/20

Ухвала від 12.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні