ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"27" квітня 2020 р. м ХарківСправа № 922/1244/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.
розглянувши матеріали позовної заяви про визнання додаткової угоди укладеною (вх.№1244/20 від 22.04.2020) у справі
за позовом позивача 1 - ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ;
позивача 2 - Фермерського господарства Акулова Василя Володимировича , 63754, Харківська область, Дворічанський район, с. Великий Веселок, вул. Жовтнева, буд.1, код ЄДРПОУ 43241321;
про визнання укладеною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі від 14.11.2016
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та Фермерське господарство " ОСОБА_1 " звернулись до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про визнання укладеною Додаткової угоди про внесення змін до Договору оренди землі від 14.11.2016 між позивачами та відповідачем у наступній редакції:
ДОДАТКОВА УГОДА
про внесення змін до договору оренди
землі від 29 червня 2016 року земельної ділянки кадастровий номер 6321886000:01:000:0164, номер запису про інше речове право 15821448
Головне управління Держгеокадастру у Харківській області (код ЄДРПОУ 39792822), в особі керівника Говоного управління, який діє на підстав Положення про Головне управління Держгеокадастру у Харківській області затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру від 03.03.2015 року № 21 зі змінами який надал іменується СТОРОНА 1
Громадянин України ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий Дворічанським РВ УМВС України е Харківській області 12.06.1996 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) що мешкає АДРЕСА_1 , який надал іменується СТОРОНА 2
Фермерське господарство Акулова В.В. (код ЄДРІІОУ 43241321) в особ: Голови господарства Акулова В.В., іцо діє па підставі Статуту, який надалі іменується СТОРОНА З
(в подальшому разом іменуються СТОРОНИ , а окремо - СТОРОНА )
В зв`язку з тим, що відповідно до умов договору оренди земельної ділянки, земля надавалась громадянину України ОСОБА_1 для ведення фермерського господарства і Акулов В.В. створив та зареєстрував юридичп) особу Фермерське господарство в Статут якого вніс вказану в Договорі земельну ділянку, уклали дану Додаткову угоду до Договору про наступне:
1. В порядку та на умовах, визначених цією Додатковою угодою, СТОРОНИ домовилися про заміну СТОРОНИ 2 на СТОРОНУ 3 як зобов`язану та утіравнену сторону у Договорі.
2. СТОРОНА 1 підтверджує згоду на заміну СТОРОНИ 2 на СТОРОНУ 3 в Договорі в порядку та на умовах, визначених цією Додатковою угодою.
3. Заміна СТОРОНИ за цією Додатковою угодою не тягне за собою жодних інших змін умов Договору, окрім тих, що пов`язані із заміною СТОРОНИ 2 па СТОРОНУ 3.
4. Усі спори, що виникають з цієї Додаткової угоди або пов`язані з неіс, вирішуються шляхом переговорів. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку.
5. Строк дії цієї Додаткової угоди відповідає строку дії Договору.
6. Ця Додаткова угода складена при повному розумінні СТОРОНАМИ ї умов та термінології, українською мовою у трьох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, - по одному для кожної із СТОРІН.
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ СТОРІН
Головне управління Держгеокадастру у Харківській області в особі керівника Головного управління, який діє на підставі Положення про Головне управління Держгеокадастру у Харківській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 03.03.2015 року №21 зі змінами Місцезнаходження юридичної особи: вул. Космічна, 21, 2 підїзд, поверх 8,9 м.Харків, 61145, код ЄДРПОУ 39792822
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім цього, згідно відповідно до ч.1-2 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем не надано доказів сплати судового збору. Оскільки позовна заява подана до господарського суду Харківської області, то судовий збір повинен бути сплачений за платіжними реквізитами, визначеними для господарського суду Харківської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів. Отже, з урахуванням вимог вказаного вище пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за дві вимоги немайнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Враховуючи наведені норми, способом усунення недоліку позовної заяви визначається подання до суду оригіналу документа, який підтверджує сплату судового збору у розмірі 2102,00грн., на належні платiжнi реквiзити господарського суду Харківської області.
Окрім цього, згідно зі ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку від 05.03.2009 № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Водночас, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем не надано доказів надіслання позову разом з додатками на адресу відповідача, що є порушення вимог ст. 164 ГПК України та є безумовною підставою для залишення позову без руху.
Окрім цього, суд зазначає, що в порушення вимог п. 8, 9, 10 ст. 162 ГПК України, позивачем не надано суду докази, не зазначено докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що на переконання суду свідчить про те, що позовна заява вх. 1244/20 подана позивачами не відповідає вимогам ст. 162, 164 ГПК України, що в розумінні статті 174 ГПК України є підставою для залишення позову без руху.
Беручи до уваги те, що позивачем подано позов, без доказів сплати судового збору, доказів направлення позову відповідачу, враховуючи, що позивачем не зазначено докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав , суд дійшов висновку про те, що позовна заява (вх.№1244/20 від 22.04.2020) не відповідає вимогам статей 162,164,172 ГПК України, а тому суд залишає вказану позовну заяву без руху, надаючи позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом сплати та надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 2102,00грн., надсилання та надання суду доказів надсилання позову разом з додатками іншим учасникам справи, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та надання інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав .
На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд-
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 та Фермерського господарства ОСОБА_1 про визнання укладеною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі від 14.11.2016 .
2. Надати позивачам строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:
- сплати та надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 2102,00грн.;
- надсилання та надання суду доказів надсилання позову разом з додатками іншим учасникам справи;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та надання інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав .
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу складено та підписано 27.04.2020 .
Суддя Н.А. Новікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 27.04.2020 |
Номер документу | 88928515 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні