Справа №: 272/421/19
Провадження № 2/272/13/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2020 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Карповця В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Степанчук Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮКАНТ М» про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, суд, -
встановив:
Позивач звернувся до Андрушівського районного суду Житомирської області з позовом в якому просить суд, визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 3,1519 га, кадастровий номер 1820384800:04:000:0090, укладений між ОСОБА_2 та ТОВ «ЮКАНТ М» .
В судові засідання призначені на 28 лютого 2020 року, 06 квітня 2020 року та 22 квітня 2020 року позивач не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомляв, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав. Крім того, в матеріалах справи також відсутня заява позивача ОСОБА_1 про розгляд справи у його відсутність.
Представник відповідача ТОВ «ЮКАНТ М» в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи, відзиву, не подавав.
У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Частиною 1 статті 44 ЦПК України встановлено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Будучи ініціатором судового розгляду справи позивач насамперед має активно використовувати власні процесуальні права, тобто здійснювати їх з метою, з якою такі права були надані.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
Своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ є одним із завдань цивільного судочинства.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить з того, що положення п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Відповідно до положень ч.5 ст.223 та п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що неодноразова неявка позивача ОСОБА_1 в судові засідання, та неповідомлення про причини неявки дають підстави стверджувати про неналежне здійснення позивачем своїх процесуальних прав і виконання покладених на нього процесуальних обов`язків, що виразилося у відсутності інтересу до позовної заяви, та призвело до затягування розгляду даної справи.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що в даному випадку наявні підстави передбачені ст.257 ЦПК України для залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку з неодноразовою неявкою позивача в судові засідання, та неповідомлення про причини неявки.
При цьому, відповідно до ч.2 ст.257 ЦПК України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Керуючись ст.ст.12,44, 200, 257, 258, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮКАНТ М» про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним - залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу, що залишення заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до суду повторно, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду на протязі п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
При цьому, у відповідності до підпункту 15.5. пункту 15 розділу ХІІІ «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Житомирського апеляційного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області.
Суддя:В. В. Карповець
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2020 |
Оприлюднено | 28.04.2020 |
Номер документу | 88935338 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Карповець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні