328/533/20
27.04.2020
2/328/352/20
РІШЕННЯ
Іменем України
27 квітня 2020 року м. Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Андрущенка О.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Гончарук В.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Токмак цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 , Токмацький міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання батьківства,
встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 , Токмацький міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання батьківства, а саме: просила визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 її батьком.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що відповідно до свідоцтва про народження, її батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , а державна реєстрація народження позивачки проведена відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, а саме: за заявою її матері ОСОБА_3 .. Вказала, що її біологічним батьком є відповідач по справі - ОСОБА_2 , з яким з дня її народження мати проживала однією сім`єю без реєстрації шлюбу за межами України, а в період з 2007 по 2018 рік в Україні за адресою: АДРЕСА_1 .
Після народження позивачки запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадився за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька записані за вказівкою її матері, так, як із відповідачем вона не перебувала у зареєстрованому шлюбі, останній подати заяву про реєстрацію дитини саме як батько на той час не міг.
За час спільного проживання батьків позивачки, вони мали спільний побут, спільний бюджет. Весь час ОСОБА_1 знала, що ОСОБА_2 є її рідним батьком, який піклувався про неї, забезпечував матеріально.
На даний час позивачка переїхала жити до міста Харкова, проживає та зареєстрована там в квартирі, яку їй придбав батько ОСОБА_2 .
На даний час визнання батьківства для позивачки важливе і принципове значення та необхідне з метою ідентифікації родинного походження від відповідача, в зв`язку з чим вона змушена була звернутися до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою Токмацького районного суду Запорізької області від 30 березня 2020 року позовну заяву було прийнято до розгляду та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Позивачка в підготовче судове засідання не з`явилася, до суду надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримала, просила задовольнити, визнати її батьком ОСОБА_2 .
Відповідач в підготовче судове засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов визнав та зазначив той факт, що він є батьком позивачки та не заперечує щодо внесення його до актового запису про народження дитини, як батька ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , просив позов задовольнити.
ОСОБА_3 в підготовче судове засідання не з`явилася, до суду надала заяву про розгляд справи за її відсутності, проти позову не заперечувала, просила задовольнити, підтвердила той факт, що позивачка є рідною донькою відповідача.
Представник Токмацького міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) в підготовче судове засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти позову не заперечував.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Оскільки особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з`явились, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову,, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 є батьками позивачки, про що складено відповідний актовий запис за № 215, відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 18.08.2017 року Токмацьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України за № 00025911100, сформованого 11.03.2020 року, Токмацьким міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), державна реєстрація народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проведена відповідно до ч. 1 ст.135 Сімейного кодексу України, а саме за заявою її матері - ОСОБА_3 .
ОСОБА_2 , в період з 2007 року по 2018 рік дійсно проживав разом з ОСОБА_3 - матір`ю позивачки за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою ЖБК Магаданський від 10.03.2020 року № 1, де також проживала та була зареєстрована позивачка, що підтверджується копією паспорту відповідача серії НОМЕР_2 та копією паспорту ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 .
Згідно із ч.1 ст.4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до статті 125 Сімейного кодексу України (далі - СК України), якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
За змістом ст.128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Згідно з п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів справи про визнання батьківства щодо дитини, яка народилася не раніше 1 січня 2004 року, суд має вирішувати відповідно до норм СК, зокрема ч.2 ст.128, на підставі будь-яких доказів, що засвідчують походження дитини від певної особи й зібрані з дотриманням норм цивільного процесуального законодавства.
Так, при розгляді справ про встановлення батьківства щодо дитини, яка народилася до 1 січня 2004 року , необхідно застосовувати відповідні норми КпШС, беручи до уваги всі докази, що достовірно підтверджують визнання відповідачем батьківства, в їх сукупності, зокрема, спільне проживання й ведення спільного господарства відповідачем та матір`ю дитини до її народження, спільне виховання або утримання ними дитини .
Позивачка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , отже, застосуванню підлягають норми КпШС.
Відповідно до п.п. 4, 9 даної Постанови справи про визнання батьківства суд розглядає у позовному провадженні. У таких справах позови осіб, зазначених у частині 3 статті 128 СК України, приймаються до судового розгляду, якщо: - дитина народжена матір`ю, яка не перебуває у шлюбі, немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду і запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень учинено за прізвищем матері, а ім`я та по батькові дитини записано за вказівкою матері (частина 1 статті 135 СК України). Рішення щодо визнання батьківства має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).
Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто, при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі частини другої статті 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи.
Відповідно до п.20 глави 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року №52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п.2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за N 55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
Відповідно до п. 2.16.4. Розділу II Правил на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
За положеннями ст.134 СК України на підставі заяви осіб, зазначених у статтях 126 СК України або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до Книги реєстрації народжень та видає нове Свідоцтво про народження.
Пунктами 2.13, 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану в тому числі є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Враховуючи, що відповідач ОСОБА_2 та третя особа ОСОБА_3 не проживають разом з 2018 року, але відповідач позов визнав, зазначив той факт, що є батьком позивачки та не заперечує щодо внесення його до актового запису про народження дитини, як батька ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , суд вважає, що вимоги позивачки щодо визнання її донькою відповідача обґрунтовані, підтверджені доказами, а тому підглядають задоволенню.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в підготовчому судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли повне підтвердження та підлягають задоволенню, оскільки встановлено, що батьком ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_2 ..
Згідно п. 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах питання про повернення сплаченої суми судового збору вирішується судом за результатами розгляду справи за клопотанням особи, яка його сплатила, що відповідає принципу диспозитивності цивільного судочинства (частина перша статті 7 Закону № 3674-VI Про судовий збір ), в зв`язку з відсутністю клопотання позивачки щодо стягнення з відповідача сплаченого судового збору, судом дане питання не вирішується.
Враховуючи викладене і керуючись ст.ст.125, 128, 134 СК України, ст.ст.2, 4, 12, 13, 76-78, 81, 200, 206, 258, 264, 265, 273, 354, 355 ЦПК України,
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 , Токмацький міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання батьківства - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, батьком ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження: м. Токмак Запорізька область.
Токмацькому міськрайонному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) внести зміни до актового запису № 215 від 21 серпня 1997 року про народження ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначивши в графі батько - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Токмак Запорізької області, українець, громадянин України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Реквізити сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ;
Відповідач: ОСОБА_2 . місце реєстрації: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ;
Третя особа: Токмацький міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), місцезнаходження: Запорізька область, м. Токмак, вул. Василя Вишиваного, 270, ЄДРПОУ 42541840;
Третя особа: ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_6 .
Суддя
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 28.04.2020 |
Номер документу | 88936637 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Токмацький районний суд Запорізької області
Андрущенко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні