Ухвала
від 22.04.2020 по справі 359/3155/20
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/3155/20

Провадження № 1-кс/359/954/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Про надання дозволу на проведення огляду за правилами обшуку

22 квітня 2020 м. Бориспіль

слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської обл. ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

розглянувши в приміщенні суду без проведення технічної фіксації судового засідання, клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції в аеропорту «Бориспіль» Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення огляду в кримінальному провадженні

№ 12019110110000083, внесеному 11.09.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,

в с т а н о в и в:

22.04.2020 року слідчий СВ поліції в аеропорту «Бориспіль» Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду з вказаним клопотанням, яким просить надати дозвіл на проведення огляду частини нежитлового приміщення площею 1,0 м?, розташованого за адресою: м. Суми вул. Герасима Кондратьєва, 221, на першому поверсі двоповерхової будівлі «Будинок командно-диспетчерського пункту та технічних бригад», що перебуває на балансі Харківського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (код ЄДРПОУ 21175382), в якому має знаходитися телекомунікаційне обладнання ПРАТ «ДАТАГРУП» (код ЄРДПОУ 31720260).

В обґрунтування вказаного клопотання зазначає, що слідчим відділенням ВП в аеропорту «Бориспіль» Бориспільського ВП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019110110000083, внесеному 11.09.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух), діючи за попередньою змовою групою осіб зі службовими особами ПРАТ «ДАТАГРУП» (код ЄРДПОУ 31720260), зловживаючи своїм службовим становищем, розтратили бюджетні кошти, перераховані ПРАТ «ДАТАГРУП» на виконання договору

№ 7.1-318/2014 від 30.04.2014 про закупівлю послуг «Послуги щодо передавання даних мережами проводового зв`язку (телекомунікаційні послуги на об`єктах Державного підприємства обслуговування повітряного руху України)», шляхом завищення необхідного об`єму та вартості послуг внаслідок відсутності відповідного обґрунтування та розрахунку, а також застосування схеми фінансування придбання у власність ПРАТ «ДАТАГРУП» обладнання за рахунок коштів Украероруху.

Так, 30.04.2014, за результатом проведення тендеру, між Державним підприємством обслуговування повітряного руху України (Замовник) та ПРАТ «ДАТАГРУП» (Оператор) було укладено Договір

№ 7.1-318/2014 від 30.04.2014 про закупівлю послуг «Послуги щодо передавання даних мережами проводового зв`язку (телекомунікаційні послуги на об`єктах Державного підприємства обслуговування повітряного руху України)».

Відповідно до п.п. 1.1., 1.2. та 1.3. предметом Договору є: 1) зобов`язання Оператором надавати Замовнику послуги щодо передавання даних мережами проводового зв`язку (телекомунікаційні послуги на об`єктах Державного підприємства обслуговування повітряного руху України), визначені технічним завданням та відповідними Додатками та Додатковими угодами до Договору (Послуги), вартість яких визначається відповідними Додатками до Договору (Замовлення на Послуги форма яких наведена у Додатку № 2 до Договору), а Замовник зобов`язується своєчасно та у повному обсязі сплачувати Оператору належні за Договором платежі; 2) Оператор для надання Послуг зобов`язується встановити власне необхідне телекомунікаційне обладнання та здійснити підключення до нього Об`єктів Замовника до Послуг, що входить до загальної вартості Послуг; 3) Технічні параметри Послуг, вартість Послуг, які надаються Замовнику, зазначаються у Додатках (Замовленнях) до цього Договору і складаються за кожним Об`єктом Замовника окремо.

Відповідно до п. 3.1. загальна ціна Договору становить 344003680,88 грн.

Відповідно до п. 10.1. Договору такий діє впродовж 10 років від дати підписання.

Відповідно до п. 4 таблиці № 1 Технічного завдання, яке є Додатком № 4 до Договору, швидкість передачі даних, як вимога/критерій, складає від 2 Мбіт/с до 10 Гбіт/с та відповідно до додатків 2.1-2.7 (Об`єкти).

Однак, цифрові потоки, які надаються ПРАТ «ДАТАГРУП», використовуються для забезпечення роботи мережі авіаційного фіксованого зв`язку (AFTN) та системи обміну повідомленнями з організації повітряного руху (AMHS), які фактично не перевищують 1 Мбіт/с.

Водночас, сторонами підписуються замовлення по кожному Об`єкту, де вказується ємкість (швидкість передачі даних) 100 Мбіт/с (FastEthernet) та 2048 Кбіт/с (Е1), що перевищує потреби Державного підприємства обслуговування повітряного руху України для забезпечення мережі авіаційного зв`язку на 99%.

Крім того, у замовленнях та у переліку Об`єктів Замовника визначено щомісячний платіж за один абонентський інтерфейс для 100 Мбіт/с каналу (FastEthernet) у сумі 63 613 грн. та 5045 10091,52 грн. для 2048 Кбіт/с (Е1) каналу (залежно від місця розташування Об`єктів).

Поряд з цим, відповідно до офіційних тарифів ПАТ «Укртелеком» абонентська плата за користування доступом до мережі Інтернет за технологією Ethernet із систематичною швидкістю 100 Мбіт/с на час укладання Договору складає 7200 грн.

Також, у заявці на закупівлю телекомунікаційних послуг з передачі даних співробітниками Державного підприємства обслуговування повітряного руху України не обґрунтовано та відсутні розрахунки орієнтовної загальної вартості закупівлі у сумі 504000000 грн. відповідно діючого на той час рішення Національної комісії з питань регулювання зв`язку України від 02.04.2009 № 1438.

Зокрема, у заявці на закупівлю, тендерній документації та Договорі відсутні будь-які розрахунки, калькуляція з приводу того, що саме входить (які саме послуги, роботи, обладнання тощо) у ціну за послугу щодо передавання даних мережами проводового зв`язку абонентського інтерфейсу 100 Мбіт/с каналу (FastEthernet) у сумі 63613 грн., а також необхідної швидкості передачі даних для потреб підприємства.

Крім того, у п. 1.2. Договору зазначено, що Оператор для надання послуг зобов`язується встановити власне необхідне телекомунікаційне обладнання та здійснити підключення до нього Об`єктів замовника до послуг, що входять до загальної вартості послуг. Відповідно до вказаного пункту Державне підприємство обслуговування повітряного руху України фактично сплачує вартість встановленого обладнання, яке переходить у власність ПРАТ «ДАТАГРУП».

У заявці на закупівлю, тендерній документації та Договорі відсутня інформація щодо вартості підключення, інших робіт, обладнання тощо.

Внаслідок вказаних дій службових осіб Державного підприємства обслуговування повітряного руху України та ПРАТ «ДАТАГРУП» стратегічному державному підприємству завдано збитків шляхом завищення необхідного об`єму та вартості послуг внаслідок відсутності відповідного обґрунтування та розрахунку, а також застосування схеми фінансування придбання у власність ПРАТ «ДАТАГРУП» обладнання за рахунок коштів державного підприємства.

Таким чином, в діях невстановлених службових осіб Державного підприємства обслуговування повітряного руху України та ПРАТ «ДАТАГРУП» наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України шляхом розтрати та привласнення бюджетних коштів.

Крім того, встановлено, що ПРАТ «ДАТАГРУП» на підставі договору оренди державного майна

№ 2126 від 24.12.2014 орендує державне нерухоме майно для розміщення обладнання зв`язку оператора телекомунікацій, що надає послуги з доступу до Інтернету, а саме частину нежитлового приміщення площею 1,0 м?, розташоване за адресою: м. Суми вул. Герасима Кондратьєва, 221, на першому поверсі двоповерхової будівлі «Будинок командно-диспетчерського пункту та технічних бригад», що перебуває на балансі Харківського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (код ЄДРПОУ 21175382).

Ураховуючи те, що за адресою: м. Суми вул. Герасима Кондратьєва, 221, має знаходитися встановлене ПРАТ «ДАТАГРУП» на виконання договору № 7.1-318/2014 від 30.04.2014 власне телекомунікаційне обладнання, його наявність чи відсутність, опис та перелік якого органу досудового розслідування не відомий, з метою швидкого, повного та неупередженого дослідження всіх обставин, документування та здобуття доказів кримінально-протиправної діяльності невстановлених осіб, а також виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення, у органа досудового розслідування виникнула необхідність у проведенні огляду зазначеного приміщення, балансоутримувачем якого є регіональний структурний підрозділ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Отримані в результаті дані, будуть використані під час досудового розслідування кримінального провадження за № 12019110110000083, а саме при призначенні судових експертиз, допиту свідків та при проведенні інших слідчих дій, в яких виникне необхідність.

В судове засідання слідчий не з`явився. Про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. До початку розгляду клопотання слідчий, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, на його задоволенні наполягає.

Крім цього, згідно з ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання слід проводити без участі сторони ПРАТ «ДАТАГРУП» (код ЄРДПОУ 31720260), так як є вірогідність знищення або приховування (перевезення в інше місце) речей, з метою усунути можливість провести ідентифікацію відповідних речей, провести судові експертизи, і таким чином уникнути передбаченої чинним законодавством відповідальності.

Відповідно ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів не проводилася, оскільки учасники процесуальної дії про застосування фіксації не заявили.

Слідчий суддя дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до висновку про задоволення вказаного клопотання з наступних підстав.

Встановлено, що слідчим відділенням ВП в аеропорту «Бориспіль» Бориспільського ВП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні

№ 12019110110000083, внесеному 11.09.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Згідност. 25 КПК Українивбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Згідно ч. 4ст. 38 КПК Україниорган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших дій, передбачених цим кодексом

Згідно зіст. 223 КПК Українипідставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Згідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.

Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

У відповідності дост. 237 КПК Україниз метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правиламиКримінального процесуального кодексу України, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами КПК України, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

У відповідності до вимог ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в ході проведення огляду вказаного нежитлового приміщення будуть отримані дані, що мають суттєве значення по розслідуваному кримінальному провадженні табудуть використані під час досудового розслідування.

Отже, слідчим доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи осіб, а також доведено, що завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане. Проведення вказаної слідчої дії в даному випадку є найбільш доцільним та ефективним способом здобуття доказів у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі наведеного та в зв`язку з необхідністю встановлення фактичних обставин зазначених подій, а також іншого роду інформації вчинення даного кримінального правопорушення, що у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, добута інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого.

Керуючись ст.ст.233, 234, 237 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12019110110000083 слідчим слідчого відділення ВП в аеропорту «Бориспіль» Бориспільського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 та/або ОСОБА_4 та/або ОСОБА_5 та/або ОСОБА_6 та/або ОСОБА_7 та/або ОСОБА_8 та/або ОСОБА_9 , а також іншим уповноваженим особам за дорученням на проведення огляду частини нежитлового приміщення площею 1,0 м?, розташованого за адресою: м. Суми вул. Герасима Кондратьєва, 221, на першому поверсі двоповерхової будівлі «Будинок командно-диспетчерського пункту та технічних бригад», що перебуває на балансі Харківського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (код ЄДРПОУ 21175382), в якому має знаходитися телекомунікаційне обладнання ПРАТ «ДАТАГРУП» (код ЄРДПОУ 31720260).

Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її проголошення до 21.05.2020 включно.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на огляд житла чи іншого володіння особи виконується у порядку та у спосіб, визначені ст. 236 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.04.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу88938849
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —359/3155/20

Ухвала від 22.04.2020

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Кабанячий Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні