Справа № 579/2195/19
2/579/170/20
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 квітня 2020 року Кролевецький районний суд Сумської області
в складі головуючого судді - Моргуна О.В.,
за участі секретаря судового засідання - Сірої С.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Кролевець справу за позовом ОСОБА_1 до Обтівської сільської ради Кролевецького району Сумської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в:
позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Обтове Кролевецького району Сумської області померла ОСОБА_2 , яка за життя склала заповіт на її користь.
Інших спадкоємців у ОСОБА_2 не було. Вона доглядала за покійною і проводила її поховання. Заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 не подавала, оскільки жодних документів, окрім заповіту вона не мала.
Нещодавно перебираючи речі ОСОБА_2 знайшла Державний акт на право приватної власності на землю серії СМ №03565 на її ім`я.
У жовтні 2019 року вирішила отримати свідоцтво про право на спадщину на землю, однак отримала відмову, оскільки пропустила строк для прийняття спадщини.
Позивач зазначає, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки не володіла інформацією про наявність земельної ділянки, яка належить ОСОБА_2 .
Посилаючись на викладене, позивач просить визначити їй додатковий строк тривалістю один місяць для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач в підготовче судове засідання не з`явилася, в позовній заяві міститься прохання про проведення судового засідання без її участі (а.с.4).
Відповідач Обтівська сільська рада Кролевецького району Сумської області в підготовче судове засідання свого представника не направила, надавши заяву про проведення судового засідання за відсутності представника сільради, проти позову не заперечує (а.с. 20).
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе відповідно до ст.ст. 200, 211, 223, 247 ЦПК України розглядати справу у підготовчому засіданні за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч.ч. 3,4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому ст.ст. 206, 207 цього Кодексу.
Згідно з ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Перевіряючи наявність підстав для задоволення позову, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
З матеріалів справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 (а.с.7)
03 квітня 2008 року ОСОБА_2 склала заповіт на користь ОСОБА_1 . Даний заповіт посвідчений секретарем Обтівської сільської ради Кролевецького району Сумської області та зареєстрований в реєстрі за №325 (а.с.10)
За змістом довідки виконавчого комітету Обтівської сільської ради Кролевецького району Сумської області від 04.09.2018 року за №1018 вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дійсно була зареєстрована та проживала в АДРЕСА_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року актовий запис №07. На день смерті ОСОБА_2 проживала та була зареєстрована сама. Заповіт за №325 від 03.04.2008 року посвідчений від імені померлої ОСОБА_2 не змінювався і не відмінявся (а.с.9)
У судовому засіданні встановлено, що позивач має право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , однак не може реалізувати його у зв`язку із пропуском встановленого законом строку для прийняття спадщини.
З огляду на положення абз. 6 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року №7, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилася, що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру від 08.11.2019 року (а.с.11), та письмовим роз`ясненням нотаріуса (а.с.13)
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
За змістом позову, позивач ОСОБА_1 своєчасно не подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , оскільки на час закінчення строку для подання заяви про прийняття спадщини не володіла інформацією про наявність земельної ділянки, яка належить ОСОБА_2 , вказані обставини і стали істотними труднощами прийняти спадщину.
Визначення додаткового строку позивачу необхідно для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .
Інших спадкоємців, які мають право на спадщину чи на обов`язкову спадщину після смерті ОСОБА_2 судом не встановлено.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що строк для прийняття спадщини, який закінчився 05 серпня 2011 року, пропущений позивачем з поважних причин, оскільки про наявність спадкового майно у вигляді земельної ділянки їй раніше відомо не було, спадщина до теперішнього часу залишається неприйнятою, а тому є всі законні підстави для ухвалення в підготовчому судовому засіданні рішення про задоволення позову та у відповідності з вимогами ч.3 ст.1272 ЦК України визначення додаткового строку терміном два місяці для подання позивачем заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 2, 5, 10-13, 19, 76-82, 200, 206, 211, 223, 247, 258, 259, 265, 268, 273 ЦПК України,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , до Обтівської сільської ради Кролевецького району Сумської області, місцезнаходження: с.Обтове Кролевецького району Сумської області, площа Перемоги, 1, код ЄДРПОУ 04390819, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Обтове Кролевецького району Сумської області.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Сумського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Кролевецький районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.273 ЦПК України.
Повне судове рішення складено 27 квітня 2020 року.
Суддя О. В. Моргун
Суд | Кролевецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2020 |
Оприлюднено | 28.04.2020 |
Номер документу | 88946773 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кролевецький районний суд Сумської області
Моргун О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні