Ухвала
Іменем України
Справа № 712/2985/20
Провадження № 2/712/1382/20
28 квітня 2020 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси м. Черкаси Марцішевська О.М. розглянувши матеріали позовної заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Вікторія до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСББ Вікторія (вул. О.Панченка, 13/1 м. Черкаси) звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості по сплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території суму заборгованості 7885,25 грн., інфляційні витрати - 2021,58 грн. та 3 % річних - 648,28 грн.
Пред`явлена заява підлягає залишенню без руху, оскільки у повній мірі не відповідає вимогам викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу.
Відповідно до 175 ч. 2 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна підписана головою правління ОСББ Вікторія Верещинської С.П. однак документального підтвердження для встановлення повноважень до суду не додано.
Також позовна заява подана представником позивача Кузнєцовим Євгеном Володимировичем , однак до матеріалів позовної заяви не додано довіреності на представлення інтересів ОСББ Вікторія .
Згідно до ст. 177 ч. 1 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
До позовної заяви позивачем не надано документи на які він посилається, а саме: розрахунки заборгованості (п. 4,5,6), копії ухвал (п. 7,8), копії платіжного доручення (п.9), оригінали платіжних доручень (п. 10,11), копія довіреності (п.12), про що було складено відповідний акт від 01.04.2020 року.
Крім того, згідно ч.5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
До позовної заяви позивач додав копії письмових доказів, однакжодний з письмових доказів, приєднаних до позовної заяви належним чином не засвідчений.
Суд виходить з того, що відповідно до ч. 2 ст.. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, позивачем до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, який підлягає сплаті в розмірі 2 102 грн.
Позивачем надано посилання на те, що позивач подавав до суду судовий наказ в якому було відмовлено у видачі.
Відповідно до виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України позивачем за подання заяви про видачу судового наказу оплачено судовий збір в сумі 176,20 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Крім того, відповідно до ч.9 ст.185 ЦПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
Також позивачем в позовній заяві зазначено, що ним було оплачено судовий збір за подання позовної заяви. Відповідно до виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України судовий збір від 13.09.2019 року на суму 1 744,80 грн., зарахування якого до державного бюджету обліковане автоматизованою системою діловодства суду по справі № 712/218/20 та у вказаній справі у зв`язку з поверненням позову питання про повернення судового збору може вирішуватись за клопотанням особи, яка його сплатила у відповідності до Закону Про судовий збір .
В зв`язку з викладеним, відсутнє зарахування до державного бюджету оплати позивачем судового збору за даними автоматизованої системи діловодства суду по справі № 712/2985/20.
За таких обставин позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу час, достатній для усунення вищезазначених недоліків шляхом оформлення позовної заяви з дотриманням вимог, викладених у статтях 175 і 177ЦПК України та оплати судового збору.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч.3 ст.185 ЦПК України).
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.95, ст.175, ст.177, ст.185, ст.189, 274 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху позовну заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Вікторія до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території - надавши позивачеві строк для усунення недоліків в 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали, в інакшому випадку позов вважати неподаним та повернути позивачеві.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://sn.ck.court.gov.ua/sud2316/ .
Суддя: О.М.Марцішевська
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2020 |
Оприлюднено | 29.04.2020 |
Номер документу | 88963920 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Марцішевська О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні