Ухвала
від 29.04.2020 по справі 910/5628/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

29.04.2020Справа № 910/5628/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Васильченко Т.В. , розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "РСІ-БУД" (85324, Донецька обл., м. Мирноград, вул. Мухамадєєва, буд. 22) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАРТНЕР-У" (01014, м. Київ, вул. Соловцова Миколи, буд. 2, оф. 38) про стягнення 164691,07 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "РСІ-БУД" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАРТНЕР-У" (далі - відповідач) про стягнення 164691,07 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем на підставі платіжного доручення №2760 від 12.12.2019 помилково перераховані відповідачу грошові кошти у розмірі 164691,07 грн, а тому на підставі приписів статті 1212 Цивільного кодексу України просить стягнути перераховану суму.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до приписів частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п. 9); підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10).

Пунктом 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України також визначено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позаяк, в порушення вищевикладеного позивачем не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяв та не визначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Окрім того, у тексті позовної заяви позивач вказує, що ним … не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, що викладені в позовній заяві про припинення порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку, зобов`язання вчинити певні дії .

Однак, предметом позовних вимог за даною позовною заявою позивачем визначено стягнення безпідставно одержаних відповідачем грошових коштів, які були помилково перераховані, а тому суд приходить висновку, що позивачем не дотримано вимоги пункту 10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України

Також, пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів статей 2, 7 Господарського процесуального кодексу України.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005).

У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.

В підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, позивачем до позовної заяви додано опис вкладення у цінний лист від 21.04.2020.

В той же час зі змісту опису вкладення у цінний лист вбачається, що позивачем здійснено відправлення відповідачу самих лише документів, що додані до позовної заяви, вказівка про відправлення відповідачу копії позовної заяви в описі вкладення відсутня.

Відтак наданий позивачем опис вкладення у цінний лист від 31.03.2020 не може бути належними доказами відправки відповідачу, в тому числі, й копії позовної заяви.

Отже, позивач не виконав вимоги вказаних норм, оскільки не надав суду доказів, що підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вимог, встановлених статтею 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "РСІ-БУД" без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.

Суд додатково зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , з урахуванням внесених змін згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 №239 Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України установлено з 12.03.2020 до 24.04.2020 на усій території України карантин.

Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №540-IХ від 30.03.2020 розділ Х Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України доповнено п. 4 такого змісту: Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) .

На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "РСІ-БУД" без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "РСІ-БУД" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- заяви щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- попереднього (орієнтовного) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.

5. Згідно ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню.

Суддя Т.В. Васильченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.04.2020
Оприлюднено30.04.2020
Номер документу88981302
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/5628/20

Рішення від 12.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 29.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні