Ухвала
від 29.04.2020 по справі 941/621/20
ПЕТРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2020 рокусмт ПетровеСправа №: 941/621/20 Провадження № 2-з/941/11/20

Суддя Петрівського районного суду Кіровоградської області Шаєнко Ю. В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про забезпечення позову, мотивуючи тим, що вона має намір звернутись до Петрівського районного суду Кіровоградської області з позовом до фермерського господаврства ІНТЕРАГРОКОМ про визнання договору оренди земельної ділянки нікчемним.

Заявник свою заяву мотивувала тим, що вона являється власником земельної ділянки кадастровий номер №3524983000:02:000:5028, розташованої на території Йосипівської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області. 07.04.2020 року їй стало відомо, що фермерське господаврство ІНТЕРАГРОКОМ розпочинає роботи щодо посіву на її земельній ділянці. Тому вона прибула до своєї земельної ділянки і їй представником відповідача був наданий договір оренди землі її земельної ділянки від 03.04.2020 року, укладеного між нею та фермерським господаврством ІНТЕРАГРОКОМ . Після чого вона звернулася до поліції і дії відповідача були припиненні. Заявник стверджує те, що 03.04.2020 року вона не підписувала договір оренди землі з фермерським господаврством ІНТЕРАГРОКОМ , тому вказаний договір може бути в судовому порядку визнаний недійсним.

В зв`язку з цим заявник просить суд в порядку забезпечення позову заборонити відповідачу фермерському господаврству ІНТЕРАГРОКОМ`вчиняти будь - які дії стосовно обробітку, засівання чи будь - якого іншого використання спірної земельної ділянки з кадастровим номером №3524983000:02:000:5028, які відповідач може вчиняти на її земельній ділянці в подальшому.

Проаналізувавши заяву про забезпечення позову та додані до неї документи, суддею встановлено наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Частиною 2 цієї статті Кодексу встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, з-поміж іншого, забороною вчиняти певні дії.

Заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (ч. 3 ст. 150 ЦПК України).

Таким чином, обов`язковою умовою для вжиття заходів забезпечення позову є наявність обґрунтованих підстав вважати, що їх невжиття утруднить чи взагалі унеможливить виконання рішення суду у майбутньому, ускладнить ефективний захист, унеможливить поновлення порушених прав позивача.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України , заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.

Разом з тим заява позивача про забезпечення позову не містить достатніх відомостей та посилань на докази, які б свідчили про наявність обґрунтованих підстав вважати, що невжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони фермерському господаврству ІНТЕРАГРОКОМ , вчиняти будь - які дії стосовно обробітку, засівання чи будь - якого іншого використання спірної земельної ділянки з кадастровим номером №3524983000:02:000:5028, які відповідач може вчиняти на її земельній ділянці в подальшому, утруднить чи взагалі унеможливить виконання судового рішення, в зв`язку з наступним.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України в постанові від 25.05.2016 року за результатами перегляду рішення Апеляційного суду м. Києва та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (справа №6-605цс16 зазначено, що забезпечення позову по суті це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Метою забезпечення позову, згідно з вказаною постановою, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Згідно ч.6, 7 ст.153 ЦПК України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Між тим, заява про забезпечення позову і додані до неї документи не містять доказів щодо необхідності вжиття заходів, зокрема заборони вчиняти будь - які дії стосовно обробітку, засівання чи будь - якого іншого використання спірної земельної ділянки, які відповідач може вчиняти на її земельній ділянці в подальшому, до моменту набрання судовим рішенням законної сили, наявні лише посилання на потенційну можливість відповідача вчинити будь - які дії стосовно обробітку, засівання чи будь - якого іншого використання спірної земельної ділянки, тому дана заява не підлягає задовленню.

Також, заявник не надала належних доказів на підтвердження наміру фермерського господаврства ІНТЕРАГРОКОМ , вчинити будь - які дії стосовно обробітку, засівання чи будь - якого іншого використання спірної земельної ділянки з кадастровим номером №3524983000:02:000:5028, в зв`язку з чим не навела достатніх підстав для необхідності застосування забезпечення позову.

З огляду на викладене, суддя приходить до висновку що аргументи поданої заяви про забезпечення позову не дають підстав для переконання, що їх невжиття може у майбутньому створити перешкоди у реалізації можливого рішення суду.

Отже, з метою ефективного забезпечення балансу інтересів сторін по справі, суддя вважає, що не має підстав для застосування заходів забезпечення позову.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст. ст. 149-150, 258, 260, 261, 354 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Кропивницького апеляційного суду через Петрівський районний суд Кіровоградської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ю. В. Шаєнко

СудПетрівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення29.04.2020
Оприлюднено30.04.2020
Номер документу88997249
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —941/621/20

Ухвала від 29.04.2020

Цивільне

Петрівський районний суд Кіровоградської області

Шаєнко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні