Ухвала
від 30.04.2020 по справі 569/6705/20
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/6705/20

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

30 квітня 2020 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Бучко Т.М.,

розглянувши позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Парковий узвіз про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В :

ОСББ Парковий узвіз звернулося до Рівненського міського суду Рівненської області з позовом до ОСОБА_1 , просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 14151,58 грн., витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1500 грн та судові витрати у розмірі 2102 грн.

Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.

Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно ч.4 та ч.5 ст.95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до пп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду юридичною особою позовної заяви майнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Закон Про Державний бюджет України на 2020 рік .

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України встановлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2102 гривні.

Таким чином, позовна заява не відповідає вказаним вимогам, оскільки копії документів, що додані до позовної заяви, не засвідчені позивачем належним чином відповідно до ч.5 ст.95 ЦПК України, а також позивачем не додано належного документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору у розмірі 2102 грн.

Натомість до позовної заяви долучено копії платіжних доручень №10049 від 03.02.2020 року про сплату судового збору в розмірі 210,2 грн та №10083 від 21.04.2020 року про сплату судового збору в розмірі 1891,80 грн, які не засвідчені належним чином.

У пункті 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 14.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах зазначено, що перерахування судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення (пункт 2.14 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (зі змінами)).

Оскільки законодавством не встановлено певного порядку проставлення на розрахункових документах на переказ коштів відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, суди, виконуючи наведені вище вимоги закону, повинні перевіряти таке зарахування, використовуючи способи, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України, зокрема в разі необхідності отримувати таку інформацію з Державної казначейської служби України, що забезпечує казначейське обслуговування цього фонду.

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що копії платіжних доручень №10049 від 03.02.2020 року та №10083 від 21.04.2020 року не є належними доказами сплати позивачем судового збору.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом приєднання до матеріалів справи оригіналів документів, що підтверджують сплату судового збору у сумі 2102 грн, та копій усіх документів, що додаються до неї, з підтвердженням відповідності таких копій оригіналам підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

На підставі наведеного та керуючись ст.175-177, 185, 260, 261 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Парковий узвіз про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом приєднання до матеріалів справи оригіналів документів, що підтверджують сплату судового збору у сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн та копій усіх документів, що додаються до позовної заяви, з підтвердженням відповідності таких копій оригіналам підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України будуть виконані, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя :

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення30.04.2020
Оприлюднено04.05.2020
Номер документу89029231
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —569/6705/20

Ухвала від 18.01.2022

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Бучко Т. М.

Ухвала від 16.09.2021

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Бучко Т. М.

Рішення від 16.10.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Бучко Т. М.

Рішення від 16.10.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Бучко Т. М.

Ухвала від 20.05.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Бучко Т. М.

Ухвала від 30.04.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Бучко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні