Справа № 752/17534/19
Провадження № 2/752/2581/20
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
(заочне)
30 квітня 2020 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Хоменко В.С.
при секретарі Павлюх П.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Прогрес-2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, -
в с т а н о в и в:
у серпні 2019 року ОСББ Прогрес-2 звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг за період з квітня 2016 року по квітень 2019 року в розмірі 25 618,74 грн. та судових витрат у справі.
Вимоги обґрунтувало тим, що ОСББ Прогрес-2 , котре утворено 20.03.1998 року, як уповноважений орган здійснює забезпечує належне утримання житлового фонду та є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .
Посилаючись на положення ст. ст. ст. 7, 9 Закону України Про житлово-комунальні послуги та ст. ст. 4, 13 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , зазначило, що ОСОБА_1 належним чином не виконує своїх зобов`язання по оплаті житлово-комунальних послуг, внаслідок чого у нього виникла заборгованість за період з квітня 2016 року по квітень 2019 року в розмірі 25 618,74 грн., суму якої просить стягнути з останнього разом із судовими витратами у справі.
Ухвалою від 23.08.2019 року відкрито провадження у справі з призначенням проведення розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у цивільній справі без повідомлення сторін на 19.11.2019 року (а.с. 27-28).
Ухвалою від 19.11.2019 року розгляд справи відкладено на 04.02.2020 року (а.с. 33-34).
Заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до суду не надходили.
Клопотань від сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав.
Статтею 13 ЦПК України визначено принцип диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до якого суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до вимог ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує зокрема: чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; які правовідносини випливають зі встановлених обставин; яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.
Отже суд розглядає справу за наявними у справі доказами, які надані сторонами.
На підставі викладеного, судовий розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу з постановленням заочного рішення, проти чого не заперечує позивач, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .
В силу положень ст. 319 ЦК України власність зобов`язує.
Згідно з положеннями ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ст. 151 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.
Згідно ст. 360 ЦК України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Судом також встановлено, що будинок АДРЕСА_1 знаходиться на утриманні та обслуговуванні ОСББ Прогрес-2 .
Позивач забезпечує надання відповідачу житлово-комунальні послуги.
Жодних повідомлень про не проживання у квартирі АДРЕСА_1 та неотримання комунальних послуг від відповідача на адресу позивача не надходило.
Між сторонами договір про обслуговування прибудинкової території та надання комунальних послуг не укладався, але обов`язок сплачувати квартплату та за надані комунальні послуги у відповідача в даному випадку виникає в силу положень спеціального закону, який регулює даний вид правовідносин.
Відповідно до ст. 66 ЖК України плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири.
Згідно з ст. 67 ЖК України плата за комунальні послуги водопостачання, газ, теплову енергію та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Згідно зі ст. 68 ЖК України наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Відповідно до п. 5. ч. 3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до п. 17 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року власники квартир багатоквартирних будинків зобов`язані вносити на відповідний рахунок власника будинку плату за обслуговування і ремонт будинку. Наймачі квартир (кімнат) вносять плату за найом житла, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України. Ці платежі і платежі за комунальні та інші послуги власниками квартир, наймачами і орендарями вносяться щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інші строки. При простроченні внесення вказаної плати стягується пеня з розрахунку 1 процент від несплаченої суми за кожний день прострочення, але не більше 100 процентів загальної суми боргу.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується розрахунком заборгованості, заборгованість відповідача по оплаті житлово-комунальних послуг за період з квітня 2016 року по квітень 2019 року становить 25 618,74 грн.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Враховуючи викладене, оскільки, на день розгляду справи з боку відповідача не надано доказів про погашення ним заборгованості, суд приходить до висновку, що позов ОСББ Прогрес-2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
За змістом п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу.
Згідно з ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
До складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу учасник справи має подати (окрім договору про надання правничої допомоги) детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом (для визначення розміру гонорару, що сплачений або підлягає сплаті) та опис здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат має бути співмірним зі складністю справи та виконаних адвокатом (професійна правнича допомога) робіт; часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт; обсягом наданих адвокатом послуг; ціною позову та значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи та репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог співмірності, за клопотанням іншої сторони, суд може зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
У відповідності до квитанції № 37963 від 21.08.2019 року позивачем за подання відповідного позову до суду сплачено судовий збір у розмірі 1 921,00 грн. (а.с. 7).
15.07.2019 року позивачем за правничі послуги було сплачено 3 000,00 грн. (а.с. 18).
З огляду на викладене, з урахуванням ст. ст. 133, 137, 141 ЦПК України, суд надходить до висновку про необхідність стягнення на користь ОСББ Прогрес-2 суми судового збору у розмірі 1 921,00 грн. та витрат на правничу допомогу у розмірі 3 000,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 259, 261, 265, 274-279, 280-284, 352, 354 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Прогрес-2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Прогрес-2 заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг за період з квітня 2016 року по квітень 2019 року в розмірі 25 618,74 грн. (двадцять п`ять тисяч шістсот вісімнадцять гривень 74 копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Прогрес-2 судовий збір у розмірі 1 921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня 00 копійок) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Прогрес-2 витрати на правничу допомогу у розмірі 3 000,00 (три тисячі гривень 00 копійок) грн.
Відомості про учасників справи:
Позивач:
- Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Прогрес-2 , код ЄДРПОУ 25411980, адреса: 03127, м. Київ, вул. Ломоносова, буд. 21/14;
Відповідач:
- ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя В.С. Хоменко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2020 |
Оприлюднено | 01.05.2020 |
Номер документу | 89031470 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні