РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 564/549/20
27 квітня 2020 року
Костопільський районний суд Рівненської області в складі:
головуючої судді Грипіч Л. А.
з участю секретаря Федас І. О.
за участі учасників справи: заявниці ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль в порядку окремого позовного провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Великомидська сільська рада Костопільського району Рівненської області
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин. В своїй заяві вказала, що після смерті дядька, ОСОБА_3 , відкрилася спадщина. Спадщину після його смерті ніхто не прийняв і права на спадкове майно ніхто не заявив. Дітей у померлого не було, а дружина померла раніше нього. Зазначила, що покійний ОСОБА_3 був її дядьком, однак жодних документів, які це підтверджують вона немає. При зверненні в органи державної реєстрації їй було відмовлено у видачі дублікатів документів, оскільки вона не може довести родинні відносини з покійним ОСОБА_3 . З метою отримання спадкового майна вона звернулася до приватного нотаріуса, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину та запропоновано звернутися до суду з питанням про встановлення факту родинних відносин між нею та померлим дядьком. В зв`язку з даними обставинами вона змушена була звернутися до суду, оскільки іншим позасудовим шляхом факт родинних відносин встановити неможливо. З врахуванням вищевикладеного заявник просить встановити факт родинних відносин між нею та померлим ОСОБА_3 , а саме встановити факт, що останній являється її дядьком.
Встановлення даного факту заявниця обґрунтовує тим, що їй необхідно вирішити питання про оформлення спадщини після смерті дядька ОСОБА_3 .
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 подану заяву підтримали в повному обсязі та просили її задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Великомидської сільської ради Костопільського району, Рівненської області в судове засідання не з`явився, подав до суду письмову заяву про розгляд справи без участі представника заінтересованої особи, проти задоволення заяви про встановлення факту родинних відносин не заперечує.
Суд, заслухавши пояснення заявниці та її представника, показання свідків, з`ясувавши обставини справи та дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно роз`яснення п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо твердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину та інше.
Пункт 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення вказує, що суд може встановити факт родинних відносин, якщо в органах РАЦС не зберігся відповідний запис чи відмовлено в його відновленні, або ж він може бути відновлений лише на підставі рішення суду.
Заявник ОСОБА_1 являється спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 , однак юридично оформити спадщину у неї немає можливості, оскільки при зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадщини їй було відмовлено та запропоновано звернутися до суду з питанням про встановлення факту родинних відносин між нею та померлим дядьком.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили родинні стосунки між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто, що вони є близькими родичами - племінницею і двоюрідним дядьком.
У суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Дані про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, їх показання об`єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним доказам у справі.
Встановлення факту родинних відносин між заявницею та ОСОБА_3 , необхідне їй для подальшого прийняття спадщини після померлого.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що заява про встановлення факту родинних відносин породжує юридичні наслідки для ОСОБА_1 , а встановити його іншим шляхом неможливо, суд вважає, що заява останньої підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 13, 258-259, 263-265, 293-294, 315, 319, 354 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа: Великомидська сільська рада Костопільського району Рівненської області - задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 є двоюрідним дядьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд Рівненської області шляхом подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Рівненського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заявник:
ОСОБА_1 , (жителька АДРЕСА_1 ), ІПН: НОМЕР_1 .
Заінтересована особа:
Великомидська сільська рада, (місце знаходження с. Великий Мидськ, вул. Центральна, 66, Костопільський р-н., Рівненська обл.), код ЄДРПОУ 04386143.
Повне рішення складено
30 квітня 2020 року
СуддяЛ. А. Грипіч
Суд | Костопільський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 04.05.2020 |
Номер документу | 89033916 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Грипіч Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні