ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.05.2020м. ДніпроСправа № 904/2278/20
Суддя Панна С.П. , розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Монтажно-Будівельна Компанія "Будмонтаж", м.Київ
до
Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеро Енерго Клімат", м.Київ
Відповідача-2: Фізичної особи-підприємця Чорного Олександра Анатолійовича, м.Дніпро
про стягнення заборгованості в розмірі 2927025,40 грн.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Монтажно-Будівельна Компанія "Будмонтаж" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути: з Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеро Енерго Клімат" заборгованість за Договором підряду №21/01/19 від 21.01.2019 р. в розмірі 2922025,40 грн.; з Відповідача-2: Фізичної особи-підприємця Чорного Олександра Анатолійовича 5000 грн..
За приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Положеннями статті 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
29.04.20 відділом діловоства Господарського суду Дніпропетровської області складений Акт №287/2020 "Про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або пошкоджень цілістності, пошкодження конверта (паковання)" яким встановлено, що під час розкриття конверту надісланного кур`єрською слуєбою від Товариства з обмеженою відповідальністю "Монтажно-Будівельна Компанія "Будмонтаж" не виявилось вказаних у додатках до позовної заяви документів, а саме доказів направлення копії позовної заяви іншим учасникам справи.
Таким чином, вимоги п.1 ч.1 ст.164 та ст.172 Господарського процесуального кодексу України є невиконаними позивачем.
Згідно з п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем, у п.1 прохальної частини позовної заяви заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви до прийняття рішення у справі.
Подане клопотання обґрунтоване важким фінансовим становищем підприємства позивача та відсутністю доходів, без надання на те доказів.
Суд, розглянувши подане клопотання, дійшов до висновку про відмову у його задоволенні, виходячи із наступного.
Питання відстрочення сплати судового збору врегульовано статтею 8 ЗУ "Про судовий збір".
Частина перша статті 8 Закону України Про судовий збір передбачає підстави, за якими Суд може за клопотанням сторони по справі відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк. Частиною другою цієї статті зазначено, що Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї.
Перелік підстав для відстрочення сплати судовго збору визначений даним Законом є вичерпним. Такими підставами є:
п. 1 ч.1. ст.8 - розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
п. 2 ч.1. ст.8 позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
п. 3 ч.1. ст.8 - предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Враховуючи те, що позивач не відноситься до суб`єктів, визначених у частині 1 статті 8 Закону України Про судовий збір , суд вважає необхідним відмовити позивачу в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем заявлено ціну позову в розмірі 2927025,40 грн. Таким чином, сума судового збору, яка підлягає сплаті при поданні даної позовної заяви складає: 2927025,40 грн. / 100% * 1,5= 43905.38 грн..
Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовити.
2. Позовну заяву залишити без руху.
3. Позивачу протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- надати докази сплати судового збору у встановленому Законом розмірі, у сумі 43905.38 грн. ;
4. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, відзиви тощо), письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя С.П. Панна
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2020 |
Оприлюднено | 05.05.2020 |
Номер документу | 89037281 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні