Ухвала
від 04.05.2020 по справі 340/1347/20
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 травня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/1347/20

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Казанчук Г.П., розглянувши матеріали позовної заяви фермерського господарства АГРО - ПРОДУКТ 2017 (вул. Мельниченко, 7, м. Бобринець, Кіровоградська область, 27200; код ЄДРПОУ 41097583) до Головного управління ДФС у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, 55, м. Кропивницький, 25005; код ЄДРПОУ 39393501) та Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04655; код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Представник за довіреністю Дикусар М.І. в інтересах ФГ АГРО - ПРОДУКТ 2017 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 12.02.2020 року №1454042/41097583;

- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фермерському господарству ФГ АГРО - ПРОДУКТ 2017 №2 від 05.02.2020 року на загальну суму 233044,74 грн. днем її прийняття.

При ознайомленні з матеріалами позовної заяви, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.

Згідно з пунктами 4 та 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зі змісту позовної заяви суддя убачає, що спірне рішення винесено Комісією Головного управління ДПС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, натомість такий орган не зазначено відповідачем у справі.

Водночас суддя звертає увагу, що з доданих до позовної заяви документів (квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних №9014604191 від 06.02.2020 року, повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 10.02.2020 року, тощо) найменування податкового органу з яким в господарства виникли правовідносини є ДПС України та його територіальний орган. Однак відповідачами у справі зазначено ДФС України та ГУ ДФС у Кіровоградській області, суб`єкт який взагалі не є стороною у даних правовідносинах.

Таким чином, з огляду на викладене особі, що звернулась до суду з позовною заявою, необхідно уточнити суб`єктний склад відповідачів та відповідно зміст заявлених позовних вимог. Вказаний недолік позовної заяви можливо виконати шляхом подання до суду уточненої позовної заяви разом із її примірниками для відповідачів, відповідно до частини 1 статті 161 КАС України.

Крім того, відповідно до частини 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини 2 статті 94 КАС України визначено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.

Так, представником позивача до матеріалів справи додано копію платіжного доручення №152 від 21.04.2020 р., натомість в переліку додатків до адміністративного позову зазначено про платіжне доручення про сплату судового збору. Наявність оригіналу платіжного документу встановлює необхідність в подальшому, під час вирішення справи по суті, вирішувати питання щодо розподілу судових витрат.

Таким чином позивачу необхідно надати до суду оригінал платіжного доручення про сплату судового збору, або у разі його втрати, зазначити про дані обставини та подати позов із виправленим переліком додатків.

Згідно ч.2 ст.160 КАС України визначено, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Частинами 1, 2 статті 57 КАС України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною третьою статті 55 КАС України встановлено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.

За змістом частин першої, третьої статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи, зокрема, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Позовну заяву фермерського господарства "АГРО - ПРОДУКТ 2017" підписано Дикусаром Миколою Івановичем, який вказаний у позовній заяві представником позивача.

При цьому до позовної заяви додано копію довіреності від 25.03.2020 року, зі змісту якої вбачається, що у Дикусара М.І. не має повноважень на пред`явлення позовних заяв в порядку адміністративного судочинства, що ставить під сумнів наявність правоздатності у представника позивача.

Встановлення суддею підпису позовної заяви особою без відповідних повноважень є підставою для повернення позову, водночас, задля уникнення занадто буквального формалізму, суддя вважає за необхідне запропонувати надати документ, який засвідчує відповідні повноваження особи на звернення до суду шляхом підписання позову.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.

Для встановлення такого строку, суддя враховує, що постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 №211 (із змінами та доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України), з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 12 березня 2020 до 24 квітня 2020 на усій території України установлений карантин.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 №291 внесено зміни до постанови від 11 березня 2020 №211 та продовжено карантин в Україні до 11 травня 2020.

Разом з тим, 02 квітня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби CОVID-19", згідно з яким розділ VI "Прикінцеві положення" КАС України доповнено пунктом 3. Цим пунктом передбачено, зокрема, що строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву фермерського господарства АГРО - ПРОДУКТ 2017 залишити без руху.

Повідомити особу, що подала позовну заяву про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали або з дня закінчення карантину, запровадженого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Роз`яснити особі, що подала позовну заяву, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала судді набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.П. Казанчук

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.05.2020
Оприлюднено06.05.2020
Номер документу89043659
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —340/1347/20

Ухвала від 03.06.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Г.П. Казанчук

Ухвала від 04.05.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Г.П. Казанчук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні