04.05.2020
Справа № 482/439/20
Номер провадження 2-о/482/20/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2020 року м. Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Демінської О.І., секретар судового засідання Безкровна А.С., розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Димівська сільська рада Новоодеського району Миколаївської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2020 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, підписаною та поданою її представником - адвокатом Біленським А.Г., про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Заявлені вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що 21.06.1999 року вона отримала державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК №029489 щодо земельної ділянки, яка призначена ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 10,72 га, що розташована на території Димівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області. Акт було зареєстровано у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землею №353.
При видачі вказаного державного акту було допущено помилку у написані її по батькові, а саме зазначено ОСОБА_2 , хоча в паспорті громадянина України її по батькові вказано як ОСОБА_3 .
Наразі, внаслідок виниклих розбіжностей у написанні по батькові заявника у правовстановлюючому документі та паспорті, виникли перешкоди у реалізації її прав щодо належного оформлення земельної ділянки та можливості повноцінно розпоряджатися своєю власністю. Вказані вище обставини стали підставою для звернення до суду з даною заявою.
Представник заявника - адвокат Біленський А.Г. в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи у відсутність заявника та її представника, заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, наполягав на задоволенні заяви.
Представник Димівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області в судове засідання не з`явився, причину неявки суду не повідомив, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином.
У відповідності з вимогами ст. 223 ЦПК України, справу розглянуто у відсутність заінтересованої особи, оскільки у справі достатньо даних про права та взаємини сторін, заінтересована особа належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, у відповідності до ст. 128 ЦПК України, за місцем знаходження.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки учасники судового процесу не зявилися до зали судового засідання.
Дослідивши матеріали цивільної справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні ним правовідносини.
Судом встановлено, що 21 червня 1999 року заявник ОСОБА_1 отримала державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК №029489 щодо земельної ділянки, яка призначена ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 10,72 га, що розташована на території Димівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області. Акт було зареєстровано у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землею №353.
При видачі вказаного державного акту по батькові власника зазначено як ОСОБА_2 , в той час як у паспорті громадянина України заявник вказана як ОСОБА_3 . Наразі внаслідок виниклих розбіжностей у написанні по батькові заявника у правовстановлюючому документі та паспорті виникли перешкоди у реалізації її прав як власника вказаної земельної ділянки.
Згідно вимоги п.6.ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
В порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
На сьогоднішній день, Інструкція про порядок складання, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, якою керувались органи місцевого самоврядування та органи земельних ресурсів під час видачі державних актів на земельні ділянки, втратила чинність відповідно до наказу Мінагрополітики та продовольства України від 03.07.2013 року № 404, тому районна державна адміністрація чи орган місцевого самоврядування не мають на даний час повноважень на видачу державних актів.
У зв`язку зі змінами в законодавстві, повноваження щодо реєстрації прав були передані органам державної реєстрації прав згідно Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень . Цим законом не передбачено право органу державної реєстрації прав на видачу державного акту на земельну ділянку, тому отримати у державного реєстратора інший держаний акт з правильним написанням свого прізвища заявник не може.
Досліджені докази вказують на те, що у правовстановлюючому документі, а саме у державному акті на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК № 029489 від 21.06.1999 року, виданого на підставі рішення 6 сесії 23 скликання Димівської сільської ради від 09 червня 1999 року №8, допущена помилка у написанні по батькові заявника, усунення якої є неможливим в позасудовому порядку, тому наявними є підстави для встановлення факту, що має юридичне значення.
Таким чином, встановлення факту належності ОСОБА_1 державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК № 029489 від 21.06.1999 року, виданого на підставі рішення 6 сесії 23 скликання Димівської сільської ради від 09 червня 1999 року №8, має для заявника юридичне значення, оскільки наявність розбіжностей у написанні по батькові у правовстановлюючому документі та в паспорті позбавляє її права розпоряджатися своїм нерухомим майно, а відтак, суд вважає заяву ОСОБА_1 обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 12, 81, 82, 263-265, 273, 293, 315-319 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Димівська сільська рада Новоодеського району Миколаївської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу- задовольнити.
Встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК №029489 від 21 червня 1999 року, площею 10,72 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Димівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №353, належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду через Новоодеський районний суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи,якому повне рішення не було вручене удень його проголошення або складення,має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другій статті 358 цього Кодексу.
Відповідно до п.3 розділу XII "Прикінцевих положень" ЦПК України строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії карантину встановленого КМУ пов`язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).
Рішення складено 04 травня 2020 року
Суддя: О.І.Демінська.
Суд | Новоодеський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2020 |
Оприлюднено | 05.05.2020 |
Номер документу | 89053428 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоодеський районний суд Миколаївської області
Демінська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні