Подільський районний суд міста Києва
Провадження № 1-кс/758/1308/20
Справа № 758/2635/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2020 року слідчий суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_2 , про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді Подільського районного суду м. Києва з клопотанням про арешт майна.
Клопотання обґрунтоване тим, що «Слідчим слідчого відділу Подільського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100070003033 від 30.08.2019.
Досудове розслідування розпочато за фактом привласнення, розтрати бюджетних коштів службовими особами КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району м. Києва», КП «Київтеплоенерго», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва», КО «Київмедспецтранс» та інших розпорядників бюджетних коштів під час фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Гідросоюзбуд» (код ЄДРПОУ 40225690), яке перераховувало кошти на рахунки ТОВ «Маршал Стар» (код ЄДРПОУ 42236408), ТОВ «Укргруп Буд» (код ЄДРПОУ 42586723) та інших СГД з окремими ознаками фіктивності.
Під час досудового розслідування допитано свідка - директора ТОВ «Маршал Стар» (код ЄДРПОУ 42236408) ОСОБА_3 , яка повідомила, що про ТОВ «Маршал Стар» вона почула вперше від працівників правоохоронного органу, вона його не реєструвала, відношення до фінансово-господарської діяльності зазначеного підприємства не має, жодних доручень на ведення такої діяльності іншим особам не надавала, грошові кошти до їх статутних фондів не вносила, жодних договорів на поставку товарів, виконання робіт чи послуг з іншими підприємствами не укладала та не підписувала, податковий та бухгалтерський облік не вела, інших осіб на такі дії не уповноважувала. Відтак, просить всі підписані документи від її імені в інтересах вказаного підприємства вважати недійсними.
Також, допитано як свідка - директора ТОВ «Укргруп Буд» (код ЄДРПОУ 42586723) ОСОБА_4 , яка повідомила, що до фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укргруп Буд» вона жодного відношення не має, статутний фонд підприємства вона не формувала, бухгалтерський облік не вела, податкову звітність підприємства не подавала, жодних договорів на поставку товарів, виконання робіт, послуг з іншими підприємствами не укладала та не підписувала, платіжні доручення, акти виконаних робіт і наданих послуг не складала та не підписувала. Як повідомила ОСОБА_4 , хто міг вести бухгалтерський облік на ТОВ «Укргруп Буд», а також укладати договори з іншими підприємствами їй невідомо.
Разом із цим, у ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Гідросоюзбуд» (код ЄДРПОУ 40225690) мало фінансово-господарські взаємовідносини із ТОВ
«Укргруп Буд» (код ЄДРПОУ), ТОВ «Технікпром» (код ЄДРПОУ 42551072), ТОВ
«Вітамін Постач» (код ЄДРПОУ 42166741), ТОВ «Лавролон» (код ЄДРПОУ 42671038), ТОВ «Проксітехноторг» (код ЄДРПОУ 42871215), ТОВ «Гарна Хата Груп» (код ЄДРПОУ 42044993), ТОВ «Еска Груп» (код ЄДРПОУ 42542424), ТОВ «Марщал Стар» (код ЄДРПОУ 42236408).
У свою чергу ТОВ «Укргруп Буд» (код ЄДРПОУ), ТОВ «Технікпром» (код ЄДРПОУ 42551072), ТОВ «Вітамін Постач» (код ЄДРПОУ 42166741), ТОВ «Лавролон» (код ЄДРПОУ 42671038), ТОВ «Проксітехноторг» (код ЄДРПОУ 42871215), ТОВ «Гарна Хата Груп» (код ЄДРПОУ 42044993), ТОВ «Еска Груп» (код ЄДРПОУ 42542424) ТОВ «Маршал Стар» (код ЄДРПОУ 42236408) проводили будівельні роботи та надавали послуги для ТОВ «Гідросоюзбуд» (код ЄДРПОУ 40225690), що свідчить про можливу участь невстановлених службових осіб останнього у ланцюгу заволодіння грошовими коштами з використанням реквізитів фіктивних підприємств.
Установлено, що ТОВ «Гідросоюзбуд» (код ЄДРПОУ 40225690, юридична
адреса: 04116, м. Київ, вул. Ванди Василевської, буд. 13, корпус 1, літера А) у AT «Прокредит Банк» (МФО 320984, код ЄДРПОУ 21677333, юридична адреса:
м. Київ, проспект Перемоги, 107-А) відкрито банківські рахунки № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 .
Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально-протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З огляду на викладене, сторона обвинувачення вважає, що грошові кошти, розміщені на зазначених банківських рахунках одержані внаслідок вчинення вказаних кримінальних правопорушень, є предметом кримінального правопорушення, оскільки саме на них спрямовано злочинні дії та саме вони об`єктом протиправних діянь.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або (користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридично особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Apeшт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управлінні активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державою органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 91 КПК України.
Речовий доказ зберігається в сторони кримінального провадження Питання про долю речових доказів вирішується судом під час ухваленні судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. При цьому гроші, цінності та інше майно, набуте в результаті вчинення кримінально™ правопорушення, доходи від них передаються в дохід держави.
Ураховуючи викладене, майно, яке є предметом (засобом) вчиненні кримінального правопорушення, повинно арештовуватися незалежно від того хто є його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій заінтересованій особі, оскільки у протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення приховання) на певне майно, а тому перешкоджатиме встановленню істини у кримінальному провадженні.
З урахуванням обставин, що були встановлені в ході досудового розслідування, з метою збереження речового доказу, як об`єкту кримінальне протиправних дій, виникла необхідність у накладенні арешту на банківські рахунки ТОВ «Гідросоюзбуд» (код ЄДРПОУ 40225690, юридична адреса: 04116, м. Київ, вул. Ванди Василевської, буд. 13, корпус 1, літера А), на яких знаходяться грошові кошти, які за вказаних вище обставин набуті кримінальне протиправним шляхом.
Незастосування арешту може призвести до невідворотних наслідків, які Е подальшому стануть перешкодою для об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення.
З урахуванням викладеного, наявні підставі для арешту, визначені ст. 170 КПК України.
Враховуючи вищезазначене, керуючись статтями 36, 131, 132, 170, 171 КПК України, прокурор просить задовольнити клопотання та накласти арешт на грошові кошти ТОВ «Гідросоюзбуд» (код ЄДРПОУ 40225690, юридична адреса: 04116, м. Київ, вул. Ванди Василевської, буд. 13, корпус 1, літера А), які у безготівковому вигляді знаходяться на рахунках №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , відкритих у AT «Прокредит Банк» (МФО 320984, код ЄДРПОУ 21677333, юридична адреса: м. Київ, проспект Перемоги, 107-А).
Крім цього, прокурор просить заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на вказаному рахунку та грошовими коштами, які в подальшому надходитимуть на такий рахунок, за винятком видаткових операцій підприємства щодо сплати заробітної плати, податків, зборів (обов`язкових платежів) до державного бюджету, державних цільових фонді та зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на зазначений рахунок та які вже знаходяться на такому рахунку, за винятком видаткових операцій підприємства щодо сплати заробітної плати, податків, зборів (обов`язкових платежів) до державного бюджету, державних цільових фондів.
Розглянути клопотання без виклику особи, майно якої арештовується, : метою нерозголошення даних досудового розслідування, збереження речових) доказів та недопущення відчуження вказаного майна».
Клопотання підлягає поверненню з таких підстав.
Слідчим суддею встановлено, що відомості про кримінальне правопорушеннч за ч. 2 ст. 191 КК України внесено до Єдиного реєстру досудовтих розслідувань за № 12019100070003033 від 30.08.2019.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є, зокрема, доказом злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Крім цього, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 171 КПК України, у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 КПК України, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення такого майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Відповідно до п. 2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
У порушення зазначених вимог закону у клопотанні не зазначено документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, третіми особами таким майном.
Згідно з ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
Клопотання не відповідає вимогам ч. 2 ст. 171 КПК України, тому підлягає поверненню прокурору для усунення недоліків .
Керуючись ст. ст. 168, 171, 172, 309 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Повернути прокурору для усунення недоліків клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_2 про арешт майна.
Встановити прокурору Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_2 строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2020 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89058194 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Корнілова Ж. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні