Ухвала
від 05.05.2020 по справі 507/977/16-ц
ЛЮБАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 507/977/16

У Х В А Л А

іменем України

"05" травня 2020 р. Суддя Любашівського районного суду Одеської області Дармакука Т.П. розглянувши клопотання прокурора Котовської місцевої прокуратури Одеської області - Страхової А.М., яка діє за довіреністю прокуратури Одеської області про визнання та допуску до примусового виконання на території Російської Федерації, судового рішення Любашівського районного суду Одеської області від 11.10.2017 року та виконавчого листа від 23.10.2017 року по справі № 507/977/16-ц за позовом Котовської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог: Любашівської районнорї державної адміністравції Одеської області про примусове припинення права власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Котовської місцевої прокуратури Одеської області - Страхова А.М., яка діє за довіреністю прокуратури Одеської області, звернулась до суду із клопотанням про визнання та допуску до примусового виконання на території Російської Федерації, судового рішення Любашівського районного суду Одеської області від 11.10.2017 року та виконавчого листа від 23.10.2017 року по справі № 507/977/16-ц за позовом Котовської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог: Любашівської районної державної адміністравції Одеської області про примусове припинення права власності на земельну ділянку.

В обгрунтування вимог вказує, що рішенням Любашівського районного суду Одеської області вказаний позов задоволено повністю та із ОСОБА_1 стягнуто судовий збір у розмірі 2277,48 грн. на користь прокуратури Одеської області, а тому просила дозволити визнання та допустити примусове виконання на території Російської Федерації рішення суду України - Любашівського районного суду Одеської області від 11.10.2017 року та виконавчого листа від 23.10.2017 року по справі № 507/977/16-ц за позовом Котовської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог: Любашівської районної державної адміністравції Одеської області про примусове припинення права власності на земельну ділянку, а саме стягнення з ОСОБА_1 , яка проживає в м.Пенза Російської Федерації судового збору в сумі 2277 грн. 48 коп.

Вказане клопотання адресовано для розгляду Любашівському районному суду Одеської області.

Відповідно до норм ЦПК України не передбачено розгляд національними судами України клопотань про надання дозволу на виконання рішень Українських судів на території іноземних держав.

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України належить відмовити у відкритті провадження за клопотанням ОСОБА_2 про визнання та допуск рішення Любашівського районного суду Одеської області від. 11.10.2017 року на території Російської Федерації, так як вказане клопотання не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, виходячи із сілдуючого.

Так, Конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, укладена у м. Мінську 22.01.1993 (далі - Конвенція), передбачає можливість визнання та виконання судових рішень, винесених у цивільних і сімейних справах, а також вироків у частині цивільного позову.

Конвенція діє на території всього СНД, зокрема в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменистані, Узбекистані та Україні. Відтак - на території СНД застосовуються однакові правила щодо визнання і виконання рішень, винесених судами однієї з цих держав на території решти.

Питання визнання та виконання вищезазначених категорій судових рішень регулює Розділ ІІІ зазначеної Конвенції, встановлюючи порядок визнання таких, що набрали законної сили, судових рішень, залежно від того чи потребують вони примусового виконання, чи ні.

Рішення, яке не потребує примусового виконання, відповідно до умов статті 52 Конвенції визнається на території будь-якої країни - учасниці Конвенції без спеціального провадження. Однак, це правило не діє, якщо існує рішення суду цієї країни, винесене раніше у такому самому спорі між тими самими сторонами, і воно набрало законної сили, або ж відповідна справа згідно умов, визначених Конвенцією, або згідно внутрішнього законодавства цієї країни відноситься до виключної компетенції її судів.

Коли ж судове рішення потребує примусового виконання (наприклад, про стягнення боргу, стягнення аліментів тощо), згідно вимог статті 54 вказаної Конвенції, воно може виконуватися на території країни - учасниці Конвенції лише після проходження у її компетентному суді спеціальної процедури його визнання та допуску до виконання.

Зацікавленій особі з метою вирішення питання про визнання та допуску до примусового виконання українського судового рішення на території іншої країни - учасниці зазначеної Конвенції необхідно звернутися до суду, який виніс рішення, із заявою про надання сприяння в оформленні пакету документів, передбаченого статтею 53 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.

Зокрема, з метою підготовки належного пакету матеріалів суд надає наступні документи:

- рішення суду або його засвідчену копію;

- довідку про те, що рішення суду вже набрало законної сили та підлягає примусовому виконанню;

- довідку про те, що сторона (або її представник у випадку процесуальної недієздатності сторони), яка програла справу, була належним чином та своєчасно повідомлена про дату та місце судового розгляду;

- довідку про те, чи здійснювалося вже часткове виконання рішення на момент складання клопотання про визнання та виконання рішення суду за кордоном, якщо так - зазначається частина рішення, яка вже була виконана, або повідомляється, що на території України виконання рішення не здійснювалося;

- документ, який підтверджує угоду сторін, якщо рішення у справі винесено згідно з договірною підсудністю.

Відповідно до вимог статті 13 Конвенції усі наведені документи повинні бути належним чином засвідчені судом (підписом суді та гербовою печаткою суду).

Крім цього, зацікавлена особа має додати до зазначених документів своє клопотання про визнання та виконання рішення українського суду, яке складається у довільній формі, на ім`я "компетентного суду" держави, де необхідно виконати судове рішення.

У клопотанні необхідно надати наступну інформацію:

- повне прізвище, ім?я та по батькові стягувача, його домашня адреса та, у разі необхідності, рахунок, на який слід перераховувати стягнуті з боржника кошти;

- повне прізвище, ім?я та по батькові боржника, його домашня адреса та, якщо це відомо стягувачеві, місце роботи боржника;

- повна назва суду, який постановив рішення, дата винесення рішення та його резолютивна частина.

Відповідно до умов статті 17 вищезазначеної Конвенції усі документи, що надсилаються з метою її виконання, повинні бути складені російською мовою або містити засвідчений переклад на російську мову.

Таким чином, клопотання про визнання та виконання судового рішення та всі документи, що до нього додаються, доцільно оформлювати одразу російською мовою. Коли рішення суду було винесено українською мовою - до нього слід додати засвідчений переклад на російську.

Направити клопотання разом з документами, передбаченими Конвенцією, зацікавлена особа може напряму до компетентного суду держави, де необхідно виконати рішення (тобто за місцем майбутнього виконання), якщо адреса суду їй відома, або за допомогою Міністерства юстиції України, яке виконує функції центрального органу України щодо виконання цієї Конвенції. В останньому випадку клопотання подається через суд, який виніс рішення у першій інстанції, з метою передачі за допомогою територіального головного управління юстиції до Мін`юсту.

З огляду на зазначене, у відкритті провадження за зазначеним клопотанням прокурора, слід відмовити, на підставі ст. 186 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 186 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И В :

Відмовити у відкритті провадження у справі за клопотанням прокурора Котовської місцевої прокуратури Одеської області - Страхової А.М., яка діє за довіреністю прокуратури Одеської області про визнання та допуску до примусового виконання на території Російської Федерації, судового рішення Любашівського районного суду Одеської області від 11.10.2017 року та виконавчого листа від 23.10.2017 року по справі № 507/977/16-ц за позовом Котовської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог: Любашівської районнорї державної адміністравції Одеської області про примусове припинення права власності на земельну ділянку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в апеляційний суд Одеської області через Любашівський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя : Т.П. Дармакука

СудЛюбашівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.05.2020
Оприлюднено06.05.2020
Номер документу89072728
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —507/977/16-ц

Ухвала від 05.05.2020

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Дармакука Т. П.

Ухвала від 21.06.2018

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Дармакука Т. П.

Рішення від 11.10.2017

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Дармакука Т. П.

Ухвала від 31.08.2017

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Дармакука Т. П.

Ухвала від 14.08.2017

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Дармакука Т. П.

Ухвала від 06.07.2017

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Споришева Н. І.

Ухвала від 06.03.2017

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Споришева Н. І.

Ухвала від 20.07.2016

Цивільне

Любашівський районний суд Одеської області

Споришева Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні