Рішення
від 27.04.2020 по справі 409/659/20
БІЛОКУРАКИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №409/659/20

Пров.№2/409/488/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 квітня 2020 року смт.Білокуракине

Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді: О.Г.Третяка

за участю секретаря судових засідань: О.В.Бушлі

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Білокуракине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білокуракинської селищної ради, Павлівської сільської ради Білокуракинського району про визнання права власності на рухоме майно за набувальною давністю,-

В с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом до Білокуракинської селищної ради, Павлівської сільської ради Білокуракинського району про визнання права власності на рухоме майно за набувальною давністю.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що в його користуванні перебуває автомобіль вантажний ГАЗ-3607, державний номер НОМЕР_2, який згідно технічного паспорту належить колгоспу XXI з`їзду КПРС. Даним автомобілем позивач користується з 2014 року. Колгосп припинив свою діяльність у грудні 1999 року, майно не було передано правонаступникам. Оформити належним чином своє право власності позивач не має можливості у зв`язку з тим, що колгосп припинив діяльність, правонаступники відсутні. У зв`язку з цим позивач просить суд визнати за ним право власності на вказане рухоме майно.

В судове засідання позивач не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі. Заявлені позовні вимоги підтримав повністю.

В судове засідання представник відповідача, Білокуракинської селищної ради не з`явився, надала суду заяву про розгляд справи без її участі. Позов визнав, проти його задоволення не заперечував.

Представник Павлівської сільської ради Білокуракинського району в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи без участі представника ради. Проти задоволення позову заперечував у зв`язку із тим, що вказане майно не було передане сільській раді.

Дослідивши докази по справі кожний окремо і в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що згідно копії технічного паспорту автомобіля ГАЗ-3507, державний номер НОМЕР_2 він належить колгоспу XXI з`їзду КПРС (а.с.8). Згідно довідки Павлівської сільської ради від 27.02.2020 року рухоме та нерухоме майно та документи від колишнього КСП імені XXI з`їзду до сільської ради на збереження не передавалися (а.с.9). Згідно довідки виконавчого комітету Білокуракинської селищної ради від 27.02.2020 року позивач ОСОБА_1 з 2014 року користується автомобілем ГАЗ-3507, номерний знак НОМЕР_2 (а.с.10). Згідно копії історичної довідки колгосп імені XXI з`їзду КПРС в грудні 1999 року припинив свою діяльність (а.с.11-12).

Відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Статтею 328 Цивільного кодексу України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена законом.

На підставі статті 344 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Так, частиною 1 статті 344 Цивільного кодексу України встановлено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

В пункті 9 Постанови за № 5 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав від 07 лютого 2014 року вказано, що повинно враховуватися, зокрема, таке: - володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності; - володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна та інше. Відповідачем за позовом про визнання права власності за набувальною давністю є попередній власник майна або його правонаступник.

Звертаючись до суду позивач вказав на те, що протягом тривалого часу він відкрито користується вказаним рухомим майном, а тому просив визнати за ним право власності на нерухоме майно за набувальною давністю.

Ураховуючи положення статей 335 і 344 ЦК України право власності за набувальною давністю може бути набуто на майно, яке належить на праві власності іншій особі, а також на безхазяйну річ. Отже, встановлення власника майна або безхазяйності речі є однією з обставин, що має юридичне значення і підлягає доведенню під час ухвалення рішення суду (стаття 264 ЦПК України).

Відповідно до п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 7 лютого 2014 року, можливість пред`явлення до суду позову про визнання права власності за набувальною давністю випливає з положень статей 15, 16 ЦК України, а також ч. 4 ст. 344 ЦК України, згідно з якими захист цивільних прав здійснюється судом шляхом визнання права. У зв`язку з цим особа, яка заявляє про давність володіння і вважає, що у неї є всі законні підстави бути визнаною власником майна за набувальною давністю, має право звернутися до суду з позовом про визнання права власності. Відповідачем за позовом про визнання права власності за набувальною давністю є попередній власник майна або його правонаступник. У разі, якщо попередній власник рухомого майна не був і не міг бути відомим давнісному володільцю, то відповідачем є орган, уповноважений управляти майном відповідної територіальної громади.

Судом встановлено, що позивач вже більше 5 років відкрито та безперервно володіє та користується рухомим майном і є всі підстави вважати, що він законно набув право власності на вищевказане майно.

Згідно до ст. 77 ЦПК України належними доказами є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

З урахуванням наведеного, всебічного, об`єктивного та безпосереднього дослідження доказів в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання права власності на рухоме майно за набувальною давністю підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.205,328,344 ЦК України, ст.ст.10,12,77-81,89,259,263-265,268,354-355 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Білокуракинської селищної ради, Павлівської сільської ради Білокуракинського району про визнання права власності на рухоме майно за набувальною давністю - задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 право власності на автомобіль вантажний ГАЗ-3507, самоскид, 1991 року випуску, шасі № НОМЕР_4 двигун НОМЕР_5 , номерний знак НОМЕР_2 .

Рішення може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Білокуракинський районний суд Луганської області на підставі п.15.5 ч.1 Розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення судового рішення.

Відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) визначений цим судовим рішенням процесуальний строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Позивач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач - Білокуракинська селищна рада, код ЄДРПОУ 04335447, місцезнаходження за адресою: пл. Шевченка 4, смт. Білокуракине Луганської області.

Відповідач - Павлівська сільська рада Білокуракинського району, код ЄДРПОУ 04335996, місцезнаходження за адресою: пл. Центральна 1, с. Павлівка Білокуракинського району Луганської області.

Суддя Білокуракинського

районного суду Луганської області О.Г. Третяк

СудБілокуракинський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення27.04.2020
Оприлюднено06.05.2020
Номер документу89080165
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —409/659/20

Рішення від 27.04.2020

Цивільне

Білокуракинський районний суд Луганської області

Третяк О. Г.

Ухвала від 26.03.2020

Цивільне

Білокуракинський районний суд Луганської області

Третяк О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні