Справа № 628/939/20
Провадження № 2-о/628/81/20
У Х В А Л А
про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
05 травня 2020 року місто Куп`янськ
Куп`янський міськрайонний суд Харківської області у складі судді Демченко І.М., розглянувши заяву Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області, юридична адреса: 64300, Харківська область, місто Ізюм, вулиця Донця-Захаржевського, 4, в інтересах держави в особі Пристінської сільської ради Куп`янського району Харківської області, місцезнаходження : 63750, Харківська область, Куп`янский район, село Пристін, площа Перемоги,7, про визнання спадщини відумерлою
В С Т А Н О В И В :
23 квітня 2020 року заступник керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області Михалік О.І. звернувся до Куп`янського міськрайонного суду Харківської області з заявою про визнання спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відумерлою.
Заява обґрунтована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 померла та після її смерті відкрилася спадщина, яка складається із земельних ділянок загальною 4,2317 га, з кадастровими номерами 6323786000:05:000:0131 та 6323786000:05:000:0132, що розташовані на території Пристінської сільської ради Куп`янського району Харківської області. Враховуючи, що після ОСОБА_1 минув понад один рік, спадкоємці відсутні, спадщина не прийнята, прокурор звернувся до суду з вищезазначеною заявою.
Ухвалою суду від 27 квітня 2020 року заяву залишено без руху та прокуратурі надано строк для сплати судового збору у розмірі, визначеному п.1.4 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір .
04.05.2020 заявником надано до суду платіжне доручення про сплату судового збору.
Сплачений судовий збір у повному обсязі зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України.
Заява подана з додержанням вимог ст.335 ЦПК України.
Підстави для залишення заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні та на підставі ст. 334 ЦПК України справа підсудна Куп`янському міськрайонному суду Харківської області.
Відповідно до п.3 ч.2, ч.7 ст. 19, Глави 9 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку окремого провадження. За вимогами ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Одночасно з заявою в порядку ст. 84 ЦПК України прокурором подано клопотання про витребування доказів з Куп`янської державної нотаріальної контори щодо вчинення нотаріальних дій, пов`язаних з оформленням спадщини після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , та їх відповідної фіксації в реєстрі нотаріальних дій, оскільки таку інформацію отримати у інший спосіб неможливо через таємницю нотаріальних дій.
Відповідно до частини 1 статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Положеннями частини 1 статті 8 Закону України Про нотаріат сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо є нотаріальною таємницею, тому самостійно отримати відомості щодо наявності заведеної спадкової справи після смерті ОСОБА_1 прокурор можливості не має.
Частина 8 цієї ж статті вищезазначеного Закону передбачає, що довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, зокрема у зв`язку з цивільними справами, що знаходяться в провадженні суду.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи суть заяви, суд приходить до висновку, що заява прокурора про витребування доказів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 56, 84, ч.5 ст. 128, ст.187, 293, 294, 334-335 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за заявою Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Пристінської сільської ради Куп`янського району Харківської області про визнання спадщини відумерлою .
Розгляд справи здійснювати за правилами окремого провадження.
Призначити судове засідання о 09 год 30 хв 26 травня 2020 року у Будинку Правосуддя № 1, розташованому за адресою: Харківська область, місто Куп`янськ, вул. 1 Травня,27а, у яке викликати учасників справи.
Витребувати з Куп`янської державної нотаріальної контори Харківської області відомості про вчинення нотаріальних дій, пов`язаних із видачею свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану зроблено актовий запис про смерть № 7773 від 08.06.2011, проживала за адресою: АДРЕСА_1 , заведення спадкової справи, наявність відомостей про спадкоємців та їх відповідній фіксації в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій.
Витребувані відомості необхідно надати суду у строк до 25 травня 2020 року.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Заінтересована особа має право надіслатисуду - відзив на заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти заяви.
Відповідно до вимог ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Форма і зміст письмової заяви, клопотання, заперечення має відповідати вимогам ст. 183 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України , звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про особисті сторони життя учасників справи.
Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надіслати копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки:
http://kpm.hr.court.gov.ua/sud2023/gromadyanam/csz/ .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) визначений цим судовим рішенням процесуальний строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Суддя Куп`янського міськрайонного суду
Харківської області І.М.Демченко
Суд | Куп'янський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2020 |
Оприлюднено | 06.05.2020 |
Номер документу | 89081609 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
Демченко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні