Рішення
від 23.01.2009 по справі 2-9402009
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №2-940 2009 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

23 січня 2009 року Святошинськи й районний суд м. Києва в склад і: головуючого судді - Оздоби М .О.,

при секретарі - Скиданенко Т .І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом т овариства з обмеженою відпов ідальністю «Лара» до ОСОБА _1, Комунального підприємст ва «Київське міське бюро тех нічної інвентаризації та реє страції права власності на о б»єкти нерухомого майна» про спонукання до виконання умо в договору, виселення, визнан ня права власності та зобов» язання здійснити державну ре єстрацію права власності, су д, -

встановив:

ТОВ «Лара» звернулось до с уду з позовом в якому просить зобов'язати ОСОБА_1 викон ати умови договору, виселити його з нежитлової будівлі, ви знати право власності на неж итлову будівлю та зобов'язат и Київське міське БТІ здійсн ити державну реєстрацію прав а власності на нежитлову буд івлю.

В судовому засіданні предс тавник позивача позовні вимо ги підтримав в повному обсяз і.

ОСОБА_1 в судове засіданні не з'явився, подав суду письмо ві пояснення в яких позов виз нав частково, просить суд роз глядати справу за його відсу тності.

Представник Київського мі ського БТІ надав заперечення проти позовної заяви в якому заявив клопотання про розгл яд справи за його відсутност і.

Суд вважає можливим розгля нути справу у відсутності ві дповідачів на підставі наявн их в матеріалах справи доказ ів.

Заслухавши пояснення пред ставника позивача, дослідивш и матеріали справи, суд вважа є, що позовні вимоги підлягаю ть задоволенню, виходячи з на ступного.

Судом встановлено, що 26.06.1995 р. р ішенням виконавчого комітет у Ленінградської районної ра ди народних депутатів м. Києв а № 760 ПП «Лара» було надано доз віл на розміщення трьох кіос ків по проспекту 50-річчя Жовтн я біля кінцевої зупинки швид кісного трамваю № 3 «Велика ок ружна» в Святошинському райо ні м. Києва (а.с.37).

30.01.1997 р. протоколом № 3 комісії з питань надання в оренду ком унального майна затверджено го Першим заступником голови Ленінградської районної дер жавної адміністрації Ціни к П.О. 06.02.1997 року, ПП «Лара» було надано дозвіл на реконструк цію трьох кіосків в павільйо н (а.с.36).

24.03.1997 р. листом №. 836 місце розташ ування павільйону було погод жене із заступником головног о державного санітарного лік аря м. Києва (а.с.38).

31.03.1997 р. ПП «Лара» отримано в Ки ївській міській державній ад міністрації архітектурно-пл анувальне завдання на реконс трукцію кіосків в павільйон (а.с.а.с.39-40).

14.05.1997 р. листом № 266 було погодже не місце розташування павіль йону із пожежною частиною № 18 Ленінградського району м. Ки єва, що підтверджується лист ом №266(а.с.6).

19.06.1997 р. Головним управлінням архітектури та містобудуван ня було погоджено проект ком плексного благоустрою терит орії та реконструкції трьох кіосків на павільйон (а.с.7).

17.07.1997 р. ПП «Лара» було отриман о ордер № 97110017 на виконання робі т по реконструкції кіосків в павільйон відповідно до існуючого проекту. Внаслі док реконструкції утворився об'єкт нерухомого майна - нежи тлова будівля загальною площ ею 114 кв. м. (а.с.а.с.8-9).

Позивач змінив організаці йно-правову форму з приватно го підприємства на товариств о з обмеженою відповідальніс тю 26.06.2000 р. та згідно п. 1.1 Статуту Т ОВ «Лара» є правонаступником ПП «Лара» (а;с.а.с. 23-33).

05.11.20.08 р. розпорядженням № 1626 Свя тошинської районної в м. Києв і державної адміністрації сп ірному об'єкту присвоєно пош тову адресу: АДРЕСА_2 (а.с. 11).

10.11.2008 р. між позивачем та ОСО БА_1 було укладено договір о ренди нежитлової будівлі № 11-1 0/2008. Згідно п. 1.1 договору оренди орендодавець передає, а орен дар приймає у строкове платн е користування нежитлову буд івлю, розташовану за адресою : АДРЕСА_2, загальною площе ю 114, 00 кв. м. (а.с.а.с. 12-14).

Y відповідності з ц. 2.1 догово ру оренди нежитлової будівлі між позивачем та ОСОБА_1 б уло укладено акт прийому-пер едачі нежитлової будівлі по договору оренди нежитлової б удівлі № 11-10/2008 від 10.11.2008 р. (а.с. 15).

14.11.2008 р. між позивачем та ОСО БА_1 було укладено додатков у угоду до договору оренди не житлової будівлі № 11-10/2008 від 10.11.200 8 р. згідно п. 1 якої позивач та ОСОБА_1 у зв'язку з невиконан ням ОСОБА_1 умов п. 3.4 догово ру, щодо оплати за користуван ня орендованим майном, дійшл и згоди розірвати договір № 11- 10/2008 від 10.11.2008 p., укладений між пози вачем та ОСОБА_1

Згідно п. 3.4 договору оренди н ежитлової будівлі перша опла та за користування орендован им майном повинна бути здійс нена 13.11.2008 р. в сумі 13 500, 00 грн. за кор истування орендованим майно м на протязі трьох місяців з м оменту укладення відповідно го акту передбаченого в п. 2.1 да ного договору.

Таким чином, підставою для р озірвання договору оренди не житлової будівлі за згодою с торін стало невиконання ОС ОБА_1 зобов'язань щодо оплат и орендної плати за три місяц і.

Згідно п.3 додаткової угоди ОСОБА_1 повинен повернути спірний об'єкт оренди в день п ідписання додаткової угоди т обто 14.11.2008 р.

В судовому засіданні досто вірно встановлено, що ОСОБА _1 не виконав свого зобов'яза ння щодо повернення спірного об'єкту позивачу та станом на день розгляду справи в суді п родовжує займати спірний об' єкт нерухомості.

Крім того, в матеріалах спра ви міститься лист позивача в ід 18.11.2008 р. (а.с.17), згідно якого ТОВ «Лара» вимагає негайно звіл ьнити нежитлову будівлю, що р озташована за адресою: АДРЕ СА_2, загальною площею 114, 00 кв. м . та передати її по акту прийом у-передачі ТОВ «Лара», як влас нику даної будівлі.

26.11.2008 р. ОСОБА_1 надав, відпо відь на зазначений вище лист та зазначив, що він не може зв ільнити нежитлову будівлю з технічних причин та те, що за н аявною у нього інформацією Т ОВ «Лара» не є власником спір ної будівлі.

Отже, ОСОБА_1 безпідстав но та всупереч вимог додатко вої угоди продовжує займати нежитлову будівлю, що належи ть позивачу.

Згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України Дог овором є домовленість двох а бо більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або пр ипинення цивільних прав та о бов'язків.

Згідно ч. 1 ст. 526 ЦК України зоб ов'язання має виконуватися н алежним чином відповідно до умов договору.

Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України якщ о у зобов'язанні встановлени й строк його виконання, то вон о підлягає виконанню у цей ст рок.

В своїх письмових поясненн ях ОСОБА_1 зазначає, що ним безпідставно порушено вимог и п.3 додаткової угоди від 14 лис топада 2008 року, і визнає позов в частині зобов'язання викона ти умови додаткової угоди ві д 14 листопада 2008 року та виселе ння його з орендованої будів лі.

Тому суд вважає вимоги пози вача про зобов'язання викона ти умови додаткової угоди ві д 14 листопада 2008 року та виселе ння ОСОБА_1 з орендованої будівлі такими, що підлягают ь задоволенню.

В' своїх поясненнях ОСОБА _1 зазначає, що він не визнає права власності позивача на нежитлову будівлю.

Згідно ч. 1 ст. 316 ЦК України пра вом власності є право особи н а річ (майно), яке вона здійсню є відповідно до закону за сво єю волею, незалежно від волі і нших осіб.

У відповідності до ч. 1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користуван ня та розпоряджання своїм ма йном.

Згідно ч; 1 ст. 321 ЦК України пра во власності є непорушним. Ні хто не може бути протиправно позбавлений цього права чи о бмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 392 ЦК Україн и власник майна може пред'яви ти позов про визнання його пр ава власності, якщо це право о спорюється або не визнається іншою особою, а також у разі в трати ним документа, який зас відчує його право власності.

Таким чином позовна вимога про визнання за позивачем пр аво власності на нежитлову б удівлю загальною площею 114, 00 кв .м., що розташована за адресою АДРЕСА_2 також підлягає за доволенню.

Відповідно до ст. 182 ЦК Україн и право власності та інші реч ові права на нерухомі речі, об меження цих прав, їх виникнен ня, перехід і припинення підл ягають державній реєстрації . Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів що до нерухомості є публічною, з дійснюється відповідним орг аном, який зобов'язаний надав ати інформацію про реєстраці ю та зареєстровані права в по рядку, встановленому законом . Відмова у державній реєстра ції права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості , ухилення від реєстрації, від мова від надання інформації про реєстрацію можуть бути о скаржені до суду. Порядок про ведення державної реєстраці ї прав на нерухомість та підс тави відмови в ній встановлю ються законом.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону Україн и «Про державну реєстрацію р ечових прав на нерухоме майн о та їх обмежень» цей Закон ре гулює відносини, пов'язані з д ержавною реєстрацією речови х прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень т а правочинів щодо нерухомост і.

Згідно п. 5 перехідних полож ень вищезазначеного закону д о створення єдиної системи о рганів реєстрації прав, а так ож до формування Державного реєстру прав у складі держав ного земельного кадастру реє страція об'єктів нерухомості проводиться комунальними пі дприємствами бюро технічної інвентаризації.

Реєстрація прав власності юридичних (фізичних) осіб на о б'єкти нерухомого майна здій снюється на підставі Тимчасо вого положення про порядок д ержавної реєстрації прав вла сності на нерухоме майно, зат вердженого наказом Міністер ства юстиції України №7/5 від 07.0 2.2002 р.

Згідно п. 2.1 Тимчасового поло ження для реєстрації виникне ння, існування, припинення пр ав власності на нерухоме май но та оформлення прав власно сті на нерухоме майно до БТІ р азом із заявою про реєстраці ю прав власності подаються п равовстановлювальні докуме нти, їх копії (нотаріально зас відчені), а також інші докумен ти, що визначені цим Положенн ям.

"Згідно з додатком lv до Тимчасового положення пра вовстановлювальними

документами є: договори, за якими відповідно до законод авства передбачається перех ід права власності, зокрема, к упівлі-продажу, міни, даруван ня, довічного утримання, лізи нгу, предметом яких є нерухом е майно, про припинення права на аліменти для дитини у зв'яз ку з передачею права власнос ті на нерухоме майно, договор и про задоволення вимог іпот екодержателя, договори про в иділ у натурі частки нерухом ого майна, про поділ нерухомо го майна, що є в спільній частк овій чи спільній сумісній вл асності, а також рішення суді в, третейських судів про визн ання права власності на об'єк ти нерухомого майна, "про вста новлення факту права власнос ті на об'єкти нерухомого майн а.

Отже, позивач правомірно зв ернувся з вимогою до КП «Київ ське міське бюро технічної і нвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти не рухомого майна» про реєстрац ію за позивачем права власно сті на спірний об'єкт нерухом ості.

Посилання ж представника К иївського міського БТІ в зап ереченнях на позовну заяву щ одо оформлення права власнос ті на підставі Положення про порядок оформлення права вл асності на об?єкти нерухомог о майна, затвердженого розпо рядженням Київської міської державної адміністрації № 1820 від 31.08.2001 р. через Головне управ ління комунальної власності м. Києва Київської" міської де ржавної адміністрації не при ймаються до уваги оскільки д ане положення суперечить Зак ону України «Про державну ре єстрацію речових прав на нер ухоме майно та їх обмежень» т а порядку встановленого ним щодо оформлення права власно сті на об'єкти нерухомого май на.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та спі вставленні, суд вважає, що поз овні вимоги підлягають задов оленню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 182, 316, 317, 321, 331, 392, 526, 530 , 626 ЦК України, ст. ст. 10, 57, 60, 212, 213, 215, 218 Ц ПК України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги задовольн ити.

Зобов'язати ОСОБА_1 (А ДРЕСА_3, ідентифікаційний н омер НОМЕР_1) виконати умо ви зобов'язання визначеного пунктом 3 додаткової угоди ві д 14 листопада 2008 року до догово ру оренди нежитловоїбудівлі № 11-10/2008 від 10 листопада 2008 року ук ладеної між ОСОБА_1 та Тов ариством з обмеженою відпові дальністю «Лара».

Виселити ОСОБА_1 (АДРЕ СА_1, ідентифікаційний номе р НОМЕР_1) з нежитлової буд івлі загальною площею 114, 00 кв.м ., що розташована за адресою АДРЕСА_2.

Визнати за Товариством з об меженою відповідальністю «Л ара» (м. Київ, бул. Чоколовськи й, буд. 11, код за ЄДРПОУ 13680870) право власності на нежитлову буді влю загальною площею 114, 00 кв.м., щ о розташована за адресою АД РЕСА_2.

Зобов'язати Комунальне під приємство «Київське міське б юро технічної інвентаризаці ї та реєстрації права власно сті на об'єкти нерухомого май на», (місцезнаходження: 01000, м. Ки їв, вул. Трьохсвятительська, 4-В, код ЄДРПОУ 03359836) зареєструва ти за Товариством з обмежено ю відповідальністю «Лара» (м . Київ, бул. Чоколовський, буд. 11 , код за ЄДРПОУ 13680870) право власн ості на нежитлову будівлю за гальною площею 114, 00 кв.м., що розт ашована за адресою АДРЕСА_2 .

Рішення може бути оскаржен о до Апеляційного суду м.Києв а через районний суд шляхом п одання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти д нів з дня проголошенні рішен ня та подання апеляційної ск арги протягом двадцяти днів після подання заяви про апел яційне оскарження.

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.01.2009
Оприлюднено06.12.2010
Номер документу8908309
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-9402009

Рішення від 23.01.2009

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Оздоба М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні